Řisuty poraženy, Klatovy vezou tři body

Napsal: | Martin Karlík, Martin Karlík, Jiří Zavřel 29. 9. 2012
Klatovští hokejisté se v sobotu představili v rámci 4. kola 2. hokejové ligy na ledě v Řisutech. Hosté vstoupili do utkání lépe a vypracovali si zásluhou Fialy a Steinera dvoubrankové vedení. Domácí poté korigovali na 1:2, když se trefil Slánský. Po bezgólové prostřední periodě však ve třetím dějství pečetil tříbodový lup klatovských hokejistů Topinka. Další duel čeká na náš tým ve středu 3.10., kdy načne s Děčínem kvarteto po sobě jdoucích domácích střetnutí.
29.09.2012
4. kolo
HC Řisuty
1:3
(1:2, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 18. Slánský (Vlček) - 5. Fiala (Martinec, Topinka), 10. Steiner (Hobl), 48. Topinka (Steiner, Martinec). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3. Vyloučení: 9:8. Využití: 1:3.

HC Řisuty: Schwamberger (Štěpánek) - Sedláček, Slánský, Čermák, Babický,P. Fiala, Bílek, Čížek , Kos, Scherzl, Veselý, Záleský, Křepelka, Doskočil, Hudíček, Krpata, Landa, Kraus, Vlček, Hlusička.

SHC Klatovy: Pravda (Smejkal) - V.Fiala, Martinec, Mrázek, Zeman, Hucl, Blumentrit, Petráček - Baxa, Steiner, Pavlis, Topinka, Pacanda, Pouska, Maxa, Hobl, Kocman, Čuban, Mainer, Vondryska, Vizinger.

Úvodní vteřiny patřily domácím. Po několika sekundách neprostřelil z blízka Pravdu Kos. Poté se začali osmělovat hosté. Aktivnější hra hostů zapříčinila faul domácích. Přesilovku hosté využili, když se dělovkou od modré trefil do vinglu Fiala. O minutu později se do úniku 2 na 1 dostal Maxa s Hoblem, ale k ohrožení branky nedošlo díky zásahu domácího obránce. Posléze se s pukem na hokejce protlačil k brance Vlček, ale na Pravdu nevyzrál. Na počátku 9. minuty byl vyloučen domácí obránce, po minutě přišlo vzájemné vyloučení a hosté tak měli velmi dobrou příležitost v podobě přesilovky 4 na 3. Tuto výhodu hosté dokázali využít, když se střelou od modré čáry trefil pod víko domácí branky Steiner. V polovině 11. minuty zazvonila tyč po střele Steinera. Ve 12. minutě měli další příležitost hosté, střela Topinky se svezla po masce Schwambergera a poskakovala v brankovišti, nikdo z hostí však kotouč do branky nedopravil. Ve 13. minutě měli domácí výhodu přesilové hry, kterou však nedokázali využít. Za zmínku stojí pouze střela Sedláčka, se kterou si Pravda poradil. Další přesilová hra už domácím vyšla, když Pravdu prostřelil Slánský. Na začátku poslední minuty se zjevil v dobré šanci Pacanda, ale z blízka nepřehodil domácího brankáře. V posledních vteřinách domácí sevřeli hosty v obraném pásmu, ale svoji snahu nedokázali gólově vyjádřit.

Hned v úvodu prostředního dějství dostali hosté velmi přísný menší trest za zdržování hry. Oslabení dokázali hosté ustát. Ve 23. minutě byl na čtyři minuty za vysokou hůl vyloučen Fiala, domácí se snažili v přesilovce kombinovat, ale skvěle bojující hosté jim kombinaci kazili. Přesto se domácí dostali párkrát do zakončení, jmenovitě Kraus, který nedokázal zblízka překonat Pravdu. O chvíli později se neujala ani Čížkova střela od modré. Minutu před vypršením Fialova trestu fauloval domácího hráče Čuban, dal tak domácím možnost zahrát si minutovou přesilovku 5 na 3. Hostům se hned po buly podařilo vyhodit, jenže za nedlouho byli domácí zpět v útočném pásmu. Nejprve přišla střela Čermáka od modré, která doletěla do lapačky připraveného Pravdy. Největší šanci v přesilovce měl Krpata, který promáchl kotouč před prázdnou brankou po přihrávce Schrezla. V 26. minutě těsně minula branku hostů střela Křepelky. Neujal se ani bekhendový pokus Krause. Ve 30. minutě přišla střela Hobla, ale jen do náruče gólmana domácích. O minutu později musel Pravda natáhnout svůj beton proti střele Krpaty z mezikruží, neujala se ani dorážka Hlusičky. V 35. minutě vytvořili domácí tlak v těsné blízkosti branky, kdy se kotouč pohyboval v brankovišti, nikdo z domácích ho nedokázal usměrnit za záda gólmana hostů. V 35. minutě byl vyloučen domácí Čížek. V přesilovce hostů ujel domácí Schrezl, kterého dokázal Fiala dojet a šanci mu překazit výborným obraným zákrokem. Poté hosté domácí zatlačili do jejich obraného pásma, ale za zmínku stojí jen pokus Fialy, jehož střelu před gólmanem tečoval Steiner, tato akce ale gól nepřinesla. V 37. minutě spálil obrovskou šanci domácí Veselý, když nedokázal trefit prázdnou branku. O minutu později byl autor předchozí šance vyloučen na 4 minutu za dvojité hákování, ale hosté do konce třetiny nedokázali přesilovku zužitkovat.

Po pár vteřinách posledního dějství lízla střela Krause hřbet Pravdovy lapačky a posléze i břevno, skončila v ochranné síti. Ve 43. minutě byl vyloučen Kocman. Domácí přesilovku nedokázali využít. V 45. minutě přišla střela z kruhů v podání Vlčka, jeho pokus skončil pouze v náruči klatovského gólmana. O minutu později byl vyloučen domácí hráč. V přesilovce přišla střela Steinera z kruhů, která se zastavila na masce domácího gólmana. I další pokus, tentokráte od modré, v podání Hucla skončil opět na masce Schwambergra. Další pokus, tentokráte z hole Topinky, už však skončil po odrazu od tyčky v brance, hosté vedli o dva góly. V 50. minutě vychytal Pravda Krpatu, který se dostal do zakončení v bezprostřední blízkosti brankoviště, ale na Pravdu nevyzrál. V 54. minutě se sám před brankou hostů zjevil Hudíček, ale nadvakrát nedokázal Pravdu překonat. V 55. minutě fauloval Steiner krosčekem Sedláčka, který zcela zbytečně po odpískání oplácel a obdržel pěti minutový trest plus trest ve hře za zákrok do oblasti hlavy a krku. Poté se hrálo v poklidu. Až poslední minuta nabídla zajímavé akce, když se hosté dvakrát dostali do přečíslení. Nejprve Kocman s Pavlisem, první jmenovaný zkusil vymáchat Schwambergera, to se mu ale nepodařilo. Druhé přečíslení bylo v podání Hobl a Topinka, ani tato akce golem neskončila. To hosty nemuselo vůbec mrzet, protože domácí už branku hostů nedokázali nikterak ohrozit. Klatovy tak po závěrečné siréně mohli slavit další body a první místo v druholigové tabulce.