Klatovy se vrací bez bodů

Napsal: | Pavel Čuban 10. 11. 2007
V dalším utkání 2. ligy západ se tentokrát klatovským hokejistům nepodařilo bodovat na ledě soupeře. Řisutští potvrdili domácí neporazitelnost a přeskočili v tabulce klatovský tým.
10.11.2007
12. kolo
HC Řisuty
5:2
(0:1, 3:1, 2:0)
Klatovy

Branky a nahrávky: 21. Bezouška (Zajíc), 29. Zajíc, 40. Kos (Mádl, Kos), 52. Ulrich (Klaus) - 15. Černý (Hobl), 22.Kuželík (Geltner). Rozhodčí: Vlasjuk, Ruchař. Vyloučení: 7:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 22:25. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 5:2.

HC Řisuty: Schwamberger - Janega, Aschenbrener, Sedláček, Fiala, Mádl, Babický, Zajíc, Bezouška, Kos, Wolf, Jun, Klaus, Ullrich, Landa, Šelicha, Ibl

Klatovy: Halmoši, (Tvrdík), Černý - Kalafut, Klaus - Mužík, Kuna - Horník, Kreuzman - Brožík, Holý - Kepl - Hobl, Kuželík - Dorňák - Geltner, Čuban - Heřmánek - Holub, Ceperko - Setikovský - Dvořák

V první třetině se hrál svižný hokej, který nedával prostor k vylučování. V této části oba týmy hrozily šancemi, ale bez gólového efektu. Až v 15. minutě se poprvé trefili hosté z Klatov. Jaroslav Hobl našel na modré dobře najíždějícího Lubomíra Černého, který přesnou střelou překonal domácího Schwambergera. Do konce této části si už tento náskok hosté uhlídali a šlo se do kabin.

Po přestávce vstoupili do druhé části aktivněji domácí. V první minutě zachytil rozehrávku hostů na červené čáře Zajíc, ten nahrál najíždějícímu Michalovi Bezouškovi, který poprvé překonal gólmana Klatov Halmošiho a vyrovnal stav utkání. Hosté se ale hned po vhazování otřepali a po závaru před gólmanam Schwambergrem dorážel puk do sítě hostující Roman Kuželík. V polovině utkání si zahráli domácí přesilovou hru. Zajíc střílel od modré a odražený puk od hostujícího hráče skončil v síti. Vyrovnáno. V posledních vteřinách druhé části domácí skórovali ještě jednou. Na útočné modré našel Zajíc nepokrytého Matěje Kosa, který nikým neatakován střelou do růžku otáčí stav utkání ve prospěch svého celku.

Třetí část už byla gólově zcela v režii Řisut. 3. minuty od vhazování po spolupráci Mádla s Kosem opět skóroval Josef Zajíc a zlomil definitivně odpor soupeře. Další branku v 52. minutě zaznamenal Tomáš Ullrich po asistenci Klause. Klatovy sice bojovaly, ale na své hostitele byly tentokráte krátcí.