Kobra vzala Klatovům body

Napsal: | Pavel Čuban 21. 11. 2007
Na ledě soupeře Klatovy zaváhaly a odevzdaly body pražské Kobře. Třetí třetina byla v režii domácího mužstva, kterou vyhráli v poměru 3:1. V utkání se střelecky dařilo kapitánovi Kobry Pavlu Čurdovy, který přispěl k výhře svého týmu čtyřmi góly a jeho poslední v prodloužení byl dvoubodový.
21.11.2007
14. kolo
Kobra Praha
7:6p
(1:2, 2:3, 3:1 - 1:0)
Klatovy

Branky a nahrávky: 1. Čurda, 22. Čurda (Paris), 34. Pazourek (Záhorovský), 42. Čurda (Novák), 47. Žáček (Pazourek, Bárta), 58. Paris (Bárta), 64. Čurda (Novák) - 5. Geltner (Klaus), 11. Kalafut (Holub), 23. Dorňák (Setikovský), 30. Holý (Černý), 36. Kuna (Hobl), 55. Kepl (Holý). Vyloučení: 9:9 , navíc Černý D. (KOB) 10 min. OT Využití: 4:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 33:36. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:5, 5:5, 5:6, 7:6.

Kobra Praha: Matoušek - Něměček, Urbanec, Banič, Černý D., Záhorovský, Pazourek, Bárta, Paris, Žáček, Čurda, Knotek, Novák, Jakerle, Honc, Langmajer, Tománek, Wurm

Klatovy: Halmoši, od 47. min. Štelmach - Kuna, Černý - Mužík, Klaus - Kalafut, Horník - Holý, Kepl, Hobl - Geltner, Setikovský, Dorňák - Kuželík, Heřmánek, Holub, (Pericat, Kreuzman, Dvořák, Ceperko, Vondryska)

Neuběhla ani minuta hry a domácí se radovali. Po 43. vteřinách si puk vyražený Halmošim dopravil do sítě hostující hráč. Branka byla připsána Pavlu Čurdovi. Klatovy se otřepaly a po chvíli srovnl stav Jaroslav Geltner po přihrávce Martina Klause. Další branku vsítil v přesilové hře Vlastimil Kalafut, kterému na modrou ideálně přihrál Lukáš Holub a Klatovy se dostaly do vedení. V první třetině se už střelcům nedařilo, šance na obou stranách většinou končily v náručích gólmanů.

Ve druhé třetině padlo celkem 5 gólů. Klatovy neustále zvyšovaly svůj náskok, ale svými „kiksy“ v obraně dávaly Kobře šanci zůstávat v zápase. Neprve při vyloučení Dorňáka vyrovnal Pavel Čurda. Brankami Jakuba Dorňáka a Martina Holého se Klatovy dostaly do dvoubrankového vedení, které vzápětí ztratily při vyloučeních a neubráněných oslabení. Jaroslav Hobl 4 minuty před koncem druhé třetiny nabídl šanci Martinu Kunovi a ten dostal svůj tým opět do dvoubrankového vedení.

Ve třetí části utkání Klatovy v oslabení dvakrát inkasovaly. Nejprve při vyloučení Geltnera snižoval opět kapitán Kobry Pavel Čurda a o chvíli později Jaroslav Žáček při vyloučení Kuny srovnal podruhé skóre utkání. V té chvíli si klatovská lavička vyžádala oddechový čas a měnila gólmany. Do třetice a naposledy se nadechly Klatovy k náporu, který korunoval krásnou střelou do víka Richard Kepl, kterého mezi kruhy našel Jaroslav Hobl. Gól = hrubka platilo bohužel po celé utkání a 2 minuty před koncem třetí části po prohraném buly v obranném pásmu Klatov vyrovnal střelou z první Martin Paris.

V prodloužení byli sťastnější domácí. Střelou od modré, kterou tečoval hostující hráč do růžku Štelmachovi svatyně, ukončil zápas svojí čtvrtou trefou v utkání Pavel Čurda.