Klatovy podruhé porazily Řisuty, postup mají dosah

Napsal: | Martin Karlík 21. 2. 2012
I ve druhém utkání čtvrtfinále podaly Klatovy perfektní výkon a po výhře 5:2 navýšily vedení v sérii. V utkání se nejvíce prosadil Jakub Bernard, vstřelil dvě branky. V brance opět bodoval fantasticky chytající Marek Mazanec. Série se ve středu přesune do Slaného, kde mohou Klatované čtvrtfinále ukončit a postoupit do semifinále.
20.02.2012
ČF2
5:2
(1:0, 3:1, 1:1)
HC Řisuty

Branky a nahrávky: 5. Hucl (Maxa), 32. Steiner (Topinka, Herr), 35. Kocman (Pavlis), 38. Bernad (Hobl), 59. Bernad (Zeman, Hobl ) - 21. Scherzel, 55. Landa (Kos). Rozhodčí: Pražák - Černý, Vavruška. Vyloučení: 10:9 + Schrezl OK nesp.chov. Využití: 2:2.

SHC Klatovy: Mazanec, (Jež) - Mrázek, Zeman, Herr, Bernad, Hucl, Ruprecht, Kořínek, Pouska, Topinka, Kajer, Maxa, Petráček, Steiner, Horejš, Flek, Pavlis, Hobl, Kocman, Čuban, Vondryska.

HC Řisuty: Schwamberger, (Vincenc) - Sedláček, Šmíd, Babický, Kašák, Čermák, Čížek, Fiala, Slánský, Landa, Kos, Scherzl, Procházka, Kraus, Vach, Veselý, Záleský, Hlusička, Doskočil, Chamrád, Křepelka.

Úvod zápasu byl oboustranně opatrný. První akce přišla až ve 3. minutě, když Steiner našel přihrávkou osamoceného Topinku, ten pouze promáchl. V polovině 4. minuty byl vyloučen hostující Dostál. Domácí přesilovku dokázali využít Huclem, který se trefil střelou od modré. V té samé minutě, v akci 2 na 1, přihrál Steiner Kajerovi, ten překonal brankáře, kterého zastoupil na brankové čáře Čermák. V 7. minutě v akci 2 na 1 přihrál Landa Hlusičkovi druhý jmenovaný však branku netrefil. O minutu později pálil od modré Sedláček, jeho pokus Mazanec vyrazil do rohu. V 9. minutě pálil Landa, Mazanec jeho pokus zlikvidoval betonem. O chvíli později si podobně vedl Kraus. V 13. minutě skončila Huclovo střela v náruči gólmana hostí. Na počátku 18. minuty byl vyloučen hostující Sedláček a o půl minuty později k němu přisedl Schrezl, domácím se tak naskytla velká šance v podobě přesilovky 5 na 3. V přesilovce střílel Steiner, ale pouze do ramena hostujícího gólmana. Na konci 19. minuty byl vyloučen domácí Topinka a po půl minutě si k Topinkovi přisedl Pavlis. A hosté končili první třetinu ve výhodě 5 na 3, gól však nedali.

Druhou třetinu zahajovali hosté v dvojnásobné výhodě. Přesilovku se hostům podařilo využít. Od modré čáry napřáhl Mádl Mazanec kotouč vyrazil do ochranné sítě, to však rozhodčí nepochopitelně neodpískal, toho využil Scherzel k vyrovnávací brance. Domácí se snažili o rychlou odpověď, nejprve pálil Pavlis z mezikruží mimo branku, následná střela Hucla skončila u gólmana hostů. Ve 24. minutě vyrazil hostující gólman do rohu střelu Bernarda. V 28. minutě lízla střela Krause Mazoncovo masku. O minutu později si Mazanec připsal další zákrok, tentokrát betonem zneškodnil Vachův pokus. Ve 30. minutě si sjel Záleský před branku, svým pokusem našel pouze lapačku domácího gólmana. O minutu později se na druhé straně pokoušel bekhendem prosadit Flek, ale neuspěl. V 32. minutě se domácí dočkali, Topinka krásně nahrál Steinerovi, na jehož pokus Schwamberger neměl nárok. V 35. minutě poslal Pavlis do úniku Kocmana ten sice při prvním pokusu neuspěl, ale z dorážky se nemýlil. V 36. minutě hostující gólman vyrazil před sebe pokus Hucla, k vyraženému puku se dostal Topinka, ale trefil pouze ležícího gólmana. V 38. minutě vypálil Kocman, ale Schwamberger jeho pokus zneškodnil lapačkou. V 38. minutě vedli domácí již o tři branky, Hobl přihrál Bernardovi, ten bez rozmýšlení vystřelil a překonal tak gólmana hostů. Do konce třetiny se nic zajímavého nestalo, po dvou třetinách byl stav 4:1.

Ve 44. minutě se na branku hostů řítil Pouska, ale branku nedal. Ve 46. minutě si Mazanec poradil se střelou Kosa. V 50. minutě hostující Schrezl neunesl stav utkání a pustil se do šarvátky s Kořínkem, oba aktéři dostali dvě minuty za hrubost, při odjezdu na trestnou lavici měl Schrezl stále chuť se prát za což vyfasoval pět minut plus osobní trest do konce zápasu. V 54. minutě střílel Topinka od modré, hostující gólman jeho pokus vyrazil nad branku. V 55. minutě hosté vykřesali jiskřičku naděje, Landa dorazil do branky střelu Kosa. V 59. minutě ujel Zeman s Bernardem, první jmenovaný vystřelil, Schwamberger jeho pokus jen vyrazil před sebe, kde stál Bernard a uklidil kotouč do branky. Do konce se již nic zajímavého nestalo, domácí tak mohli slavit výhru 5:2.