Klatovy v nových dresech nestačily na Sokolov

Napsal: Autor: Martin Karlík, foto: Tomáš Bouda 24. 9. 2018
První porážku v sezóně si dnes připsali hokejisté SHC Klatovy. Ti ve šlágru kola podlehli Sokolovu 0:4. Hrál se celkem rychlí a pohledný hokej, ve kterém se trefovali pouze hosté, domácím sice nelze upřít snahu, ale hokej se hraje na góly. Klatovští odehráli utkání v nových dresech.
22.09.2018
4. kolo
Klatovy
0:4
(0:0,0:2,0:2)
HC Sokolov

Branky a nahrávky: 22. Kovařík (Vrána), 26. Zadražil (Rohan), 50. Čurda (Vrána, Šik), 52. Hotěk. Rozhodčí: Jílek – Oudes, Šimánek. Vyloučení: 4:4 navíc Michálek 10 OT (ZHK). Vyloučení: 0:1, v oslabení: 0:0. Diváci: 200

Klatovy: Beran (Čech) – Šiler, Staněk, Slavík, Váchal, Houfek, Sysel, Kristl, Vlček, Hanzlík, Červenka, Markov, Matiášek, Vracovský, Tulačka, Leština, Roubal, Vavřička

HC Sokolov: Hruška (Fečo) – Vodička, Pajk, Tomeček, Rulík, Michálek, Přindiš, Šik, Kovařík, Kuběna, Čejka, Čurda, Keszi, Stříbrný, Hotěk, Hruška, Švec, Vrána, Zadražil, Rohan

Do utkání vstoupili aktivněji hosté, ale výraznější šanci si vytvořit nedokázali. Domácí vážněji zahrozili až v 6. minutě, kdy nahazoval puk na branku Staněk, ale Hruška i přes zhoršený výhled puk vyrazil. V 10. minutě ověřil připravenost brankáře Baníku Vracovský, kotouč skončil na vyrážečce Hrušky. Ve 14. minutě to zkusil z úhlu Kovařík, ovšem neúspěšně.

Ve 22. minutě se měnilo skóre, když se k odraženému puku dostal Kovařík a dostal ho za záda domácího brankáře. O čtyři minuty později bylo v táboře Baníku ještě veseleji, když se nad rameno Berana trefil Zadražil. Ve 30. minutě vypálil od modré Houfek jeho pokus tečoval Roubal, ale jen nad hostujcí branku. Ve 36. minutě vybojoval v oslabení kotouč Červenka a vydal se do úniku, jenže hostujcí obránci jej dohnali a sebrali mu puk.

Úvod třetí třetiny byl bez vážnějších šancí na obou stranách. Škóre se změnilo až v 50. minutě, když se přesnou ranou od modré prosadil Čurda. O dvě minuty později si vybral slabší chvilku jinak dobře chytajcí Beran, který chyboval v rozehrávce za brankou, chybu potrestal Hotěk. Domácí se ještě snažili s výsledkem něco udělat, ale soupeř je do výraznějších šancí nepouštl. V závěru se ještě vyznamenal domácí gólman, když chytil jistý gól Rohanovi. Utkání tak skončilo výhrou Sokolova.