Mikulášské body brala Kobra

Napsal: | Martin Karlík 6. 12. 2012
Nevydařený Mikulášský večer prožili hokejisté Klatov. Ti podlehli před vlastními fanoušky Kobře Praha 4:6. Hosté o svém triumfu rozhodli v úvodu prostředního dějství, kdy během pěti minut vstřelili 3 branky a odskočili domácím do čtyř brankového vedení. Lví podíl na výhře hostů má Michal Slanina, který zaznamenal hattrick.
05.12.2012
19. kolo
4:6
(1:2, 3:4, 0:0)
Kobra Praha

Branky a nahrávky: 17. Pitel (Steiner), 27. Steiner(Topinka), 30. Pouska (Steiner), 32. Vizinger (Hucl) - 5. Eis (Čtveráček), 11. Slanina (Ton, Kocman),21. Slanina (Kocman), 24. Slanina, 25. Jakeš (Strnad), 34. Jakeš (Pohl). Rozhodčí: Šmíd - Černý, Vavruška. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0.

SHC Klatovy: Pravda (24.Smejkal) - Mrázek, Zeman, Herr, Martinec, Hucl, Petráček, Poustka, Maxa, Steiner, Pitel, Topinka, Vizinger, Hobl, Kocman, Čuban, Vondryska, Bastl

Kobra Praha: Malík, (Krch), Ton, Pohl, Čtveráček, Verbík J., Verbík R., Kocman, Jakeš, Slanina, Sekerka, Bárta, Eis, Žáček, Novák, Strnad, Taubner, Švaříček

Úvodní buly vyhrály Klatovy a hned se dostaly do pásma, ale střelu Hobla Malík zlikvidoval. Na druhé straně si Pravda poradil s pokusem Slaniny. Ve 3. minutě si do dobré pozice najel Čuban, který sice dostal dobrou přihrávku od Vondrysky, ale zakončení nemělo gólové parametry. V polovině 5. minutě přišla chyba jednoho z domácích hráčů, čehož využil Eis, který procedil puk mezi betony Pravdy. V 7. minutě se z úhlu neprosadil hostující Sekerka. V 10. minutě vyrazil Malík do rohu střelu Pousky. O minutu později přihrál Ton zpoza branky Slaninovi, který bez problémů zakončil do odkryté branky. Ve 12. minutě se střelou zápěstím neprosadil Bastl. V 15. minutě vychytal Malík střelu Pousky z těsné blízkosti branky. V polovině 17. minutě přihrál z rohu Steiner Pitlovi, který se trefil k tyčce Malíkovy branky. Na konci té samé minuty byl vyloučen hostující Jakeš, po minutě si k němu přisedl Švaříček a domácí měli dobrou možnost v podobě minutové přesilovky 5 na 3. V přesilovce, ale domácí téměř nic nevymysleli, za zmínku stojí jen střela Martince od modré, která však letěla nad branku Malíka. První třetina skončila 1:2.

Hned v úvodní minutě druhé třetiny nahodil z kruhu puk na branku Slanina a hosté vedli o dvě branky. V 22. minutě na mezikruží napřáhl Vondryska, ale Malík byl pozorný. Poté jel na Malíka Steiner, ale hostující gólman ho vybruslil. Ve 24. minutě ujel domácím Slanina, který vstřelil puk do Pravdovy lapačky, tomu z ní puk ale vypadl a Slanina už s dorážkou neměl problém. Po této brance nahradil Pravdu v brance Smejkal. V 25. minutě vyslal Strnad do úniku Jakeše, který nedal svým zakončením Smejkalovi sebemenší šanci. O minutu později pálil Jakeš, ale tentokráte Smejkal jeho pokus vychytal. V 27. minutě nahrál Topinka před branku Steinerovi, který se střelou z první trefil pod víko. V 30. minutě nahrál Steiner na mezikruží, kde stál Pouska,ten propálil Malíka. V 32. minutě se po přihrávce od Hucla prosadil Vizinger střelou příklepem. V 34. minutě vychytal Smejkal betonem nebezpečnou střelu Pohla, ovšem na dorážku Jakeše byl domácí golman krátký. Ve 34. minutě se neujala střela Hucla od modré. V 36. minutě se před branku natlačil Topinka, ale puk za Malíka nedotlačil.

Ve 41. minutě si Malík poradil s pokusem Steinera. Neujal se ani pokus Vondrysky. Ve 43. minutě si Smejkal poradil s jedovkou Jakeše. V 45. minutě byl jasně podražen Mrázek, ale sudí nepochopitelně nepískal. V 47. minutě vychytal Smejkal šanci Slaniny. V 50. minutě vystřelil z kruhů Maxa, ale jen do náruče Malíka. V 54. minutě byl vyloučen Verbík, po půl minutě k němu přisedl Jakeš a domácí hráli minutu a půl dlouhou přesilovku 5 na 3. V přesilovce na modré napřáhl Martinec, ale jeho pokus letěl opět nad branku. Poté přišla střela Pousky, která skončila v náruči gólmana hostů. V náruči Malíka skončila i střela Kocmana. V 59. minutě projel útočným pásmem Maxa, ale jeho zakončení skončilo na tyči branky hostů. Po závěrečné siréně se mohli z výhry 6:4 radovat překvapivě hosté.