Sokolovský led byl pro Klatovy zakletý.

Napsal: | Petra Jonášová, Jan Procházka 1. 12. 2007
Odveta v podobě druhého zápasu na ledě Sokolova vyšla lépe domácím hokejistům. Výborný výkon brankáře Klatov Štelmacha zabránil většímu rozdílu ve skóre. Jedinou branku Klatov vstřelil Lukáš Holub.
01.12.2007
16. kolo
HC Sokolov
3:1
(2:1, 0:0, 1:0)
Klatovy

Branky a nahrávky: 1. Dobřemysl (Sopr), 15. Nový (Polesný, Veverka), 42. Nový (SOK) - 10. Holub (Heřmánek) Rozhodčí: Dundr - Chochola, Márek. Vyloučení: 10:13 - navíc Mudra (SOK) 10. min nesportovní chování - Geltner, Kuna (KLT) oba 10. min. nesportovní chování Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 506. Střely na branku: 21:22. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1 .

HC Sokolov: Závorka (Schafhauser) - Nerad, Loskot, Pech, Diblík, Mudra, Rybár, Děkan - Polesný, Veverka "C", Nový, Sopr, Dobřemysl, Soukup, Kašpar, Vrba, Jor, Račanský, Formánek, Van Waardenburg

Klatovy: Štelmach (Tvrdík) - Kalafut, Černý, Mužík, Klaus "C", Kuna, Horník, Kreuzman, Brožík - Holý, Kepl, Hobl, Čuban, Geltner, Kuželík, Setikovský, Holub, Dvořák, Heřmánek, Ceperko

Vstup do úvodní třetiny vyšel domácím skvěle. Po krásné akci hned po 37 vteřinách otevřel účet utkání Václav Dobřemysl, který zužitkoval perfektní přihrávku od Zdeňka Sopra a de facto skóroval do odkryté branky hostí - 1:0. Domácí byli při chuti, ale chybělo trochu toho hokejového štěstí, jako na začátku 7.minuty, kdy byl ve výborné střelecké pozici Jor, ale puk, který k němu směřoval mu v tom nejméně vhodném okamžiku přeskočil přes čepel hole. Klatovští následně přečkali oslabení a v 9.minutě se vrhli do útoku. Ovšem domácí kapitán Veverka jim sebral puk a jel úplně osamocen na Štelmacha. Jeho střela ale mířila příliš vysoko a tak z této příležitosti nakonec nic nebylo. Následovala obrovská šance domácích, kdy Dobřemysl uvolnil Soukupa, ale Štelmach vytáhl jeden ze svých perfektních zákroků a jeho pokus zlikvidoval. Otřepané pravidlo nedáš-dostaneš se opět potvrdilo. V 10.minutě hosté zakombinovali, Heřmánek tvrdě vystřelil, Závorka jeho pokus vyrazil a Lukáš Holub pohotově zametl puk za jeho záda - 1:1. Ale v 15.minutě domácí opět strhli vedení na svou stranu, když opět předvedli krásnou kombinaci na jejímž konci byl Petr Nový, který tak upravil na 2:1. Domácím narostlo sebevědomí a o necelé dvě minuty později musel opět vytáhnout Štelmach jeden ze svých skvělých zákroků, když musel likvidovat střelu Sopra.

Úvod druhé třetiny patřil ale Klatovům. Domácí chvílemi nevěděli kam dřív skočit, ale naštěstí tyto pasáže hry přečkali bez inkasované branky. Za zmínku stojí Heřmánkem tečovaná střela od modré, která jen těsně minula domácí branku. Až ve 27.minutě, kdy začal rozhodčí vylučovat, se začala hra vyrovnávat. V polovině zápasu měli domácí dokonce možnost hrát 7.vteřin dvojnásobnou přesilovku, ale hosté je prakticky k ničemu nepustili. Navíc, když se domácí dostali ke střele, stál v brance dnes skvěle chytající Štelmach, jako ve 33.minutě, kdy vypíchl v poslední chvíli puk, který mínil za jeho záda poslat domácí Vrba. Ve 35.minutě se navíc dostal do samostatného úniku dnes velmi agilní Petr Nový, ale ve finále poslal puk mimo branku hostí. Klatovští se ale nechtěli nechat zahanbit a tak měl plno práce následně i Závorka, ale puk za své záda nepustil.

Klatovy začaly třetí třetinu přesilovkou, ale domácí se bránili dobře a navíc 3 vteřiny před jejím koncem udeřili. Petr Nový ve vlastním oslabení zabojoval, sebral hostům puk a z levé strany si to namířil ke Štelmachovi, který na jeho blafák a následnou střelu do víka nestačil - 3:1. Následně hosté dvakrát zbytečně faulovali a dali tak domácím minutu a 42 vteřin možnost hrát dvojnásobnou přesilovku. Ti sice hosty zamkli v jejich obranném pásmu, ale vstřelit gól nedokázali. Jediný slibný pokus vyslal na branku Štelmacha Polesný, ale jeho projektil skončil na tyčce. Ve 47.minutě si klatovští vypracovali stoprocentní šanci, kdy stál úplně sám před Závorkou Holub, ale jeho pokus v brance neskončil. Následovala celá řada vyloučení, ale ani jedno z mužstev se už brankově prosadit nedokázalo. Klatovy ještě půl minuty před koncem zkusili power-play, ale domácí již zbytek utkání dohráli v klidu a k ničemu závažnějšímu svého soupeře nepustili a zaslouženě tak získali nakonec tři body.