Klatovy deklasovaly Děčín

Napsal: | Dominik Podaný 24. 9. 2011
Domácí celek rozhodl o svém vítězství v rozmezí šesti minut první třetiny, kdy hostujícímu celku nadělili čtyry branky. Skvělá obrana dnes hodně pomohla Štelmachovi v brance a za jeho záda proklouzla jediná branka z hole Oliveriuse. Zbytek zápasu si už ale Klatovy pohlídali a přibalily Děčínu na cestu příděl sedmi branek. Hráčem utkání byl zvolen domácí bek Kořínek (2+0).
Klatovy
24.09.2011
4. kolo
7:1
(4:0, 1:1, 2:0)
HC Děčín

Branky a nahrávky: 10. Horejš, 13. Hauer (Kajer), 14. Kořínek (Maxa, Hobl), 16. Kořínek (Pavlis, Steiner), 21. Steiner (Pavlis), 46. Hobl (Topinka, Maxa), 48. Vondryska (Hobl) - 25. Oliverius (Sádovský, Stezka). Rozhodčí: Kostourek - Havelec, Rubáš. Vyloučení: 9:7 navíc Vávra (DEC) 10 OT za nesportovní chování. Využití: 2:0. V oslabení: O:O. Diváci: 310. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 7;1.

SHC Klatovy: Štelmach (Hubáček) - Mrázek, Hauer, Kašpar, Hucl, Flek, Kořínek, Pouska - Topinka, Kajer, Maxa, Vondryska, Hošťálek, Steiner, Horejš, Hobl, Kocman, Pavlis, Čuban

HC Děčín: Zámostný (20. Lavinger) - Sádovský, Stezka, Drahorád, Dvořák, Molnár, Mizera, Filipovský, Oliverius, Zika, Pořický, Vávra, Drivec, Stibor, Myšík, Nikl, Místecký, Řídel, Šnajdr

V úvodu zápasu jakoby zavládla na obou stranách nervozita a po hokejové stránce jsme toho až do půlky první třetiny neviděli. V 10. minutě ovšem domácí rozjeli brankostroj, když poprvé rozvlnil síť Horejš. Následně během tří minut zasadili domácí hostím tvrdé KO. Postupně mířili do černýho Hauer a dvakrát Kořínek, který ve druhém případě využil přesilovou hru a tvrdou ranou od modré prostřelil vše co mu stálo v cestě. Otřesení hosté si v tu chvíli nejspíše přáli, aby utekl zbytek třetiny a neinkasovali další branku.

To se jim sice povedlo, ale ze druhé části uběhlo pouhých 51 sekund, když na 5:0 zvýšil Steiner. To už v Děčínské svatyni stál Lavinger. Hosté za pomoci Oliveriuse sice o chvíli později snížili, ovšem to bylo z jejich strany vše. Několik slibných šancí zachránil domácí kouzelník Štelmach a Děčínské tím přiváděl k šílenství, ale co to bylo platné. Hosté navíc nevyužili téměř minutovou přesilovku pěti proti třem, což ukázalo jejich dnešní nemohoucnost.

Do třetí třetiny vstupovali domácí s cílem dohrát v poklidu zápas a zbytečně se nezranit. Povedlo se bohužel jen z části, jelikož si Kašpar po nárazu do mantinelu poranil levé koleno. To už ovšem zápas byl rozhodnut. V rozmezí necelých dvou minut přidali po golu Hobl a střelou z úhle přesně mezi betony Vondryska.