Klášterec srovnal stav série

Napsal: | Martin Karlík 5. 3. 2013
Hokejisté Klatov nezvládli druhé utkáni čtvrtfinále play-off. Z ledu Klášterce nad Ohří se včera vraceli s debaklem 7:2 i přesto, že Klatovy vedly po první třetině 1:0. Na začátku druhé třetiny dali domácí 2 štastné branky, to domácím hodně pomohlo, doslova je to nakoplo k lepšímu výkonu. Do šancí se dostávali i hosté, ale vylámali si zuby na výborném Kaššákovi. Za Klatovy se trefil dvakrát uzdravený Pouska. Ve středu se odehraje třetí utkání na klatovském zimáku od 18:00 hod.
04.03.2013
ČF2
Klášterec n./O.
7:2
(0:1, 3:0, 4:1)

Branky a nahrávky: 22. Freiberg (Hofmeister), 24. Miklovič (Koblitz), 29. Svoboda (Mála, Neuman), 47. Heindl (Salač), 55. Hofmeister (Polanský, Revay), 57. Polanský (Freiberg, Revay), 59. Žižka - 9. Pouska (Martinec, Pavlis), 56. Pouska (Maxa). Rozhodčí: Grech - Fiala, Hynek. Vyloučení: 12:10 + Bernad 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 400.

Klášterec n./O.: Kaššák (Damašek) - Loučka, Mašek, Revay, Dostál, Zicho, Žižka, Kolčava, Řepík, Mála, Miklovič, Polanský, Freiberg, Hofmeister, Diviš, Salač, Škorík, Svoboda, Neuman, Heindl, Koblitz.

SHC Klatovy: Štelmach (Rückl) - Mrázek, Herr, Martinec, Farný, Blumentrit, Pour, Pouska, Bernad, Kajer, Maxa, Nauš, Kodýtek, Pitel, Topinka, Pavlis, Vizinger, Vondryska, Krch.

Úvodní buly vyhráli hosté, ale první střelu na branku vyslali domácí jmenovitě Řepík, Štelmach vyrazil. Štelmach si poradil i s dalšími pokusy domácích, postupně vychytal střelu od modré Žižkovi, pak si poradil i se střelou Freiberga. Ve 4. minutě vystřelil bekhendem Maxa, puk šel ale mimo prostor třech tyčí. V následující minutě byl vyloučen domácí Diviš. V přesilovce vystřelil z oleje Bernad, Kaššák vyrazil.V 8. minutě se před branku natlačil Sallač, ale Štelmach odolal. V 9. minutě se hosté dostali do vedení, když se Martincova přihrávka odrazila od Pouskovy brusle do horního růžku Kaššákovi branky. V 11. minutě vystřelil Topinka z mezikruží Kaššák vyrazil, následná střela Bernada lízla tyčku.Ve 13. minutě vyrazil Štelmach střelu Žižky od modré. Následně byl vyloučen Martinec. V přesilovce přestřelil odkrytou branku Freiberg. Další střelu, tentokráte z hole Heindla, ukryl Štelmach v náruči. V 16. minutě to v ochozech zahučelo po střele Řepíka. Vteřinu před návraten Pavlise byl vyloučen domácí Hoffmeister. V přesilovce vychytal Kaššák pokusy Bernada a Kajera. V 19. minutě předvedl Štelmach dobrý zákrok lapačkou proti střele Salače.

Domácím se povedlo vyrovnat ve 22. minutě, když se v ponechané výhodě trifil Friberg. Za minutu a půl domácí vedli, když puk dostal do branky s pořádnou dávkou štěstí Miklovič. Ve 24. minutě byl vyloučen Farný. V přesilovce minul branku Mála. Řepíkova střela skončila v lapačce Štelmacha. V 27. minutě byl vyloučen Dostál. V přesilovce se sám před brankou zjevil Kajer, ale Kaššák se vytáhl a šanci zmařil. Na konci 29. minuty dohrál Bernad tvrdě u mantinelu Mikloviče. Domácí hráči šli svého spoluhráče pomstít a pustili se do Bernada. Bernad dostal 2 + 10, domácí hráč si šel odsedět 2 minuty. Zanedlouho navýšil vedení domácích Svoboda, když se trefil do poloodkryté branky. Za minutu byl vyloučen domácí Koblitz. V přesilovce projel do pásma Maxa jeho střela skončila v náruči Kaššáka. Další pokus hostů, tentokrátr z hole Farného, skončil na betonu Kaššáka. Ve 33. minutě dobře napadal domácí v obraném pásmu Nauš. Ve 34. minutě vyloučen domácí hráč, za půl minuty si k němu přisedldalší domácí hráč za špatné střídání. Hosté tak hráli dlouhou přesilovku 5 na 3. V přesilovce vypálil tvrdě od modré Pour, Kaššák ukryl puk v náruči. Zanedlouho se Kaššák vyznamenal proti 100% gólolvce Topinky. Další pokus Poura skončil opět v náruči Kaššáka. V 38. minutě hráli hosté další přesilovku, nedokázali ji ale využít. Poté se domácí dostali do protiútoku, po kterém byl vyloučen Mrázek, za minutu si k Mrázkovi přisedl Herr. V přesilovce domácích nepustil Štelmach za záda pokus Řepíka ani Mály.

Ve 42. minutě mířila střela Salače do ramene Štelmacha. Ve 43. minutě byl vyloučen Nauš. O minutu pozěji byl hokejkou do obličeje zasažen Vizinger, ale rozhodčí nedovolený zákrok neodpískal. Ve 46. minutě vystřelil od modré Bernad, ale branku minul. Ve 47. minutě vystřelil Salač, Štelmach vyrazil, ale ke kotouči se dostal Heindl a pokořil Štelmacha. Ve 49. minutě byl Topinka zasažen hokejkou do obličeje, ale sudí opět nepískal. V 51. minutě byl vyloučen Svoboda, ale hosté přesilovku opět nevyužili. V 54. minutě se před branku natlačil Mála, ale Štelmach udržel puk před brankovou čarou. Zanedlouho vyloučen Herr. V oslabení jeli hosté v akci 3 na 1, ale tato akce jim hrubě nevyšla. Z následné akce domácí navýšili vedení, když se pod beton Štelmacha trefil Heindl. V 55. minutě vyloučen Mála. V přesilovce vypálil Blumentrit, Kaššák vyrazil. Přesilovku se povedlo využít, když se důrazem prosadil Pouska.V 57. minutě vystřelil zápěstím Polanský a kotouč skončil pod víkem Štelmachovy branky. V 59. minutě projel do pásma Žižka, střelou zápěstím pokořil Štelmacha. Závěr utkání se domáci v poklidu dohráli.