Klatovy na první příčku nedosáhly.

Napsal: | Pavel Čuban 14. 10. 2007
This text will be replaced
Klatovech byl vidět po dvě třetiny ospalý výkon domácího mužstva. Až v poslední minutě druhé třetiny nakopl domácí Lukáš Holub a výborným výkonem ve třetí třetině dosáhl domácí tým alespoň na remízu.
14.10.2007
7. kolo
Klatovy
3:3p
(0:2, 1:1, 2:0 - 0:0)
HC Děčín

Branky a nahrávky: 40. Holub (Horník), 41. Dorňák (Geltner), 58. Holub (Klaus) - 7.Filipovský (Stezka), 19. Gergel, 28. Divíšek (Tomeček, Gergel) . Rozhodčí: Zubzanda - Geráth, Mertz . Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 33:19. Průběh utkání: 0:3, 3:3.

Klatovy: Štelmach, (Tvrdík) - Klaus, Černý, Kalafut, Kuna, Horník, Mužík, Holý - Setikovský - Hobl, Kuželík - Dorňák - Geltner, Čuban - Heřmánek - Holub, od 40.min. Ceperko, (Dvořák, Brožík)

HC Děčín: Zámostný, Michálek - Bedan, Stezka, Havlíček, Luka M., Sádovský, Třeštík, Mašek, Chotaš, Luka O., Stibor, Filipovský, Divíšek, Gergel. Tomeček, Preussler, Kratochvíl, Chvátal, Štverák, Myšík

V první třetině ukázal Děčín, proč vévodí tabulce 2. ligy. Klatovští hráči snad velkým respektem před soupeřem často chybovali a umožňovali hostujícímu celku hrát svoji hru. Děčín se ujal vedení po přihrávce Chvátala, který našel najíždějícího Jana Filipovského a ten přesnou střelou k tyči nedal šanci domácímu Štelmachovi. V další části domácí na chvilku zahrozili, ale byl to opět soupeř, který trestal chybu v obraně. Lukáš Gergel se dostal do brejku, ač tísněn domácím Klausem zakončil a Děčín šel do kabin s dvougólovým náskokem.

V začátku druhé třetiny měli domácí výhodu přesilové hry, ale neužitkovali ji. To na druhé straně při vyloučení Mužíka soupeř trestal. Hosté nabídnutou výhodu využili a po perfektní spolupráci Tomečka a Gergela zvyšoval Jan Divíšek. V tu chvíli to s domácím týmem vypadalo zle. Pak se ale probudili diváci, hráči také a od poloviny utkání byl na ledě jeden tým. Klatovy dostaly Děčín pod tlak, který byl korunován minutou před koncem střelou Horníka od modré, kterou Lukáš Holub dotlačil do sítě.

Hned v úvodu třetí třetiny Jakub Dorňák využil nahrávku Jardy Geltnera a pod padajícím Zámostným snížil na rozdíl jediného gólu. Domácí tým dřel vypracoval si mnoho slibných šancí, ale hostující gólman byl vždy na svém místě. Ale byla jen otázka času , kdy svou převahu Klatovy promění ve vyrovnávací gól. To se podařilo. Martin Klaus rozehrával z obranného pásma, našel na ledě ze střídačky jedoucího Lukáše Holuba, který krásnou střelou nad lapačku svým druhým gólem v utkání vyrovnal.

V prodloužení se Klatovům ještě nabídla šance v podobě přesilovky 4:3. Za zdržování hry byl vyloučen hostující Chotaš. Při oddechovém čase a krátké poradě se vhazovalo v útočném pásmu domácích. Klaus nadvakrát pálil od modré, ale skóre zůstalo nezměněno a tak si obě mužstva připsala do tabulky shodně po bodu.