Mise splněna - doupě Vlků vyloupeno

Napsal: | Pavel Čuban 4. 11. 2007
V dnešním těžkém utkání klatovští hokejisté zabrali a odčinili porážku na domácím ledě. Jako první v letošní sezóně pokořili jablonecké vlky na jejich domácím ledě a zaslouženě přivezli všechny body. V utkání se dvěma trefami blýskl junior Jiří Heřmánek.
03.11.2007
11. kolo
HC Jablonec
2:6
(0:1, 2:3, 0:2)
Klatovy

Branky a nahrávky: 32. Šulc (Pabišta, Ulrich), 33. Špak (Šulc) - 20. Holý (Mužík), 27.Heřmánek (Holub), 31. Setikovský, 37. Hobl (Holý, Kepl), 51. Heřmánek (Holub), 60. Dorňák (Holý, Hobl). Rozhodčí: Hrubý - Podrazil, Žídek. Vyloučení: 10:11. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 200. Střely na branku: 20:30. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:6.

HC Jablonec: Tomíček - Ulrich, Špak, Duda, Chládek, Vorel, Mrkvička, Pabišta, Divíšek, šulc, Kopic, Musil, Šesták, Burkoň, Měrtl, Lepka, Malinský, Svoboda

Klatovy: Halmoši (Štelmach), Kalafut - Kuna, Mužík - Černý, Horník - Kreuzman, (Brožík), Holý - Ceperko - Hobl, Kuželík - Dorňák - Geltner, Čuban - Setikovský - Holub, Kepl - Heřmánek - Dvořák

V první části utkání přečkaly hostující Klatovy nápor domácích v podobě šancí Pabišty, Šulce a Měrtla, kteří ale ztroskotali na pozorném Halmošim v bráně hostí. Po chvíli se Klatovy začaly osmělovat a jejich snaha byla korunována první brankou v přesilové hře. Mužík našel křižnou přihrávkou Martina Holého a ten 14 vteřin před koncem třetiny dostal hostující tým do vedení.

V úvodu druhé části hostující tým eliminoval snahu Vlků srovnat a navíc po chybách domácích trestali. Jiří Heřmánek byl vyslán Holubovou přihrávkou ze středního pásma, kterou využil na dvoubrankové vedení Klatov. V 31. minutě na obranné modré chyboval Vorel, Čuban vybojoval kotouč a nabídl Janu Setikovskému brejk, který byl zakončen další trefou. V té chvíli domácí tým vybíral oddechový čas. Domluva zabrala. První se trefil jablonecký Šulc a během minuty při výhodě přesilové hry trestal Špak zbytečné vyloučení hostujícího hráče. Náskok Klatov se ztenčil na rozdíl jediného gólu a lavička Klatov reagovala. Vybrala si time-out, zkorigovala útoky a výsledkem byla proměněná přesilová hra. Kepl clonil před gólmanem a Jaroslav Hobl střelou překonal Tomíčka a Klatovy opět zvyšovaly na rozdíl dvou gólů.

Úvod třetí časti nahrával Vlkům. Do 48. minuty hráli sérii přesilovek, které ale ztroskotávali na pozorné obraně hostů a Halmošim. Vaz asi definitivně zlomil Vlkům gól Jiřího Heřmánka. Vyhrál buly, zpracoval a zápěstím překonává Tomíčka svým druhým gólem v utkání na stav 2:5. Kosmetická úprava skóre v podání Jakuba Dorňáka v poslední minutě utkání byla třešinkou nad perfektním a kolektivním výkonem klatovských hráčů.