Klatovy nezvládly úvodní třetinu a prohrály

Napsal: Autor: Martin Karlík, foto: hcdecin.cz 30. 1. 2019
Bez bodů se vrátili hokejisté SHC Klatovy ze středečního utkání na ledě Děčína. To tým SHC prohrál 5:2. O výsledku rozhodla první třetina, ve které domácí skórovali hned čtyřikrát.
Klatovy

Branky a nahrávky: 8. Vaněk (Oliverius, Zajan), 12. Oliverius (Kordule, Faigl), 16. Petráš (Loukota), 19. Faigl (Kuchynka, Petráš), 21. Volráb (Bárdoš, Balcar) – 15. Matiášek (Vavřička), 37. Markov (Slavík, Roubal). Rozhodčí: Místecký – Goltsch, Janíček. Vyloučení: 4:4, využití: 1:0, v oslabení: 0:0

HC Děčín: Lavinger (Kácha) – Mareš, Kaltenböck, Loukota, Černohorský, Vaněk, Procházka, Balcar – Zajan, Kuchynka, Drašar, Volráb (A), Faigl, Oliverius (C), Petráš, Bárdoš, Kopta, Kordule

Klatovy: Beran (Čech) – Houdek, Staněk, Slavík (C), Váchal, Štěpánek, Leština – Kristl, Rubner, Reitspies, Hanzlík, Markov, Matiášek, Michel, Tulačka (A), Roubal J., Uhlík, Roubal D. (A), Vavřička

Úvod zápasu patřil hostům, ti se hned ve třetí minutě dostali do velké šance, ale Lavinger vytasil první zákrok. Medvědi pak měli k dispozici dvě přesilové hry, proměnit se jim podařilo tu druhou. RADOMÍR VANĚK od modré čáry propálil Berana a domácí šli do vedení - 1:0. O čtyři minuty později už Medvědi vedli rozdílem dvou branek. Další početní výhodu využil MICHAL OLIVERIUS, který v síti hostů vymetl všechny pavučiny - 2:0. O chvilku později už to bylo jen o jeden gól. Hosté snížili zásluhou JANA MATIÁŠKA a byli zpět ve hře. Jenomže ne na příliš dlouho. Dvoubrankový náskok vrátil Děčínu zpět ZDENĚK PETRÁŠ - 3:1 a v devaténácté minutě ještě vedení pojistil TOMÁŠ FAIGL, který dělovkou do odkryté klece nedal Beranovi šanci - 4:1.

Diváci se ještě nestačili usadit v hledišti po přestávce a hostující brankář musel lovit opět puk ze své sítě. DANIEL VOLRÁB napřáhl z levé strany a kotouč skončil za jeho zády - 5:1. I nadále měli Medvědi souvislý tlak před brankářem Beranem, ale hosté ho dokázali ustát. V šestatřicáté minutě vychytal nebezpečnou střelu Markova Lavinger, ale hned o chvilku později už se hosté dočkali. DAVD MARKOV těsně před děčínskou brankou zvedl puk a ten zapadl za jeho záda - 5:2. Klatovští měli ještě v závěru prostředního dějství několik šancí, ty ovšem k dalšímu snížení skóre nevedly.

Do třetí třetiny vstoupili hosté s cílem něco s utkáním udělat. Měli k tomu několik dalších příležitostí, zatlačili Děčín v jejich pásmu, ale gólman Lavinger pokračoval ve výborném výkonu a dalšími zákroky držel Děčín a jeho bezpečný náskok. Minutu a půl před koncem třetí třetiny byl vyloučení děčínský hráč a hosté si vzali oddechový čas. Jenže Medvědi své oslabení zvládli a nepustili klatovské hokejisty do jakéhokoli dramatu. Své vedení si pohlídali a favorita zápasu tak porazili po velmi dlouhé době. Nad hokejisty Klatov totiž naposledy zvítězili v říjnu roku 2016. Děčínští si tak připsali velmi cenné tři body do tabulky, kde mají stále na čtvrtém místě čtyřbodový náskok.