Klatovy poslední letošní duel prohrály

Napsal: | Martin Karlík 22. 12. 2011
Klatovští hokejisté prohráli poslední duel v roce 2011 na ledě Jablonce 5:2, přestože vedli v polovině zápasu o dvě branky. O osudu zápasu rozhodlo především využívání přesilovek.
21.12.2011
25. kolo
HC Jablonec
5:2
(0:0, 2:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 37. Bříška (Tondr, Šulc), 38. Tondr (Bříška), 52. Petrmichl (Tondr, Bříška), 52. Kadeřábek (Stehno, Beránek), 56. Nevyhoštěný - 27. Vizinger (Petruška), 29. Steiner (Topinka, Zeman). Rozhodčí: Veinfurter - Hanzlík, Maštalíř. Vyloučení: 7:6, Steiner 10 min. Využití: 3:1. Průběh utkání: 0:2, 5:2.

HC Jablonec: Hanousek (Bouška)- Petrmichl, Pulec, Beránek, Abraham, Zeman, Duda, Šulc, Bříška, Tondr - Nevyhoštěný, Kadeřábek, Stehno - Měrtl, Brokeš, Vašek - Mulač, Peřina, Hájek

SHC Klatovy: Mazanec (Jonáš) - P.Zeman, Ruprecht, Mrázek, Kořínek, Šimandl, Kulhánek, Vizinger, Pouska, Topinka, Pavlis, Steiner, Sedláček, Petruška, Petráček, Vondryska

Do zápasu vstoupily aktivněji Klatovy a už na začátku druhé minuty lízla Poustkova střela hřbet Hanouskovy lapačky. Na začátku 3. minuty byl vyloučen klatovský Vondryska a domácí měli možnost přesilovky, ale ta se jim vůbec nepovedla. Hned v jejím úvodu Steiner vystihl rozehrávku domácích a ujížděl s Hoblem v akci 2 na 1, akce však gólem neskončila. Na konci 5. minuty byl vyloučen hostující hráč a domácí měli dokonce možnost krátké přesilovky 5 na 3. Klatovské sice zamkli v jejich obranném pásmu, ale výraznější šanci si nevytvořili. Domácího gólmana v první třetině z dobrých pozic nepřekonali ani Hobl a Steiner, naopak domácí zahrozili především před odchodem do kabin. Nejprve vyrazil Mazanec do rohu střelu Tondra, pár vteřin před přestávkou pak poskakovala Bříškova střela v brankovišti, ale gólem neskončila.

Úvod prostřední části vyšel lépe domácím. Ve dvaadvacáté minutě vytáhl Mazanec kvalitní zákrok proti střele Tondra. O minutu později to také neúspěšně zkoušel Pulec a stejně si později vedl i Kadeřábek. V šestadvacáté minutě byl v šanci faulován Petruška a hosté hráli přesilovku. Po minutě ji využili, když Petr Vizinger tečoval těsně před Hanouskem Petruškovo nahození. Za půl minuty vedly Klatovy už o dvě branky. Po akci 2 na 1 se prosadil Ondřej Steiner, který dostal přesnou nahrávku od Topinky. V 32. minutě jeli hosté dokonce tři na jednoho, tentokrát ale zaváhání svých spoluhráčů zachránil domácí brankář. V sedmatřicáté minutě byl vyloučen Steiner na dvě plus deset minut za úder do oblasti hlavy a krku. Domácí přesilovku rychle využili, když Bříška překonal Mazance střelou nad lapačku. O půl minuty později byl vyloučen hostující Kořínek a domácí v početní výhodě vyrovnali. Tondr dorazil odražený kotouč po střele Bříšky.

Do poslední části vstoupily o něco lépe Klatovy už v jednačtyřicáté minutě pálil dvakrát Kořínek, ale bez úspěchu. V čtyřicáté třetí minutě byl vyloučen domácí Nevyhoštěný, hosté ale nebyli v přesilovkách zdaleka tak efektivní jako domácí celek. Ten mohl do vedení poslat Bříška, jeho střela v 47. minutě trefila tyčku. Vlci se radovali opět až v přesilovce. Při Kořínkově vyloučení se střelou od modré prosadil Petrmichl. O půl minuty později vedli domácí už o dvě branky, skóroval Kadeřábek po pěkné přihrávce od Stehna. Poslední naději pro Klatovy mohli v 55. minutě vykřesat Mrázek s Hoblem, jejich střely ale úspěchem neskončily. Domácí si tak pojistili vítězství, když Beránek od mantinelu nahrál Nevyhoštěnému, a ten po páté překonal Mazance. Po tomto gólu už domácí v klidu zápas dohráli, nepouštěli hosty do šancí ani sami si již žádnou nevytvořili. Jablonec zvítězil 5:2.