Klatovy s Walkraiburgem nedohrály

Napsal: Martin Karlík 1. 9. 2013
V neděli 1. září nastoupili hráči týmu SHC Klatovy k dalšímu přípravnému duelu, tentokrát proti německému Waldkraiburgu. Utkání však nebylo dohráno. Sedm minut před koncem se strhla potyčka vyprovokovaná hostujícím týmem, po které se hosté sebrali a odešli do kabin, stejný krok učinili i domácí. Díl viny na tom nese i hlavní rozhodčí, která duel viditelně nezvládala, když přehlížela jasné fauly zejména na straně hostů.
01.09.2013
přát
2:3
(1:2, 0:0, 1:1)
Waldkraiburg

Branky a nahrávky: 4. Pour (Kubeš, Holý), 48. Čuban (Vondryska, Vizinger) – 1. Mičulka (Paderbon), 6. Fuhrman (Mičulka), 53. Fuhrman (Mičulka, Piskunov). Rozhodčí: Růžičková – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 4:9 navíc Hoeck 5 + OK. Využití: 2:0. Diváci: 100.

SHC Klatovy: Lejsek (33. Smejkal) – Blumentrit, Zeman, Pour, Mrázek, Hucl, Rajal, Holý, Vondryska, M. Němec, Kodýtek, Pouska, Pitel, Vizinger, Čuban, Kocman, Dorňák, Linhart, Kubeš, J. Němec.

Waldkraiburg: Weis (Birk) – Hoeck, Boherman, Rott, Tarkusch, Lenczyk, Mičulka, Tokarev, Seifert, Paderbon, A. Pischkinov, Kaltenhauser, Soršak, S. Pischkinov, Wagner, Hammerle, Borrman, Rosenkranz, Fuhrman, Hofner.

Hned v úvodní minutě se hosté dostali do vedení, když zpoza kruhu vypálil Paderbon, jeho pokus Lejsek vyrazil, ale na dorážku Mičulky byl již krátký. Ve 3. minutě byl vyloučen Hoeck, za 20sekund si k němu přisedl Tokarev a domácí tak měli dlouhou přesilovku 5 na 3. V přesilovce nejprve Kocman přestřelil branku, po chvilce napřáhl Pour a kotouč proletěl Weisovi mezi betony. V pokračující přesilovce trefil Hucl od modré tyčku. V 6. minutě se hosté dostali do dvougólového vedení, Mičulka našel před brankou volného Fuhrmana, který pohodlně zakončil do odkryté branky. V 8. minutě byl vyloučen domácí J. Němec, první polovinu oslabení ubránili v pohodě. Ve druhé polovině hosté zazlobili, nejprve Soršakovo nebezpečnou střelu zlikvidoval Lejsek. Poradil si i s před brankou aktivním Fuhrmanem. V 10. minutě mířila Soršakova střela z kruhu do betonu Lejska. Ve 14. minutě mířila střela M. Němce do náruče Weise. V 16. minutě byl vyloučen hostující Rott. V přesilovce od modré vypálil Holý, kotouč ale skončil v lapačce Weise. Skóre se neměnilo ani po Čubanově výjezdu zpoza branky. Ve 20. minutě byl jasně faulován Pour, rozhodčí zůstala ledově klidná, na druhé straně naopak sporně vyloučila Dorňáka.

Do druhé třetiny vstoupili domácí v oslabení, které trvalo jen půl minuty, byl totiž vyloučen Borrman. Při hře 4 na 4 mířil Vizinger z blízkosti branky pouze do vyrážečky Weise. Na druhé straně vychytal Lejsek střelu Hammerleho. Ve 24. minutě mířila střela Borrmana nad branku. Ve 26. minutě byl vyloučen Paderbon. V přesilovce vyprášil Weisovy betony Zeman. Neujal se ani pokus Němce. Ve 29. minutě byl vyloučen Wagner. V přesilovce se z úhlu neprosadil Pouska. Následná střela Hucla od modré lízla boční síť. Ve 30. minutě byl vyloučen Čuban. V přesilovce nedosáhl na pas Piskunova Rott, který by v pohodě zakončoval do odkryté části branky. Následná rána od modré v podání Paderbona skončila na mantinelu za brankou. Ve 33. minutě ze středního pásma nahodil puk Čuban, Weis chytil kotouč až v brance, ale rozhodčí domácím zcela regulérní gól nepochopitelně neuznali. V 35. minutě mířila střela Hammerleho do Smejkala, který v brance vystřídal Lejska. Ve 37. minutě Vondryska vypálil přes obránce, ale Weis byl pozorný. Zanedlouho tečoval Čuban střelu Vizingera, ale ani to nevedlo ke změně skóre. Krátce před odchodem do kabin skončila Pourova rána od modré na betonu Weise.

Ve 41. minutě zablokovala domácí obrana střelu Lenczyka. Ve 42. minutě se před branku natlačil Čuban, kde byl ale nevybíravě sejmut Hoeckem. Čubana přijel pomstít Hucl, který Hoecka poslal k zemi. Hucl za to dostal dvě minuty, Hoeck byl po právu odeslán pod sprchy. Ve 44. minutě mířila Pischkinovova střela do Smejkala. V následující minutě jel sám na Weise Hucl, ale bekhendové zakončení se mu nepovedlo podle. Poté byl Hucl, atakován jedním z hostů. Ve 46. minutě byl vyloučen Pischkinov. V přesilovce mířila střela Hucla mimo prostor třech tyčí. V oslabení ujel Mičulka, ale Smejkal ho dobře vybruslil. Hned z další akce se domácím povedlo vyrovnat, když Vizingerovu střelu dorazil Čuban do odkryté klece. Hosté mohli záhy odpovědět, ale Hofner na Smejkala nevyzrál. V 50. minutě projel pásmem Kubeš, byl jasně faulován, ale rozhodčí neviděla nic. Přitom tento faul by viděl i hokejový analfabet. V 51. minutě vypálil od modré Rajal, puk proletěl nad brankou Weise. V 53. minutě se hosté dostali do vedení, když v akci 2 na 1 našel Mičulka Fuhrmana, který poslal kotouč za záda Smejkala. Domácí se snažili o rychlou odpověď, Vizinger mířil z kruhů pouze do Weise. Poté se strhla za brankou bitka, po které se hosté sebrali a odešli do kabin, stejný krok učinili i domácí, a tak bylo utkání předčasně ukončeno.