Na Řisuty jsme nestačili

Napsal: | Martin Karlík 15. 12. 2013
Na třetí domácí vítězství v řadě hokejisté Klatov nedosáhli. V sobotním utkání nestačili na Řisuty, kterým podlehli 1:3. Domácí se v úvodním dějství dostali do vedení. Ve druhé třetině však hosté přidali na tempu, dokázali nejprve vyrovnat a do druhé přestávky navíc sporným gólem převrátili vedení na svou stranu. Z utkání předčasně odstoupil pro zranění Pavel Čuban.
14.12.2013
21. kolo
1:3
(1:0, 0:2, 0:1)
HC Řisuty

Branky a nahrávky: 16. Čuban (Škrak) – 25. Kraus (Landa), 29. Vlček (Náprstek), 44. Kos (Landa). Rozhodčí: Valenta – Černý, Rubáš. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 255.

SHC Klatovy: Pravda (Lejsek) – Hucl, Martinec, Farný Vilhelm, Zeman, Blumentrit, Haney, Škrak, Vizinger, Vondryska, Pacanda, Němec, Maxa, Čuban, Topinka, Pouska, Pejchar.

HC Řisuty: Schwamberger (Knap) – Kos, Landa, Záleský, Slánský, Sedláček, Vodička, Náprstek, Tomas, Kraus, Vlček, Krpata, Kašák, Babický, Bílek, Redlich, Dytrych, Weber, Myšík.

Úvod zápasu patřil domácím, po půl minutě prověřil připravenost hostujícího gólmana Pacanda. Blízko vedoucího gólu byli domácí ve 2. minutě, Čuban objel branku a přihrával přes brankoviště, ale nikdo z domácích hráčů nedokázal trefit puk. O minutu později na druhé straně trefil boční konstrukci domácí branky Kos. V 5. minutě se po pravé straně dostal před Pravdu Krpata, ale domácí gólman mu vypíchl kotouč při zakončení. V 7. minutě z dobré pozice minul branku Vizinger. V 10. minutě měli slušnou šanci hosté, ale Landa branku přestřelil. Za několik sekund později byl vyloučen Kašák. V přesilovce od modré vypálil Martinec, puk ale skončil jen na hrudi Schwambergera. Zanedlouho to stadionem jen zahučelo, když pěkná střela Farného proletěla brankovištěm. Krátce po skončení domácího oslabení měli hosté tutovou šanci, ale Mádla zázračně vychytal Pravda. Na druhé straně se mohlo potvrdit pravidlo: nedáš, dostaneš. I tentokráte byl však úspěšnější gólma, nepokořil ho Topinka. Následně byl vyloučen Krpata. Přesilovka se domácím příliš nedařila, až na jejím konci přihrál Topinka Pacandovi, ale tomu střela nesedla. Uběhla půl minutka a domácí otevřeli skóre zápasu, Čuban dostal pas za obranu a své krátké sólo proměnil střelou nad Schwambergerovo rameno. V 17. minutě se hosté dostali do přečíslení 3 na 2, ale zakončení jim zhatila domácí obrana. V 19. minutě našel Vondryska Čubana, ale tomu sjel kotouč z hole. Ještě před odchodem do kabin kryl Pravda střelu Vodičky.

Ve 21. minutě vyrazil Pravda střelu Kašáka od modré. Domácí gólman si poradil i s pokusem Náprstka z blízkosti branky. Ve 23. minutě pálil z dobré pozice domácí Němec, ale trefil pouze hostujícího hráče před sebou. Za minutu a půl bylo vyrovnáno, když volný puk na brankovišti dostal do branky Kraus. Za domácí mohl bleskově odpovědět Vizinger, který byl osamocený před brankou, ale nedokázal přehodit gólmana hostů. V 26. minutě přihrál Vodička v akci 2 na 1 Landovi, ale tomu zakončení nesedlo tak jak by si představoval. Ve 28. minutě byl vyloučen Martinec. Přesilovku hosté využili, když se důrazem na brankovišti prosadil Vlček. Gól však byl více než sporný, Pravda už předtím měl puk pod lapačkou, byl mu z ní vypíchnout a branka byla i přesto uznána. Ve 32. minutě vyrazil Pravda tvrdou střelu Sedláčka od modré. Tentýž hráč byl zanedlouho vyloučen. V přesilovce vypálil tvrdě od modré Škrak, ale Schwamberger zasáhl betonem. Schwamberger poté zasáhl lapačkou proti šanci Vondrysky. Ve 36. minutě mířila Landova střela do Pravdy. O minutu později ujel po levém křídle Němec, jeho střela mířila do gólmana hostů, ale ten kotouč v držení neměl, sudí přesto hru přerušil. Ve 40. minutě se dostal do úniku Vondryska, ale na gólmana hostů nevyzrál, Schwamberger poté podrazil Vondrysku, za což byl potrestán dvouminutovým trestem.

V úvodu třetího dějství hráli domácí přesilovou hru, ve které od modré vystřelil Martinec, kotouč šel ale mimo. Ve 43. minutě přestřelil branku Vondryska. O minutu později navýšili hosté vedení, Landovu střelu tečoval za záda Pravdy Kos. Ve 47. minutě mohl snížit Pejchar, ale z dobré pozice branku minul. Na druhé straně mířila střela Náprstka do náruče Pravdy. Ve 49. minutě to z otočky zkusil Pouska, ale Schwamberger byl připraven. V 52. minutě těsně minula branku střela Landy. Zanedlouho vyrazil Pravda nebezpečnou střelu Sedláčka. V 54. minutě vstřelil Pejchar, pouze do gólmana, který ztratil hůl, Pejchar mu ji odkopl a dostal dvě minuty. V přesilovce zasáhl Pravda betonem proti střele Krause. V 58. minutě hráli hosté v šesti a dostali tak menší trest. V přesilovce mířil Vondryska do gólmana hostů. To bylo ale ze strany domácích vše, i přes téměř minutovou hru bez brankáře už domácí se skórem nic nevymysleli a odešli tak poraženi.