Na favorita Klatováci nestačili

Napsal: | Martin Karlík 28. 11. 2013
This text will be replaced
Prohrou ukončili klatovští hokejisté první polovinu základní části letošní sezony, a to na ledě sokolovského Baníku 5:0. Domácí od úvodního vhazování potvrzovali svoji sílu. Základ k vítězství položili už v první třetině, kdy si vybudovali tří brankový náskok. Hosté sice podali velmi sympatický výkon, ale opět doplatili na své trápení v koncovce. První start v klatovském dresu si připsal slovenský obránce Lukáš Škrak.
27.11.2013
17. kolo
HC Sokolov
5:0
(3:0, 1:0, 1:0)
SHC Klatovy

Branky a nahrávky: 4. Dobřemysl, 9. Ruprecht (Koblasa), 19. Sýkora, 40. Boušek (Koblasa), 52. Švec (Tomeček J., Dobřemysl). Rozhodčí: Knapík - Chochol, Marek. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 932.

HC Sokolov: Habal (Švagr) - Parýzek, Schusser, Tomeček J., Ruprecht, Novák, Šik, Rohan T., Kverka, Vaněk, Boušek, Dobřemysl, Švec, Sýkora, Vachovec, Koblasa, Říha, Račanský, Kašpar.

SHC Klatovy: Pravda (Rückl) - Škrak, Zeman, Hucl, Farný, Martinec, Vilhelm, Blumentrit, Uhlík, Pacanda, Topinka, Bernad, Haney, Pouska, Bastl, Vizinger, Vondryska, Čuban.

První střelu zápasu vyslal na branku hostující Vondryska, ale domácí gólman si s ní bez problémů poradil. Ve 4. minutě vykoupal domácí kapitán Dobřemysl obranu i gólmana Pravdu a otevřel skóre zápasu. Záhy mohli domácí přidat další gól, když od modré vystřelil Parýzek, jehož pokus Pravda vyrazil, k dorážce se dostal Dobřemysl, ale branku nevsítil. V 7. minutě si Pravda poradil s pokusem Koblasy. V 9. minutě dostal přihrávku na modrou Ruprecht, který si sjel na kruhy a prostřelil Pravdu. O minutu později mířila Čubanova střela do náruče Habala. Ve 12. minutě našel Pacanda volného Martince, ale ten mířil nad. V 15. minutě skončila na betonu Pravdy střela Kverky. U Pravdy skončila i další střela, tentokrát z hole Schussera. O půl minuty později nahazoval puk na branku Dobřemysl, před brankou jej chytře tečoval Boušek, ale Pravda zasáhl betonem. V 18. minutě byl vyloučen Kverka. V oslabení ujel Švec, ale trefil pouze Pravdu. Poté ujel Sýkora a mazácky zasunul mezi betony. Na konci přesilovky si Habal poradil s pokusem Uhlíka. Do kabin šli domácí s tříbrankovým náskokem.

Ve 21. minutě byl vyloučen Topinka. V přesilovce zasáhl Pravda lapačkou proti pokusu Parýzka z levé strany. Ve 24. minutě Pravda zasáhl betonem proti pokusu Šika. Ve 28. minutě vyrazil Habal Uhlíkovu střelu do ochranné sítě. V polovině zápasu se hosté dostali do přečíslení 3 na 1, ale akcí trestuhodně pohrdly, když ani pořádně nezakončili. V 31. minutě se dobré pozice dostal Uhlík, ale Habal byl připraven. Na druhé straně se do akce 2 na 1 dostal Dobřemysl a Schusser, ale ránu druhého jmenovaného vyrazil Pravda do ochranné sítě. Ve 35. minutě zakročil Pravda velice dobře proti pokusu Vachovce a následně si poradil s dorážkou Sýkory. Ve 36. minutě byl za dvojí podražení vyloučen Kašpar a hosté tak měli čtyřminutovou přesilovku. V přesilovce mířila Pacandova střela nad branku Habala. Pak Pravdovu pozornost prověřil Říha. Minutu před koncem oslabení se domácí dostali do akce dva na nikoho, ale akci překombinovali. Sedm sekund před odchodem do kabin domácí udeřili, nejprve si na Pravdovi vylámal zuby Koblasa, ale domácímu útočníkovi se podařilo najít Bouška, který v poklidu uklidil puk do branky.

Ve 41. minutě byl vyloučen Čuban. V přesilovce branku z dobré pozice minul Švec. Ve 43. minutě orazítkoval tyčku Pravdovi branky Schusser. Další zákrok si Pravda připsal po pokusu Říhy. O minutu později mířil mimo branku Koblasa střelou od modré. Ve 47. minutě promáchl Čuban, před prázdnou brankou. V 50. minutě se před Pravdu dostal Tomeček, ale gólmana hostů nepokořil. V 51. minutě byl vyloučen Hucl. Přesilovku se domácím podařilo využít, když Tomečkovu střelu dorazil za Pravdu Švec. V 53. minutě byl vyloučen opět Hucl. V přesilovce mohl další gól přidat Koblasa, ale s jeho střelou si Pravda poradil. V 57. minutě předvedl Pravda semafor po střele Rohana. Utkání se pak už jen dohrávalo. Po závěrečné siréně mohli domácí slavit zasloužený triumf nad svým rivalem./