Teč Holého zajistila bod

Napsal: | Pavel Čuban 1. 10. 2007
Klatovy zajížděli ve 4. kole na led nováčka soutěže do Litoměřic a nakonec si odtud odvezli bod za remízu. Ten hosté vybojovali až v hodině dvanácté, konkrétně v poslední minutě zápasu. To Martin Holý usměrnil do litoměřické sítě Geltnerovu střelu a vyrovnal na 3:3. Pětiminutové prodloužení už na výsledku nic nezměnilo.
30.09.2007
4. kolo
HC Litoměřice
3:3p
(1:1, 0:0, 2:2 - 0:0)
Klatovy

Branky a nahrávky: 8. Hillmich (Kuda, Patzenhauer), 42. Gottfried (Zámečník, Svoboda), 45. Zámečník (Gottfried, Svoboda) - 10. Geltner (Dorňák), 54. Brožík (Geltner), 60. Holý (Geltner) . Vyloučení: 9:10 navíc 2+10 Klaus (KLT), 2+10 Černý (KLT) . Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 21:38. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3.

HC Litoměřice: Volke - Kuda, Hillmich, Kolbaba, Žák, Macaj, Jakl, Šindela - Hudec, Patzenhauer, Urban, Zámečník, Svoboda, Gottfried, Kašťák, Petrus, Horejsek, Mišaga, Tvrzník, Drábek

Klatovy: Jež, (Ruckl) - Černý - Kalafut, Klaus - Brožík, Horník - Kuna, Mužík - Kreuzman - Holý - Setikovský - Hobl, Kuželík - Dorňák - Geltner, Čuban - Heřmánek - Holub, Vondryska - Ceperko - Dvořák.

Domácí začali utkání aktivně a skóre otevřeli v 8. minutě v dvojnásobné přesilovce střelou od modré. Hillmich pálil a brankář Jež byl bezmocný. O minutu později klatovský střelec Jakub Dorňák vyrovnal po přihrávce Geltnera, když využili zaváhání soupeře v obranném pásmu.

V druhé třetině oba brankáři excelovali a za svá záda nepustili žádnou střelu. Snad jen v jeden moment klatovského Ježe zachránilo břevno.

V poslední části Klatovy nejprve dvakrát inkasovali. V 42. minutě dostal domácí do vedení Gottfried. který využil hrubky v obranném pásmu Klatov. V 45. minutě při vyloučení hostujícího Klause domácí využili přesilovou hru a Zámečník zvyšoval náskok. Hosté se nevzdali a všechny síly vrhly do útoku, jenže domácí brankář Volke čaroval. V 54. minutě klatovští dobře sehráli přesilovou hru. Krezmann nahrál Brožíkovi a na jeho střelu byl i Volke krátký. Od 58.minuty hráli hosté bez brankáře a zkusili dlouhou power-play, avšak domácí odolávali. V poslední minutě hosté nechali zkontrolovat hokejku domácího hráče a právem! Byl potrestán trestem za nedovolenou výzbroj a hostům se nabídla šance 6 na 4. 27 vteřin před koncem Geltnerovu střelu umístil krásnou tečí do růžku Volkeho svatyně hostující Holý a získal pro svůj tým důležitý bod. Prodloužení hrála obě mužstva se snahou neudělat chybu, skóre zůstalo nezměněno a utkání skončilo remízou.