Klatovy obraly Řisuty o dva body

Napsal: | Martin Karlík 4. 12. 2011
Klatovští hokejisté podali proti favorizovaným Řisutům velice dobrý výkon a po výhře v prodloužení si připsali důležité dva body. Vítěznou trefu zaznamenal v prodloužení obránce Petr Zeman. Tým také podržel dobře chytající Mazanec.
03.12.2011
21. kolo
4:3p
(1:1, 2:1, 0:1 - 1:0)
HC Řisuty

Branky a nahrávky: 5. Kořínek (Maxa), 22. Čuban (Hošťálek), 40. Pavlis (Kocman ), 64. Zeman (Kajer) - 15. Chamrád (Vach), 39. Kraus (Chamrád), 56. Kos (Landa, Scherzel). Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1.

SHC Klatovy: Mazanec (Hubáček)- Mrázek, Zeman, Hucl, Kořínek, Bernard, Pouska - Topinka, Kajer, Petráček - Hošťálek, Steiner, Kolařík - Vizinger, Pavlis, Švík - Hobl, Kocman, Čuban - Maxa.

HC Řisuty: Schwamberger (Vincenc) - Kašák, Ton, Sedláček, Čermák, Babický, Fiala, Slánský, Čížek - Landa, Kos, Chamrád - Hlusička, Kraus, Vach - Procházka, Wolf, Doskočil - Záleský, Křepelka, Scherzel.

Vstup do zápasu se lépe vydařil Klatovům. Hned ze začátku střílel Topinka, ale hostující gólman si s jeho pokusem poradil. O chvíli později pálil Zeman, ale také bez úspěchu. Na druhé straně si stejně vedl Babický. Ve 4. minutě byl v úniku faulován Hošťálek. Rozhodčí ponechal výhodu, ve které měli klatovští dobrou šanci, ale jeden z hostujících hráčů úmyslně posunul branku. Domácím se tak naskytla obrovská šance v podobě dvouminutové přesilovky 5 na 3. V té přihrál Maxa na modrou Kořínkovi a ten dělovkou poslal Klatovy do vedení. V 9. minutě pálil od modré Babický, Mazanec ukryl jeho pokus v lapačce. V 11. minutě nastal u klatovské střídačky zmatek při střídáni, což rozhodčí odpískal jako příliš mnoho hráčů na ledě. Následné oslabení zvládli domácí bez problémů. Ve 13. minutě to zkoušel Kos, ale Mazanec byl pozorný. O minutu později se střelecky pokusil hostující Čermák, který našel jen lapačku Mazance. V 15. minutě už bylo ovšem vyrovnáno. Vach vypálil od modré, Mazancovi puk vypadl přímo před Chamráda a ten už neměl problém uklidit puk do branky. V 19. minutě pálil Kocman, ale pouze do náruče hostujícího gólmana.

Klatovy vstoupily do druhé třetiny opět aktivněji než hosté. Ve 22. minutě přihrával Hošťálek zpoza branky, kde se zjevil Čuban a poslal puk do branky. Ve 28. minutě mohli domácí navýšit vedení, když se řítili na branku Hošťálek s Čubanem, ale druhý jmenovaný branku přestřelil. Následná dělovka Steinera skončila nad řisutskou brankou. Ve 31. minutě se pokoušel srovnat Kraus, ale bez úspěchu.Ve 35. minutě chtěl navýšit Hobl, jeho pokus ale Schwanberger vykopl betonem. Ve 36. minutě jeli sami na Schwambergera Pouska s Hoblem, ale šanci jim výborným zákrokem zmařil Schwamberger. Ve 39. minutě pálil tvrdě Chamrád, Mazanec jeho pokus vyrazil opět pouze před sebe a z následné dorážky vyrovnal Kraus. Hosté se z vyrovnání dlouho neradovali. O minutu později dostal Pavlis přihrávku od Kocmana a poslal puk mezi betony hostujícího gólmana. Do kabin se tak šlo za stavu 3:2 pro domácí.

Úvod třetí třetiny byl vyrovnaný. Ve 42. minutě střílel po zemi Kocman, ovšem neúspěšně. O minutu později nahazoval kotouč na branku hostující Sedláček, ale Mazanec byl pozorný. Ve 45. minutě to zkoušel Chamrád příklepem, Mazanec však jeho pokus vyrazil do rohu. Ve 49. minutě skončila Tonova střela v lapačce Mazance. V 50. minutě se dostal do úniku Hobl, ale branku nedal. V 52. minutě mířil mezi Mazancovy betony Čížek, ale Mazanec je splaskl včas. O dvě minuty později jel sám na branku Kraus, ale Mazance nepřekonal. V 56. minutě bylo vyrovnáno. Landa vypálil tvrdou ránu, kterou Mazanec vyrazil před sebe a Kos už s dorážkou neměl problém. Do konce třetí třetiny se již nic zajímavého nestalo a tak přišlo na řadu prodloužení. V něm měl dobrou šanci Chamrád, když byl sám v úniku, kotouč mu ale dobře vypíchl Švík. V 64. minutě vypálil Zeman od modré, Schwamberger jeho pokus vyrazil před sebe. Zeman si však na dorážku dojel a rozhodl tak, že si bonusový bod připíší Klatovy.