Remíza potvrdila šestou příčku tabulky

Napsal: | Petra Jonášová 24. 2. 2008
K L A T O V Y - Vajgarský gólman Kubeš byl velkou překážkou pro klatovské hokejisty. Poměr střel 39:9 ve prospěch domácích hovoří za vše. Vajgar si bodem zajistil účast v příštím ročníku 2. ligy a klatovským potvrdil šestou příčku tabulky po základní části a nadstavbě a přiřknul jim soupeře v play - off, mužstvo IHC Písek.
24.02.2008
33. kolo
Klatovy
2:2p
(0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Jindr. Hradec

Branky a nahrávky: 26. Straka (Kalafut, Černý), 44. Kuželík (Setikovský, Holub) - 7. Šulčík (Cmunt, Novotný), 30. Cmunt (Šťastný). Rozhodčí: Nečas - Brejcha, Černý. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 610. Střely na branku: 39:9. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2.

Klatovy: Štelmach, (Tvrdík) - Kalafut, Černý - Kreuzman, Mužík - Horník, Kuna - Heřman, Straka, Polák - Kepl, Maxa, Geltner - Kuželík, Setikovský, Holub - (Pericat, Čuban, Holý, Dvořák)

Jindr. Hradec: Kubeš, (Melišík) - Vachulka, Klíma, Chmel, Štěrba, Všetečka, Ištvánik Ma., Kašpárek, Dvořák, Šťastný, Ištvánik Mi., Cmunt, Ton, Novotný, Šulčík, Dolina, Mikš, Mazanec, Freiberg, Palubjak

Již v první minutě se Polák prodral hostující obranou, ale jeho nahrávku mezi kruhy Kalafut nezužitkoval. První přesilovka Klatov při vyloučení Dvořáka zůstala nevyužita a následný tlak třetí klatovské formace Kuželík - Setikovský - Holub zlikvidoval Kubeš ve Vajgarské bráně. Naopak hosté v 7. minutě otevřeli skóre utkání. Roman Šulčík využil spolupráce Novotného s Cmuntem a skóroval pod padajícím Štelmachem. Bojovný hokej na obou stranách a následné šance většinou končili u pozorných obran, nebo v náručích gólmanů. Šulčík pár vteřin před koncem první třetiny ještě zahrozil svým únikem, ale domácí obrana na poslední chvíli zatáhla za záchranou brzdu.

Do druhé třetiny vlétli domácí jako uragán, zapomínali však na zadní vrátka a jen brankář Štelmach zachraňoval brejk Freiberga, který se ocitl osamocen na červené čáře. Vzápětí domácí Černý ani nadvakrát nepřekonal výborně chytajícího Kubeše. Ovoce přinesla až početní výhoda v 26. minutě. Dobře sehraná přesilovka vrátila utkání do remízového stavu. Kalafut nabil Černému, ten střílel do prostoru před Kubešem a perfektní teč Michala Straky vymetla růžek Kubešovi branky. O minutu později Kuželík promáchl před prázdnou brankou Setikovského přihrávku. Dvakrát vychytal Kubeš šance Heřmana a pak se ke slovu dostali hosté. Nahrávku Jiřího Cmunta si dezorientovaná klatovská obrana srazila do vlastní branky a Vjgar se tímto laciným gólem dostal opět do vedení. Pak si Klatovy vytvořili velký tlak, který ale vyzněl bez brankového efektu.

Po nevyužité přesilovce Klatov přišlo přece jen vyrovnání. Setikovský metr za modrou vypálil, jeho střelu Kubeš s námahou vyrazil, ale na dorážku Romana Kuželíka z voleje byl krátký. Další závar před Kubešem o minutu později nezužitkoval Maxa, který netrefil zívající prázdnou branku a chyby klatovských beků musel zachraňovat Štelmach, který kryl šance Tona a Šťastného. Přesilovou hru hostujícího celku domácí v 50. minutě přečkali a v závěru třetí části se naskytla i možnost vedení v utkání. Nejprve Kepl prověřil skvěle chytajícího Kubeše a následně se mezi kruhy v superšanci ocitl osamocený Maxa, který bekhendovou nahrávku Heřmana neproměnil. Skóre se mohlo ale měnit i na druhé straně, když klatovský Kuna v rohu laxně ztratil puk, ale Štelmach svůj tým podržel.

Prodloužení začínaly Klatovy přesilovkou, která ale vyzněla naprázdno. Prodloužení přineslo nezáživný hokej, za zmínku stojí jen šance Poláka, která skončila v připravené lapačce výborného Kubeše, který vychytal Vajgaru účast v 2. lize i pro příští ročník. Dělba bodů a výsledky ostatních utkání zajistila i 6. příčku Klatov a určila soupeře pro 1. kolo play - off, mužstvo IHC Písek.