Klatovy zápas s Nymburkem nezvládly a prohrály

Napsal: | Martin Karlík, Martin Karlík, Jiří Zavřel 12. 10. 2013
Sobotní zápas hokejistům Klatov nevyšel. V utkání 7. kola domácí nestačili na Nymburk, kterému podlehli 4:5. Oba týmy se v celém průběhu zápasu přetahovaly o vedení, šťastnější byli nakonec hosté, o jejichž vítězství rozhodl v poslední minutě hry Lukáš Král. Dobrý výkon předvedl Jan Topinka, který vstřelil dvě branky a ke vstřelení hattricku mu moc nechybělo.
12.10.2013
7. kolo
4:5
(0:2, 3:0, 1:3)
HC Nymburk

Branky a nahrávky: 31. Blumentrit, 37. Topinka (Steiner), 40. Němec (Zeman), 41. Topinka (Bernad) – 11. Šimek (Toma, Bačiště), 14. Toma (Bačiště, Šimek), 47. Stehlík (Dulovec), 56. Toma (Šimek, Bačiště), 60. Král. Rozhodčí: Šmíd - Tvrdík, Rubáš. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 260.

SHC Klatovy: Mastík (Smejkal) – Mrázek, Zeman, Blumentrit, Farný, Hucl, Fait, Steiner, Topinka, Bernad, Němec, Kodýtek, Nauš, Vizinger, Vondryska, Pitel, Linhart, Bouček.

HC Nymburk: Bílek (Matoušek) – Kríž, Cicvárek, Šefl, Dvořák, Procházka, Kozák, Tregl, Král, Stehlík, Dulovec, Sirotek, Chvojka, Bačiště, Toma, Šimek.

Utkání začalo opatrnou hrou z obou stran. Ve 3. minutě bylo utkání přerušeno na dvacet minut z důvodu prokopnutého mantinelu. V 5. minutě ukryl Mastík v náruči střelu Dulce. Na druhé straně se do obrovské šance dostal Topinka, ale Bílek vyrazil kotouč do ochranné sítě, sudí však k překvapení všech nechali hru pokračovat. V 8. minutě skončil na betonu pokus Sirotka z levého kruhu. Domácí gólman si poradil i se střelou Tregla a poté kryl i dorážku Krále. V 10. minutě mířil do hrudi Bílka Bernad. O minutu později vyšachovali hosté domácí obranu a Šimek v poklidu uklidil kotouč do prázdné branky. O půl minuty později přišla chyba domácí obrany, ale Mastík domácí podržel. Ve 12. minutě se hned po buly v útočném pásmu dostal ke střele Vondryska, ale branku minul. Ve 14. minutě hosté navýšili vedení, nejprve se před Mastíka s pukem natlačil Bačíště, domácí gólman odolal, ale na dorážku Tomi byl však krátký. Domácí se snažili o rychlou odpověď, ale Vizinger mířil jen do betonu Bílka. O minutu později jeli hosté v akci 2 na 1, finální přihrávku však zhatila domácí obrana. V 18. minutě vypálil od modré hostující Cicvárek, Mastík byl pozorný. Zbytek třetiny se dohrál v klidu bez vážnějších šancí na obou stranách.

Ve 22. minutě se do úniku dostal hostující Sirotek, ale s šancí naložil prachbídně. Ve 23. minutě mířila Topinkova střela do Bílka. Na druhé straně se nedokázal prosadit hostující Dulovec, z blízkosti branky mířil pouze do Mastíka. Ve 28. minutě se do přečíslení 2 na 1 dostal Bernad s Topinkou, jenže střela druhého jmenovaného mířila vedle branky. O minutu později vyrazil Mastík ramenem střelu Chvojky. V 31. minutě se domácím podařilo snížit, Blumentrit nahazoval ze středního pásma a Bílek si nešťastně srazil puk za svá záda. Šťastná branka domácí nakopla. Ve 32. mířil do betonů Bílka domácí Nauš. Ve 34. minutě se neprosadil Steiner střelou z úhlu. Na druhé straně to zkusil Dulovec, ale jeho pokus postrádal přesnost. Ve 37. minutě bylo vyrovnáno, z rohu vyjel Topinka, s pukem se dostal až před Bílka, kterého překonal střelou mezi beton a vyrážečku. Ve 39. minutě byl vyloučen hostující Kozák. Domácí přesilovku využili, když se mezi betony Bílka trefil Němec. Do kabin šli tedy spokojenější domácí.

Tak jak ukončili domácí druhou třetinu, začali tu třetí. Po půl minutě našel Bernad Topinku, ten se z dobré pozice nemýlil. Ve 43. minutě mohl navýšit vedení domácích Vizinger, ale mířil jen do hostujícího gólmana. Ve 47. minutě se hostům povedlo snížit, ve skrumáži před brankou se nejlépe zorientoval Stehlík a dostal puk do branky. Ve 49. minutě se mezi betony Mastíka zastavila střela Šimka. V 52. minutě vyrazil Bílek střelu Hucla od modré, ale nikdo z domácích nenaložil s dorážkou tak, jak by potřeboval. V 54. minutě Mastík s problémy krotil skákavou střelu Bačištěho. O dvě minuty později bylo vyrovnáno, když se z blízkosti branky trefil mezi betony Mastíka Stehlík. V 59. minutě byl vyloučen hostující Tregl. Přesilovka domácím nevyšla. Naopak padesát sekund před koncem zachytil rozehrávku domácích Král, nahodil puk ze středního pásma na branku a kotouč skončil překvapivě v domácí brance. Tato inkasovaná branka v oslabení domácí dost položila. Až patnáct sekund před koncem utkání ještě zkusili power-play, ani to však už na vyrovnání nestačilo. Zápas vyhráli hosté 4:5.