Klatovy na lídra recept nenašly

Napsal: | Martin Karlík 19. 12. 2012
Krize hokejistů Klatov pokračuje dále. Ti prohráli v posledním utkání letošního roku před vlastními diváky s lídrem tabulky z Děčína 1:5. Hosté rozhodli o svém triumfu v úvodu druhé třetiny, kdy odskočili do čtyř golového vedení. Za Klatovy skóroval pouze Hucl. Utkání nedohrál pro zranění Lukáš Martinec.
19.12.2012
23. kolo
1:5
(0:2, 1:2, 0:1)
HC Děčín

Branky a nahrávky: 34. Hucl - 2. Růžek (Pořický, Hošek), 20. Grin, 21. Oliverius, 21. Pořický (Růžek), 41. Pořický. Vyloučení: 7:7 navíc Pavlis 10 min (ZHK). Využití: 0:1. Diváci: .

SHC Klatovy: Pravda (21. Příhoda) - Mrázek, Zemen, Herr, Martinec, Hucl, Blumetrit, Farný, Poustka, Bastl, Kajer, Maxa, Tulačka, Němec, Pacanda, Topinka, Pavlis, Vizinger, Čuban, Vondryska.

HC Děčín: Petrášek, (Lavinger) - Hříbal, Stezka, Filipovský, Grin, Kaltenböck, Zahradník, Dvořák, Vávra, Oliverius, Zíka, Pořický, Růžek, Hošek, Racek, Baránek, Drnec, Řídel, Šetka, Kopas.

Než se diváci stačili usadit na svá místa, dostal hosty do vedení Růžek, střelou mezi betony Pravdy. Ve 3. minutě skončila střela Pacandy v lapačce Petráska. Stejně tak dopadla na druhé straně střela Pokořickéko. V 5. minutě jel sám na Petráska Vizinger, ale neuspěl. V 7. minutě se o beton gólmana hostů zastavila střela Topinky. V 10. minutě vyrazil Pravda, střelu Hoška. V 11. minutě vyrazil Pravda betonem střelu Zíky. Na konci 13. minuty byl vyloučen Farný, ale domácí oslabení přestáli. V 18. Minutě se nepodařilo skórovat Topinkovi, jenž se ocitl před Petráskem, hostující gólman zasáhl betonem. V poslední minutě první třetiny na modré napřáhl Grin a kotouč se zastavil až o brankovou síť.

Úvod druhé třetiny si domácí nepředstavovali ani v nejhorších snech. Po půl minutě se do úniku dostal Olivierus, který překonal Pravdu střelou mezi betony. Po této brance sáhli domácí k výměně gólmana, Pravdu nahradil Příhoda. O 14 sekund později se ve zmatku před brankou nejlépe zorientoval Pokořický. Ve 24. minutě vychytal Příhoda nájezd Grina. V 27. minutě se do úniku dostal Pavlis, ale na Petráska nevyzrál. V 29. minutě vystřelil od modré Hošek, ale Příhoda ukryl touš ve své lapačce. O minutu později vychytal Příhoda střelecký pokus Šetky. V 31. minutě vystřel Čuban přes beka, ale Petrásek byl pozorný. Ve 33. minutě si Petrásek poradil i se střelou Martince. Zanedlouho se domácí dočkali, Hucl vypálil od modré a překonal Petráska. V polovině 34. minuty se strhla před domácí brankou potyčka, po které byli na trestnou lavici odesláni za domácí Vizinger a Čuban na straně hostů Race a Drnec. V 38. minutě od modré napřáhl Hucl, Petrásek jeho pokus vyrazil do rohu. V polovině 40. minutě předvedli Zeman se Zíkou menší boxerskou vložku, kterou vyhrál domácí obránce. Oba aktéři dostali 4 minuty.

V úvodu třetího dějství hráli hosté přesilovku 5 na 3, kterou dokázali využít, když se důrazem na brankovišti se prosadil Filipovský. Ve 43. minutě vyprášila střela Grina Příhodovy betony. V 45. minutě proletěla vedle branky Petráska střela Martince. Ve 46. minutě se do dobré střelecké pozice dostal Vávra, ale jeho projektil skončil v lapačce Příhody. V 49. minutě hráli domácí přesilovku, ve které přihrál Hucl Pouskovi, ale ten puk do branky nedostal. V 53. minutě vyslal Kopas střelu na Příhodu, ten ji ale ukryl ve své náruči. V 56. minutě byl v úniku faulován Pouska, sudí nařídil trestné střílení. To Pouska ovšem neproměnil, když jeho zakončení šlo mimo branku. Poté již hosté kontrolovali průběh zápasu.