Klatovy porazily pražskou Kobru

Napsal: | Martin Karlík 8. 1. 2012
Perfektní výkon předvedli klatovští hokejisté v sobotním utkání s Kobrou Praha. Za vítězství 4:2 jim do tabulky přibyly důležité tři body. Největší podíl na vítězství měl Patrik Petruška, Jan Pavlis a Jaroslav Hobl všichni si připsali tři kanadské body.
07.01.2012
26. kolo
4:2
(2:0, 2:1, 0:1)
Kobra Praha

Branky a nahrávky: 8. Hauer (Hobl, Pavlis), 10. Pouska (Pavlis), 23. Pavlis (Hobl, Zeman), 25. Hauer (Hobl, Petruška) – 28. Jakeš (Pohl, Kocman), 44. Kocman (Jakeš) Rozhodčí: Pražák - Černý, Vavruška. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1.

SHC Klatovy: Mazanec (Jež) - Mrázek, Zeman, Hauer, Bernard, Šimandl, Kořínek, Pouska, Kulhánek, Topinka, Kajer, Ruprecht, Flek, Steiner, Herr, Vizinger, Pavlis, Petruška, Hobl.

Kobra Praha: Malík (Krch)- Boháček, Pohl, Čtveráček, Žáček, Svaříček, Bláha - Kocman, Jakeš, Slanina - Milfait, Bárta, Paris - Burian, Novák, Koubek - Suchan

Od úvodní buly byli aktivnější domácí. Už po několika vteřinách letěla na Malíka střela z hokejky Pavlise. První střela hostů přišla ve 3. minutě z hole Boháčka, ale Mazanec neměl s touto střelou problémy. V 5. minutě našel Pavlis přihrávkou zpoza branky Petrušku, ale ten z dobré pozice zamířil pouze do Malíkovy lapačky. V 8. minutě se už domácí branky dočkali, když se prosadil Petruška. V 10. minutě vedli domácí již o dvě branky. Zpoza branky vyjel Pouska a překvapil Malíka. Ve 12. minutě skončila Herrova střela na betonu hostujícího gólmana. Ve 14. minutě pálil hostující Jakeš pouze do Mazance. V 16 minutě se v dobré šanci zjevil Bernard, ale nedal. Podobně si vedl o dvě minuty později Pavlis. Do konce třetiny se již nic zajímavého neodehrálo, a tak se šlo do kabin za stavu 2:0 pro domácí.

Úvod prostřední části patřil opět domácím. Hned v prvních vteřinkách měl šanci Steiner, ovšem neuspěl. Ve 23. minutě vedli domácí už o tři branky, když se v situaci 2 na 1 prosadil Pavlis po přihrávce od Hobla. Za pár okamžiků měl dobrou příležitost Pouska, ale tentokráte neuspěl. Ve 25. minutě střeli domácí další gól. Tentokrát se trefil obránce Hauer. O minutu později našla Hoblovu střelu pouze lapačku hostujícího gólmana. Ve 28. minutě si Boháčkovo nahození nešťastně srazil do banky jeden z domácích obránců a tak se pražští hráči mohli radovat z gólu. V polovině utkání se vytáhl Mazanec proti zakončení Milfaita. Ve 33. minutě pěkně kombinovali v útočném pásmu Kajer se Steinerem, gól z toho ale nepadl. Ve 35. minutě v akci 2 na 1 jel Hobl s Pavlisem, ale střela druhého jmenovaného skončila pod Malíkem. Ve 38. minutě přestřelil hostující Paris poloprázdnou branku. V poslední minutě se v dobré šanci neprosadil Flek a tak po dvou třetinách byl stav 4:1.

Poslední část začali hosté aktivněji a již po několika vteřinách nebezpečně zahrozil Jakeš. Mazance však nepřekonal. Ve 44. minutě se kotouč, po střele Kocmana, překulil přes Mazancova záda do branky. Ve 46. minutě se z dobré pozice neprosadil Topinka. Ve 48. minutě zkoušel štěstí Paris, ale neuspěl. Podobné si vedl o minutu později Kocman. V 51. minutě pálil od modré Mrázek, puk ovšem proletěl nad brankou. O dvě minuty později skončila Koubkova střela v náruči klatovského gólmana. Dvě minuty před koncem utkání byl na dvě minuty vyloučen hostující Kocman, který tak připravil svůj tým o možnost hrát power play a zkusit ještě zvrátit pro ně nepříznivý stav utkání. V přesilovce domácí hosty uzamkli v jejich obraném pásmu, ale gól už nepadl. Utkání tak skončilo vítězstvím Klatov 4:2.