Klatovy uhasily Bílinského draka

Napsal: | Dominik Podaný 1. 10. 2011
Domácí celek vlítl do zápasu jako uragán a přes jeden neuznaný gol vyprovodil golmana Fikrta již po jedenácti minutách na střídačku. Ze zápasu vznikla přestřelka a fanoušci viděli 15 branek. Po dvou trefách zaznamenal Kajer, Hobl a Hauer. Za hosty se třemi asistencemi blýskl Kříž a dvě trefy přidal Kýhos.
Klatovy
01.10.2011
6. kolo
10:5
(4:1, 3:2, 3:2)
Draci Bílina

Branky a nahrávky: 6. Hucl (Pavlis, Topinka), 7. Kajer (Petruška, Steiner), 11. Petruška (Steiner, Kašpar), 11.Pavlis (Hobl), 28.Hobl (Petruška, Topinka), 32.Pouska (Hobl, Pavlis), 40.Hauer (Kajer), 41.Kajer (Steiner), 43.Hauer (Steiner, Petruška), 57.Hobl - 14.Příhoda (Kříž, Kýhos), 36.Urban (Salač, Havlůj), 39.Salač (Kříž), 49.Kýhos (Kříž), 57.Kýhos (Machulda). Rozhodčí: Hornáček - Vavruška, Černý. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 300. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1, 6:3, 9:3, 9:4, 10:4, 10:5 .

SHC Klatovy: Štelmach - Hauer, Kašpar, Hucl, Valečka, Kořínek, Pouska - Petruška, Topinka, Kajer, Vondryska, Hošťálek, Steiner, Horejš, Hobl, Pavlis, Čuban

Draci Bílina: Fikrt (11. Kaššák) - Havlůj, Müller, Kříž, Machulda, Kýhos, Krupka, Polák, Lhotka, Salač, Urban, Jirkovský, Zeman, Příhoda, Výrut, Nekvinda, Karel, Furch

Domácí vlítli na svého soupeře hned od úvodního buly a první gol na sebe nenechal dlouho čekat. Skore zápasu otevřel střelou švihem Hucl. Další branka domácího celku nebyla pro postavení útočícího hráče v brankovišti uznána, ale to spíše hráče v červeném ještě více nakoplo, protože hned po vhození puku do hry zvýšil na 2:0 Kajer. Hosté dávali domácímu celku až přehnaně moc velkého prostoru a tak v minutě jedenácté hned dvakrát kapitulovali, když pohlednou kombinaci první lajny zakončil Petruška a o několik vteřin později Pavlis zvýšil na rozdíl čtyř branek. To již nevydržel Fikrtv brance hostí a pustil na své místo Kaššáka. Ten dokázal eliminovat Klatovský útok až do konce první části hry. Hostím se podařilo ve čtrnácté minutě za pomoc Příhody v přesilové hře snížit.

Začátek druhé třetiny přinesl rychlí hokej ze strany na stranu a útok střídal útok, jenže vše likvidoval jak Štelmach tak i Kaššák. Jenomže přišla polovina zápasu, když Topinka poslal Petrušku na steč, ten namazal Hoblovi a rázem bylo skore 5:1. O chvíli déle dostali domácí možnost přesilové hry, Pavlis s Hoblem si prohodili kotouč za brankou, mez kruhy si najel Pouska a rychlou střelou zamířil přesně do černého. V tu chvíli hosté vypadali už na ručník. Domácí, ale uspokojeni vysokým náskokem pustili ke hře soupeře a ten své šance využil. Nejpre Štelmacha překonal Urban a na 3:6 snížil ještě do přestávky Salač. Takovýto stav ale ihned odmítl Hauer, jenž vrátil domácím čtyřbrankový náskok.

Na rozdíl pěti branek utekli domácí hend z úvody třetí třetiny, kdy Steiner přesně namazal Kajerovi. Definitivní KO při pokusu o zvrat zasadil o dvě minuty déle opět Hauer a v tu chvíli bylo jasné, že všechny body zůstanou na Klatovském zimním staidonu. Po chybách v obraně sice Kýhos dvakrát překonal Štelmacha, ale definitivní tečku za zápasem udělal Hobl, který uzavřel skore zápasu na nevídaných 10:5.