Klatovy smetly Vajgar

Napsal: | Martin Karlík 12. 2. 2014
Vítězného zápasu se konečně dočkali klatovští hokejisté a jejich fanoušci. V úterním zápase smetly na domácím ledě Jindřichův Hradec 7:2. Vítězství je to zasloužené, neboť byli po celý zápas lepším týmem. Hosty přehrávali po všech směrech. Na straně domácích se blýskl dvěma góly Vojtěch Tulačka. Pochvalu si ale zaslouží celý tým včetně Mastíka a jeho bezchybných zákroků.
11.02.2014
32. kolo
7:2
(2:0, 2:1, 3:1)
Jindr. Hradec

Branky a nahrávky: 3. Bernad (Slavík), 14. Tulačka (Zeman, Pejchar), 22. Čuban (Pouska), 27. Němec (Bernad), 49. Pouska (Čuban, Škrak), 50. Tulačka (Pejchar, Slavík), 54. Pitel (Hucl) – 35. Březina (Mavrojanidis, Jasečko), 43. Procházka (Jasečko). Rozhodčí: Sýkora – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 250.

SHC Klatovy: Mastík (Lejsek) – Slavík, Moravčík, Škrak, Blumentrit, Zeman, Hucl – Pacanda, Topinka, Maxa, Vondryska, Čuban, Pouska, Tulačka, Uhlík, Pejchar, Pitel, Němec, Bernad, Vraný

Jindr. Hradec: Bláha (50. Kudrfalec) – Jasečko, Procházka, Dvořák, Pekárek, Štěpán, Tržil, Kohút, Březina, Skokan, Mavrojanidis, Kocar, Voříšek, Dvořák, Jasanský, Tomšík, Bárta

Hned od úvodního vhazování byli aktivnější domácí borci. Jako první prověřil Bláhovu pozornost jmenovitě Topinka, ale golman hostů byl připraven. Na konci 3. minuty se domácí dostali do vedení zásluhou Bernada, který projel nádherně do pásma a pokořil Bláhu. Za půl minuty později byl vyloučen hostující Bárta. Přesilovka se domácím nevyvedla, navíc se do úniku dostal Březina, který byl zahakován a sudí nařídil trestné střílení. To hostující hráč neproměnil, když své forhendové zakončení namířil na Mastíkovy betony. V 6. minutě mířil Pacanda do náruče Bláhy. V 9. minutě přestřelil Mastíkovu branku Tržil. V 8. minutě hledal Uhlík svým pasem Pejchara, ale ten na puk nedosáhl. V 11. minutě byl vyloučen Topinka. V přesilové hře se před Mastíka dostal Procházka, ale domácí gólman zastavil kotouč hrudí. Ve 14. minutě se radovali opět domácí, když Zemanovu střelu od modré tečoval do branky Tulačka. O dvě minuty později mířila Mavrojanidisova střela do betonu Mastíka, následná dorážka Dvořáka mířila vysoko nad branku. V 17. minutě mířila Březinova střela do lapačky Mastíka. V polovině 19. minuty skočila u Bláhy střela Němce. V posledních sekundách to zkoušel bekhendem Kocar, ale Mastík byl opět pozorný.

Ve 22. minutě z rohu vyjel Čuban a zaskočil Bláhu a domácí vedli už o tři góly. Zanedlouho byl vyloučen Uhlík. Oslabení domácí v pohodě ubránili, naopak po návratu se do úniku dostal Uhlík a byl faulován. V přesilovce pálil Němec z oleje, ale jen do betonu hostujícího gólmana. Pak objel branku Bernad předložil puk Němcovi, který se střelou do odkryté klece nemýlil. Ve 33. minutě mířil pokus Vondrysky do Bláhy. Zanedlouho se před branku prosmýkl Moravčík, ale při zakončení branku minul. Ve 35. minutě se hostům podařilo snížit, když před branku sjel Březina a pokořil Mastíka. Ve 38. minutě proletěl mimo prostor třech tyčí bekhned Vondrysky. V závěru třetiny prověřil Matíkovu připravenost Bárta.

Ve 43. minutě hosté vstřelili gól, který všechny překvapil. Procházka vyslal ze středního pásma nahazovanou střelu, kterou si do branky nešťastně srazil Mastík. Zanedlouho od modré vystřelil Jasečko, Mastík jeho pokus vyrazil. Na druhé straně si Bláha poradil s pokusem Tulačky. Ve 47. minutě byla hostující střídačka potrestaná za špatné střídání, což se hostům moc nezdálo, přišly protesty, které však nebyly nic platné. Přesilovku domácí nevyužili. Naopak po návratu se do úniku 2 na 1 dostal Březina s Dvořákem, první jmenovaný vzal zakončení na sebe, ale našel jen Mastíkovu lapačku. Ve 49. minutě se dostal do úniku Čuban, jeho zakončení Bláha vyrazil, ale na následnou dorážku Pousky byl už krátký. O minutu později našel Pejchar přesným pasem Tulačku, který se parádně trefil do horního růžku a vyhnal Bláhu z branky. Toho nahradil Kudrfalec. V 52. minutě vystřelil z kruhu Bárta, Mastík bez problémů kryl. V 54. minutě nahazoval puk do pásma Hucl, Kudrfalec poslal puk za branku, ten se ale odrazil od zadního mantinelu přímo na hokejku Pitla, ten už měl snadnou práci. V 56. minutě se před branku dostal Voříšek, ale Mastík opět podržel svůj tým. V 58. minutě byla k vidění menší šarvátka mezi domácím Škrakem a hostujícím Bártou, který si o to vyloženě říkal. Oba zamířili na trestnou lavici. Poté se utkání v poklidu dohrávalo. Po závěrečné siréně domácí mohli slavit zasloužené vítězství.