Napsal: Autor: Martin Karlík, foto: Josef Moravec 20. 10. 2018
Klatovy
7:2
(1:1, 3:0, 3:1)
Kobra Praha

Branky a nahrávky: 14. Krliš (Vavřička, Váchal), 30. Houfek (Krliš), 31. Hanzlík (Vavřička, Krliš), 38. Roubal (Krliš, Hanzlík), 51. Uhlík (Slavík, Tulačka), 58. Hanzlík (Vavřička), 59. Kristl (Uhlík, Tulačka) – 14. Jedlička (Nestrašil), 51. Šmerha (Šteiner). Rozhodčí: Jílek - Vavruška, Zimmermann. Vyloučení: 6:6 využití: 0:0, v oslabení: 0:0. Diváků: 200

Klatovy: Beran (Čech) – Staněk, Slavík, Váchal, Štěpánek, Houfek, Sysel – Kristl, Vlček, Reitspies, Červenka, Hanzlík, Markov, Krliš, Tulačka, Leština, Uhlík, D. Roubal, Vavřička

Kobra Praha: Novák (Ondrlík) – Skočovský, Schejbal, R. Verbík, J. Verbík – Netolický, Kysela, Jedlička, Nestrašil, Tuma, Šteiner, Slabý, Malovický, Šmerha, Šťastný, Šeba, Hlinka, Hrubý, Mucha, Hanták

Hned v úvodu utkání do dobré šance dostal hostujcí Šťastný, ale na Berana nevyzrál. Na druhé straně si Novák poradil s pokusem Roubala. Následně se hrálo nahoru dolu, ale větší šance k vidění nebyly. Trochu vzrušení přinesla až 10. minuta, kdy domácí zahodili solidní příležitost ke skórování. Ve 14. minutě se skóre už změnilo, když se svižnou ranou pod břevno trefil Jedlička. Domácí odpověděli bleskově, když ve skrumáži před brankou nejlépe zorientoval Krliš a vyrovnal stav zápasu. V 16. minutě zazvonila tyčka domácí branky po nenápadném pokusu Jedličky. Na druhé straně v dobré pozici selhal Krliš.

Ve 23. minutě projel do pásma Vlček, ale jeho zakončení bylo nepřesné. Ve 26. minutě v oslabení jel sám na branku Krliš, ale na Nováka však nevyzrál. O minutu později si Beran poradil s pokusem Šteinera. Domácí se do vedení dostali v polovině utkání, když se v před brankovém prostoru prosadil Houfek. O minutu později bylo v domácím táboře ještě veseleji, když se prosadil Hanzlík. Hosté mohli záhy odpovědět stejnou mincí, jenže domácí brankář byl proti.

Ve 42. minutě vyslal nebezpečnou střelu na branku hostujcí nestrašil, ale Beran si s jeho projektilem dokázal poradit. Na druhé straně Novák schoval Kristlův pokus do lapačky. Ve 48. minutě předvedl Beran parádní zákrok proti chytré teči Skočovského. V 51. minutě nahodil puk na branku Uhlík a kotouč Novákovi propadl do branky. Jenže hned na to vyrobili domácí hrubou chybu v obranném pásmu, čehož využil Šmerha a vykřesal Kobře jiskřičku naděje. V 58. minutě si mohli domácí hráči radovat z dalšího gólu, když se prosadil Hanzlík. O půl minuty později projel Kristl útočným pásmem a poslal kotouč do horního růžku Novákovi branky.