Odveta proti Rokycanům nevyšla

Napsal: | Petra Jonášová 12. 12. 2007
I přes perfektní podporu klatovských fans, kteří vytvořili našemu týmu skoro domácí prostředí se nepodařilo udržet dvoubrankové vedení. V poslední třetině rozhodl Jan Pavlis gólem v přesilové hře o vítězství rokycanského týmu.
Klatovy

Branky a nahrávky: 1. Šindelář (Fiala), 38.Špaček (Švík, Tureček), 40. Tureček (Kreuzman), 55. Pavlis (Fiala) - 3. Hobl (Kepl), 10 Setikovský (Hobl), 21. Kreuzman (Holub). Rozhodčí: Stach - Šperl, Jílek. Vyloučení: 12:13 - navíc Hofrajtr (ROK) 10 min. nesp. chování, Kepl (KLT) 10 min. nesp. chování . Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 650. Střely na branku: 26:25. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 4:3.

Rokycany: Šulan - Bárek, Fiala, Kovářík, Tureček, Hofrajtr, Ludvík, Křtěn, Vrba - Šindelář, Pavlis, Špaček, Hajšman, Švík, Kreuzman, Poustka, Štefl, Herzig, Louthan, Strnádek, Kovář

Klatovy: Halmoši, (Tvrdík) - Kalafut, Černý - Kreuzman, Klaus - Kuna, Horník, Mužík - Kepl, Setikovský, Hobl - Čuban, Dorňák, Holub - Ceperko, Heřmánek, Kuželík - Babka, Vondryska, Dvořák

Ještě než se všichni aktéři středečního duelu rozkoukali, Šindelář otevřel skóre utkání střelou od modré už v 32. vteřině. Klatovský tým se ale nesložil a výsledkem jeho snahy bylo vyrovnání v přesilové hře Jaroslavem Hoblem po asistenci Richarda Kepla. V 10. minutě otočil průběh utkání Jan Setikovský po asistenci Jaroslava Hobla a hostující tým se ujal vedení. V 15. minutě první části klatovský tým ubránil dvounásobnou přesilovku a skóre se do konce třetiny nezměnilo.

Do úvodu druhé části nastoupily lépe Klatovy. V přesilové hře Holub zpoza brány našel dobře najíždějícího Petra Kreuzmana, který střelou z první prostřelil domácího Šulana. Klatovy vedly o dva góly, ale jejich dobře rozehrané utkání zbrzdila série vylučování, když od poloviny hrací doby do konce druhé části prakticky nehráli v pěti. Nejdříve v 32. minutě úspěšně ubránily 2 minuty trvající přesilovou hru Rokycan 5 na 3, ale na další oslabení byli již krátcí. Petr Špaček po spolupráci s Turečkem a Švíkem snížil na rozdíl jediného gólu. 10. vteřin před koncem třetiny opět v přesilové hře domácí Tureček střelou z kruhů srovnal gólem do šatny skóre utkání.

Do třetí třetiny se nastupovalo v remízovém stavu a začínalo se od začátku. V 45. minutě klatovští promarnili 90. vteřin trvající výhodu 5 na 3. Drama se chýlilo ke konci, přibylo štouchanců a nehezkých zákroků a výsledkem byla další přesilová hra domácího týmu, který ji využil. Jan Pavlis po asistenci Fialy rozhodl toto utkání ve prospěch svého týmu a potvrdil domácí neporazitelnost Rokycan.

Oboustranně hezký hokej určitě zaujal všechny diváky na zimním stadionu v Rokycanech. Jen stínem se zdálo být nesportovní a zbytečné píchnutí holí při podávání rukou rokycanského Fialy do obránce klatovského týmu.