Klatovy na Klášterec nestačily

Napsal: | Martin Karlík 2. 2. 2012
Klatovští hokejisté i přes bojovný výkon prohráli s lídrem soutěže 2:4. I přesto, že v první třetině hosty doslova tlačili v jejich obranném pásmu, opět doplatili především na neproměňování vyložených šancí. Klatovy tak zůstávají stále na 7. místě tabulky. Nyní je čeká důležité utkání proti Bílině.
01.02.2012
32. kolo
2:4
(1:2, 0:1, 1:1)
Klášterec n./O.

Branky a nahrávky: 4. Topinka (Kulhánek), 50. Steiner (Topinka) - 2. Panocha (Mužík), 16. Mašek (Panocha), 29. Čížek (Kocek), 44. Kalinovič (Polanský). Rozhodčí: Mertl - Černý, Vavruška. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1.

SHC Klatovy: Mazanec (Hubáček) - Mrázek, Zeman, Herr, Bernard, Hucl, Kořínek, Pouska, Kulhánek, Topinka, Kajer, Maxa, Petráček, Steiner, Horejš, Flek, Pavlis, Hobl, Čuban.

Klášterec n./O.: Kaššák (Studnička) - Žižka, Řezníček, Mašek, Kocek, Loučka, Žižka, Tollinger, Čížek, Polanský, Kalinovič, Hofmeister, Jáchym, Panocha, Mužík, Hartman, Bečvář, Miklovič, Kolčava, Toman, Heind

Už po 75 sekundách nahazoval z nulového úhlu Panocha, toto nahození k překvapení všech skončilo v brance. Domácí se po obdržené brance snažili o rychlou odpověď. Povedlo se jim to ve 4. minutě v přesilové hře, když Kulhánkovu střelu tečoval do branky Topinka. V 6. minutě krásně zakombinovali Kajer se Steinerem, ale střela druhého jmenovaného těsně minula branku. V 7. minutě skončila Pouskova střela v lapačce hostujícího golmana. V 10. minutě lízla střela Fleka břevno Kaššákovy branky. Ve 12. minutě si Mazanec poradil se střelou Loučky. O minuty později se z dobré pozice neprosadil Zeman. V 16. minutě prokličkoval obraným pásmem Mašek, který poslal hosty do vedení. V 17. minutě skončila Loučkova dělovka na betonu domácího gólmana. V závěru třetiny pálil Tollinger, ale Mazanec vše bez problémů vyřešil.

Úvod prostředního dějství byl oboustranně opatrný. Ve 24. minutě se dostal do úniku Hobl, šanci mu však zmařil dobrým obraným zákrokem Heindl. Ve 26. minutě vychytal Kaššák Zemanovu povedenou střelu. Ve 28. minutě se ale prosadili hosté, poté co Kocekovu přihrávku zpoza branky, uklidil do horního růžku Čížek. Ve 31. minutě pálil Loučka, ale Mazanec si s jeho pokusem hravě poradil. Stejně tak si vedl i proti pokusu Mužíka. O minutu později pálil z kruhů Kulhánek, ale nepřesně. Ve 34. minutě se dostal do úniku Steiner, ale Kaššák jeho akci vychytal betonem. Ve 37. minutě minula Čubanova střela branku Kaššáka. Po konci třetiny byl tak stav 3:1 pro hosty.

Úvod třetí části patřil hostům. Ve 42. minutě se neprosadil Kocek, o minutu později si vedl stejně Miklovič. Z aktivity hostů, vzešlo vyloučení domácího hráče. Hosté přesilovku využili, poté co Kalinovič od modré propálil vše co mu stálo v cestě. Ve 47. minutě se zjevil v dobré šanci Polanský, ale nedal. V 50. minutě se domácím podařilo snížit nepříznivý stav, trefil se Steiner, lehkou střelou z těžkého úhlu umístil kotouč do branky. O minutu později přihrával Kajer Steinerovi, ten ale branku přestřelil. V 53. minutě skončila Maškova střela na hrudi Mazance. V 57. minutě byl vyloučen hostující Polanský, domácí sice hosty zamkly v pásmu, ale branku nedaly. Na konci přesilovky domácí obrana zapomněla na vracejícího se Polanského, ten dostal přesnou přihrávku a ujížděl sám na branku, Mazanec jej však vychytal. Na začátku poslední minuty zkusili domácí power play, ve které hosty doslova točili okolo branky. Nikdo z domácích však nedokázal dotlačit puk do branky. Ke snížení, nebo dokonce vyrovnání, ve které domácí publikum doufalo, se nekonalo. Utkání vyhráli hosté 4:2.