Klatovy si s lídrem poradily

Napsal: | Martin Karlík, Martin Karlík, Jiří Zavřel 14. 2. 2013
Velice kvalitní výkon podali hokejisté Klatov ve středečním utkání proti Táboru a zaslouženě zvítězili 3:1. Základ k vítězství položili ve druhé třetině, kdy se dostali do vedení. V dalším průběhu utkání domácí srdnatě bojovali a v závěru přidali gólovou pojistku. Na ledě se objevil i junior Miroslav Kodýtek, který přes svoji malou postavu nebojácně bojoval. Mužem zápasu se stal Jan Topinka, autor dvou branek a čerstvý držitel 3. místa Sportovce roku 2012 Klatovska. V brance domácích se objevil navrátilec Antonín Štelmach. V utkání se ošklivě zranil Pavel Čuban, pro kterého tím sezóna skončila.
13.02.2013
33. kolo
3:1
(0:1, 2:0, 1:0)
HC Tábor

Branky a nahrávky: 27. Topina (Bernad), 33. Topinka (Martinec), 59. Bernad – 7.Kolomý (Heršálek). Rozhodčí: Grech – Belko, Hynek. Vyloučení: 5:9 navíc Maxa 10 OT – Matušík OK. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 280.

SHC Klatovy: Štelmach (Rückl) – Mrázek, Zeman, Herr, Martinec, Farný, Blumentrit, Reniger, Pouska, Bernard, Soupír, Maxa, Němec, Pitel, Topinka, Pavlis, Vizinger, Vondryska, Kodýtek, Čuban

HC Tábor: Klestil (Panec) - Havran, Mrkvička, Kellner, Pechánek, Hlaveš, Heršálek, Matušík, Šulcík, Hájek, Kratochvíl, Seidl, Kolomý, Pechánek, Trieb, Perník, Liška, Kahou

První zákrok si připsal Štelamach, když lapačkou vyrazil střelu Matušíka. V padesáté sekundě byl vyloučen Maxa. V přesilovce od modré vypálil Treib, Štelmach střelu zlikvidoval betonem. Ve 3. minutě vytáhl Klestil střelu Maxy hřbetem lapačky. O půl minuty později minula střelu branku Bernada. Na druhé straně si Štelmach poradil s pokusem Hájka. V 5. minutě byli vzájemně vyloučeni domácí Zeman a hostující Šulčík. Za půl minuty prověřil pozornost Klestila Zeman. V 6. minutě z kruhu vystřelil Kolomý, Štelmach ukryl puk v náruči. V následující minutě se již měnilo skóre, když Heršálkovu střelu od modré tečoval mezi betony Štelmacha Kolomý. V 8. minutě minul branku z dobré pozice Topinka. V polovině 10. minuty chytil Štelmach do lapačky střelu Matušíka. V 11. minutě se od břevna do ochranné sítě odrazila střela Kellnera. Ve 12. minutě byl vyloučen Čuban. Přesilovka hostů měla ale krátké trvání, za osm sekund byl vyloučen Seidl. V polovině hry 4 na 4 dostal přihrávku za obranu Bernad, akci ale zastavil ofsajd. Ve 14. minutě trefil boční konstrukci Pavlis. V 15. minutě skončila střela Hájka v náruči Štelmacha. V 16. minutě vyloučen Bernad. Oslabení domácí přestáli. V závěru třetiny se do úniku dostal Šulčík, kterého dobře obranými zákroky znervóznil Farný, hostující útočník tak skóre nenavýšil. Do kabin se šlo za stavu 0:1.

Hned v úvodu druhé třetiny poslal puk před branku Bernad, ale nikdo z domácích se ke kotouči nedostal. Ve 22. minutě měl Klestil problémy s Farného střelou od modré. Na druhé straně Štelmach vychytal střelu Perníka. Následně dobře vychytal Matušíka v dobré pozici betonem. Ve 26. minutě se domácím podařilo vyrovnat, když Bernad z levé strany našel před brankou volného Topinku, pro kterého nebyl problém dostat puk do branky. Hosté se snažili o rychlou odpověď, před branku se dostal Pechánek, ale při zakončení mu selhala mířidla. Na druhé straně přihrál Čuban do dobré příležitosti Vizingerovi, ten ale nedokázal Klestila překonat. Po přihrávce byl mimo hru atakován Čuban, který se těžce zvedal z ledu (později se ukázalo, že měl prasklou hrudní kost). V 32. minutě skončila v betonech Klestila střela Pousky. Ve 33. minutě se domácí dostali do vedení, do sóla se dostal Topinka a nekompromisně překonal Klestila střelou mezi betony. O několik sekund později byl vyloučen za vysokou hůl Farný. V přesilovce hosté zakombinovali a na konci této kombinace přišla střela Pechánka, kterou Štelmach vyrazil nad. Následně se domácí osvobodili zásluhou Martince. V oslabení pálil Topinka, ale tentokráte byl úspěšnější Klestil. V 36. minutě ztroskotal na Štelmachovi svou střelou Kolomý. V 37. minutě od modré vystřelil Zeman, po této střele si nebyl Klestil jistý tím, kde má puk. V 38. minutě byl vyloučen hostující Heršálek. V přesilovce od modré vystřelil Martinec, kotouč skončil na hokejkách hostujících obránců a hosté se osvobodili. Pár sekund před koncem si Klestil poradil se střelou dobře hrajícího Bernada.

Hned v úvodu třetiny dostali domácí výhodu přesilové hry, vyloučen byl hostující Kelner. Ve 41. minutě si Klestil poradil se střelou Zemana od modré. Na Klestila si nepřišel ani Vondryska svou střelou z kruhů. Ve 45. minutě vzešla z aktivity domácích další přesilová hra v jejich prospěch. V přesilovce mířil do náruče Klestila Topinka. Stejný cíl našla i dělovka Maxy. Ve 47. minutě si Klestil bez problémů poradil se střelou Mrázka od modré. V 48. minutě do hry zasáhl junior Kodýtek, ten se snažil prosmýknout podél mantinelu, ale byl složen hostujícím obráncem na led. V přesilovce od modré vystřelil Martinec, někdo z domácích kotouč tečoval do branky, ale hlavní sudí rozpažil z důvodu postavení útočícího hráče v brankovišti. V 51. minutě ukryl Klestil v náruči střelu Bernada. V 53. minutě si hostující trenér vzal oddechový čas. Hosty to nabudilo a vytvořili velký závar před domácí brankou, ale vítězně ze závaru vyšel Štelmach, který měl puk v lapačce. V 54. minutě byl hokejkou do obličeje zasažen Pavlis, v jeho tváři se objevil krvavý šrám a hostující hráč si šel sednout na 4 minuty. V přesilovce před prázdnou brankou promáchl Vizinger. Poté hosté domácím moc nepovolili. Hned po skončení oslabení se hosté vrhli do útoku. Ale Martinec sebral hostům puk a poslal ho na volného Bernada, který ujížděl sám na Klestila a bekhendovou kličkou překonal hostujícího brankáře, tím rozjásal všechny domácí diváky, protože bylo o výsledku prakticky rozhodnuto. V 60. minutě ze středního pásma vystřelil Heršálek, Štelmachovi střela vypadla a kotouč chvíli ležel volný na brankovišti, ale domácí gólman s pomocí obránců tuto situaci vyřešil. Po závěrečné siréně si domácí zcela zaslouženě připsali tři body za výhru 3:1.