Třetí třetiny na Děčín Klatovy umí

Napsal: | Petra Jonášová 10. 12. 2007
K L A T O V Y - Nekompletní, bez pracovně zaneprázdněného Radka Mužíka a na poslední chvíli omluveného Martina Holého vybojovali klatovští hokejisté na horkém ledě v Děčíně dva body. Dvě třetiny byl domácí tým lepší, ale v třetí třetině klatovští zabrali a v prodloužení Jakub Dorňák zajistil svému týmu cenné vítězství.
09.12.2007
18. kolo
HC Děčín
5:6p
(2:1, 1:0, 2:4 - 0:1)
Klatovy

Branky a nahrávky: 9. Gergel (Tomeček), 13. Postl (Tomeček, Stezka), 29. Gergel (Bedan, Stezka), 46. Tomeček (Gergel), Tomeček (Gergel) - 11. Kuna (Dorňák), 45. Klaus (Kreuzman), 45. Kalafut (Setikovský), 54. Geltner (Dorňák), 58. Setikovský (Kepl), 64. Dorňák (Geltner) Rozhodčí: Jílek - Arazímová, Prokop. Vyloučení: 8:10. Využití: 3:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 500. Střely na branku: 28:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:5, 5:5, 5:6.

HC Děčín: Baroch, 60.Zámostný - Bedan, Stezka, Mašek, Havlíček, Sádovský, Kučera, Luka, Stibor, Filipovský, Postl, Gergel, Tomeček, Preussler, Kratochvíl, Chvátal, Štverák, Myšík, Volráb

Klatovy: Štelmach (Tvrdík) - Kalafut, Černý – Kreuzman, Klaus – Kuna, Horník – Brožík, Ceperko, Kepl, Hobl – Čuban, Dorňák, Geltner – Kuželík, Heřmánek, Holub – Dvořák, Setikovský

V první třetině zatlačili děčínští Klatovy do defenzívy a gólman Štelmach měl plné ruce práce. Ve vlastním oslabení při špatné rozehrávce Klatov přišla ledová sprcha. Tomeček uvolnil Lukáše Gergela a ten otevřel skóre utkání. O tři minuty později Martin Kuna po asistenci Jakuba Dorňáka vyrovnal, ale dvounásobnou přesilovkou se domácí dostali opět do vedení zásluhou Martina Postla, který po spolupráci s Tomečkem a Stezkou dokonale rozebrali hostující mužstvo.

V druhé části hosté sice přestříleli domácí tým v poměru 7:15, ale byl to Děčín, který využíval přesilové hry. Opět v přesilovce zvyšoval náskok Lukáš Gergel po spolupráci s Bedanem a Stezkou.

Třetí třetina byla na góly nejbohatší. Zlomový okamžik utkání přišel ve dvounásobné přesilovce Klatov, kterou dvěmi góly dokonale využily. Vše odstartoval jako správný kapitán Martin Klaus, kterému na modrou nabil Kreuzman a jeho přesná střela snížila stav na rozdíl jediného gólu. 30 vteřin se čekalo na vyrovnání. Setikovský nahrál Vlastovi Kalafutovi a ten bombou od modré vyrovnával. Netrvalo dlouho a tým Děčína se znovu ujal vedení brankou Marcela Tomečka, asistence Gergel. Klatovy dál bojovaly, v 54. minutě uvolnil Dorňák Jaroslava Geltnera, a ten z pravé strany útočného pásma opět vyrovnával. Vedení v utkání se klatovský tým dočkal poprvé v 58. minutě. Richard Kepl uvolnil Jana Setikovského, který nedal šanci domácímu Barochovi. Ještě však nebyl konec. Rozhodčí velmi přísně vyloučil v závěru hosty, domácí trenér odvolal Barocha z branky a Děčín hrál přesilovku 6 na 4. Vhazování na obranné modré Klatov vyhrál Lukáš Gergel, posunul na Marcela Tomečka a ten šťastnou střelou 20. vteřin před koncem třetí třetiny vyrovnal.

V prodloužení nastoupil v brance domácích Zámostný. Klatovy měly výhodu přesilové hry, kterou ještě nevyužily. Odměnou za jejich snahu byl sólový únik Jakuba Dorňáka, který forhendovým blafákem zajistil svému týmu 2 vzácné body.