Klatovy udolaly Děčín a slaví první body

Napsal: Martin Karlík, foto: klatovskydenik.cz 15. 9. 2018
Vítěznou premiéru mají za sebou hokejisté SHC Klatovy. Ti v rámci druhého kola druhé hokejové ligy porazili Děčín 4:2. Vyrovnanou bitvu rozhodl v přesilové hře Tomáš Vracovský a pojistku přidal do prázdné branky Jakub Vavřička. Spolehlivý výkon podal také gólman Adam Beran.
HC Děčín

Branky a nahrávky: 15. Kristl (Tulačka), 24. Houfek (Kristl, Uhlík), 58. Vracovský (Slavík, Tulačka), 60. Vavřička – 25. Navarra (Oliverius, Kordule), 37. Málek (Hříbal, Volráb). Rozhodčí: Hucl - Zimmerman, Sedláček. Vyloučení: 7:6 navíc Oliverius TH (nesp). Využití: 1:1 v oslabení: 0:0. Diváci 250

Klatovy: Beran (Čech) – Slavík (C), Sysel, Váchal, Šiller, Houfek, Staněk, Leština – Vlček, Matiášek, D, Roubal (A), Tulačka (A), J. Roubal, Červenka, Reitspies, Markov, Uhlík, Vracovský, Kristl, Vavřička.

HC Děčín: Michajlov (Kácha) – Hříbal, Kaltenböck (A), Málek, Loukota, Vaněk, Procházka, Balcar – Zajan, Drašar, Volráb (A), Faigl, Oliverius (C), Petráš, Kordule, Amirov, Kopta, Sýkora, Navarra.

První vážnější šanci si vytvořil domácí Roubal, ale branku minul. Ve 4. minutě byli hosté blízko gólu, ale jejich pokus zastavila tyčka domácí branky. V 11. minutě se za domácí obranu dostal Petráš, ale Berana nepřekonal. V 15. minutě se domácí dostali do vedení, pod víko se trefil Kristl. V zápětí mohl vedení zvýšit opět Kristl, jenže minul prostor třech tyčí. Neujal se ani pokus Roubala.

Vstup do druhé periody se domácím povedl, když jejich vedení navýšil Houfek. Jenže domácí se z vedení neradovali dlouho, ve 25. minutě zakončil pohlednou kombinaci Navarra. Ve 37. minutě se hostům povedlo vyrovnat, když Málkovo nahození propadlo až za záda Berana, puk byl před tím těčován některým z clonících hráčů.

Ve 43. minutě mohl strhnou vedení na stranu Klatov Kristl, ale Michajlov byl pozorný. Poté byla k vidění pasáž bez vážnějších příležitostí. V 52. minutě krátce po vhazování inkasoval jeden z domácích hráčů nepříjemnou ránu pukem do obličeje, vše se obešlo bez krvavého šrámu. V 53. minutě hráli domácí dlouhou přesilovku 5 na 3, využít ji ale nedokázali, naopak krátce po jejím skončení mohli inkasovat, když se navrátiší Oliverius dostal do úniku a málem překonal Berana. V 58. minutě už zavládla v klatovských řadách radost, když Michajlova překonal Vracovský. V poslední minutě se hosté odhodlali ke hře bez brankáře, ale tento risk jim nevyšel, když půl minuty před koncem trefil prázdnou branku Vavřička. Po utkání obdržel hostujcí kapitán Oliverius trest ve hře za neustále vulgární napadání hlavního rozhodčího.