Klatovy na Milevsko nestačily

Napsal: | Petra Jonášová 13. 2. 2008
K L A T O V Y - V dnešním utkání domácí tým nepotvrdil vítězství z minulého kola a podlehl na vlastním ledě Milevsku. Klatovy srovnaly stav utkání, ale během 30 vteřin opět inkasovaly. Vítězství Milevska potvrdil v přesilové hře 90 vteřin před koncem třetí třetiny Petr Šulčík. Jedinou branku Klatov vstřelil Jan Setikovský.
13.02.2008
31. kolo
Klatovy
1:3
(0:1, 1:1, 0:1)
HC Milevsko

Branky a nahrávky: 28. Setikovský (Čuban) - 16. Pitel (Krejčí), 28. Ulman (Filipi, Suchánek), 59. Šulčík (Šperger). Rozhodčí: Zubzanda - Fiala, Havelec. Vyloučení: 6:9 navíc Pitel (MIL) 5 min. + OK. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 400. Střely na branku: 19:10. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

Klatovy: Štelmach, (Tvrdík) - Kuna, Černý – Kreuzman, Mužík – Kalafut, Horník - Holý, Maxa, Polák – Kepl, Straka, Geltner – Čuban, Setikovský, Dvořák – Holub, (Vondryska, Pericat).

HC Milevsko: D. Svoboda, F. Svoboda - Procházka, Ulman, Schmied, Štych, Votruba, Krejčí, Štefan, Pitel, Šulčík, Šperger, Hamerle, Suchánek, Filipi, Urbanec, Müller, Kálal, Matouš.

Úvodní část utkání přinesla šance na obou stranách. Filipi z úhlu minul Štelmachovu branku a vzápětí se domácímu Holému obětavě do střely vrhl Matouš. Ulmanova střela z buly minula o fous klatovskou klec. Při špatném střídání Klatov v 6. minutě Milevsko početní výhodu nevyužilo. V dalším oslabení domácích Milevsko ohrozilo jen tečí Richarda Pitla, která ale skončila na Štelmachovo betonech. Milevsko se přeci jen dostalo do vedení, když po kiksu klatovských obránců po levé straně ujel Richard Pitel, který svůj nájezd zakončil úspěšným blafákem. Vzápětí měli domácí 113. vteřin trvající dvounásobnou početní výhodu. V ní nejen že neohrozili hostujícího brankáře Svobodu, ale měli vůbec problém udržet se v útočném pásmu.

Druhá část začala přesilovkou Klatov, kterou ukončil domácí hráč vyloučením za držení. Hrálo se ve čtyřech a únik Čubana s přihrávkou na Setikovského nic neřešil. Z Milevské strany zahrozil Šulčík před gólmanem Štelmachem po nahrávce Štefana. Domácí se přece jen dočkali vyrovnání. V 28. minutě Čuban vysunul do brejku Jana Setikovského, který nic nevymýšlel a prostřelil milevského Svobodu. Ani půl minuty se domácí neradovali. Suchánek s Filipim zmátli klatovskou obranu, která zaváhala s rozehrávkou a Tomáš Ulman dostal svůj tým podruhé do vedení. Ani série vyloučení v řadách hostujícího týmu nepřinesla vyrovnání. Šance Černého , Kepla a Horníka končily u brankáře Svobody.

V třetí části byla k vidění nervozita na hokejkách domácích borců a úporné bránění Milevska. Střelu Kreuzmana šikovně tečoval Straka, ale Svoboda byl pozorný. Černého a Klafutovo střely se také minuly účinkem a ze strany Milevska šanci Krejčího zlikvidoval Štelmach. Lukáš Holub se v 48. minutě prodral přes hostující obranu, ale jeho bekhendový pokus skončil na boční síti. V 58. minutě Šperger nahrával Suchánkovi, ale tento pokus zlikvidoval Štelmach. 5. minut před koncem třetí části ideálně uvolnil Geltnera Straka, ale jeho blafák skončil s pomocí spoluhráčů Svobody jen na brankové čáře. 2. minuty před koncem přišla pohroma pro domácí tým. Vyloučení Kepla potrestal Petr Šulčík. Šperger pálil, Štelmach jeho střelu pokryl, ale z následné valné hromady vypadl puk, který Šulčík v pádu doklepl za bezmocného Štelmacha, který byl mimo brankoviště zavalen snad třemi hráči. V čase 58:42 šel na střídačku domácích Štelmach. Výhoda 5 na 3 ale nic nepřinesla a Milevsko žádné drama nepřipustilo a odvezlo si plný počet bodů.