První letošní výhra

Napsal: | Petra Jonášová 30. 1. 2008
Klatovům se podařilo zlomit sérii neúspěchů a v nadstavbě na domácím ledě poprvé naplno bodovaly. V utkání se prezentovala gólem a asistencí nová posila v klatovském dresu Michal Polák. V tomto zápase se rozloučil posledním gólem v utkání symbolicky kapitán Martin Klaus, který odchází na hostování do konce sezóny do Chrudimi.
30.01.2008
28. kolo
Klatovy
6:3
(3:1, 1:1, 2:1)
Benešov

Branky a nahrávky: 11. Holý (Polák, Kalafut), 12. Kepl (Kuželík), 14. Dvořák, 21. Polák (Holý), 42. Kuželík (Kreuzman), 60. Klaus (Holý) - 6. Jaeger (Kořínek), 33. Kořínek (Košatka), 55. Ambroz (Peťovský, Moravec). Rozhodčí: Dvořák - Flegl, Jindra. Vyloučení: 9:7 navíc Kuželík (KLT) trest ve hře za úder do hlavy - Vacek (BNS) 10 min. nesportovní chování. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 430. Střely na branku: 31:18. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 6:3.

Klatovy: Halmoši, (Tvrdík) - Kalafut, Černý, Kreuzman, Klaus, Mužík, Horník, Kuna, Pericat, Geltner, Kepl, Kuželík, Polák, Maxa, Holý, Dvořák, Dorňák, Čuban, Vondryska, Setikovský, Heřmánek

Benešov: Babka, (Král) – R. Verbík, Košatka, Moravec, Ambroz, Peťovský, Kouba, J. Verbík, Vacek, Jágr, Macek, Novák, Kořínek, Jaeger, Kakos, Čapek, Bartoš, Holšán

Hned v druhé minutě utkání Kepl nabídl šanci Kuželíkovi, ale Babka v brance hostů byl pozorný. Na druhé straně vychytal Halmoši pokus Kořínka. Skóre utkání otevřel hostující tým v 6. minutě. V přesilové hře Kořínek nahrál Janu Jaegrovi, který z úhlu po ledě překonal Halmošiho. Domácí to nepoložilo a v rozmezí čtyř minut otočili vývoj utkání. Nejprve kombinaci Maxy s Polákem zakončil gólem Martin Holý. Vyrovnáno. Richard Kepl po Kuželíkově přihrávce dostal domácí tým do vedení. Ve vlastním oslabení vypíchl kotouč na obranné modré Dalibor Dvořák a svůj samostatný nájezd zakončil perfektním blafákem. V posledních minutách první části Klatovy ještě ubránily početní oslabení a nedovolily soupeři snížit.

Úvod druhé části vyšel lépe domácím. Golfákem od modré trefil šibenici Babkovi klece Michal Polák po přihrávce Holého. V 26. minutě se nabídla hostům dvouminutová šance při přesilovce 5 na 3. Jaeger měl možnost po spolupráci Kořínka a Macka snížit, ale puk mu před prázdnou brankou odskočil z hole. Klatovští i ve třech dobře bránili a nepřipustili změnu skóre. V další přesilovce se už Benešov nemýlil. Tvrdá střela Košatky se od břevna Halmošiho klece odrazila k Petru Kořínkovi, který bez problémů snížil. V další části druhé třetiny byli domácí lepším týmem, ale ani tento tlak změnu skóre nepřinesl.

V úvodu třetí části v přesilové hře Klatov nejprve ohrozil Martin Klaus střelou od modré Babkovu klec. To ještě nevyšlo, ale další střelu Petra Kreuzmana od modré čáry už pohotově dorazil do branky důrazný Roman Kuželík. Následné oslabení domácí přežili bez úhony. Klatovy se blýskly rychlou kombinací Maxa – Holý – Polák, ale Kalafut mířil nepřesně. Benešov se dostal ke slovu v 55. minutě. Zmatku před klatovskou brankou využil Michal Ambroz a spolupráci Radka Jágra a Martina Peťovského přetavil ve 3. branku Benešova. V dalším průběhu utkání Klatovy vytrvale útočili a jejich pohyb činil obraně Benešova velké problémy. Kuželík se probíjel kolem Macka, který ho zasáhl hokejkou v obličeji a klatovští dostali před koncem k dispozici další přesilovku. Martin Holý našel perfektně postaveného Martina Klause, který vstřelil poslední branku zápasu a symbolicky i svou poslední v dresu Klatov v právě probíhající sezóně.