Vedení se ujal Tábor, ve čtvrtek doma

Napsal: | Martin Karlík 26. 2. 2014
Tábor potvrdil roli favorita a porazil v úvodním zápase osmifinálové série play-off Klatovy vysoko 8:3. Domácí vyhráli zaslouženě, hosté naopak nepředvedli výkon hodný pro play-off. Hosty nejvíce zlobilo duo Matušík (2+2) s Maříkem (2+0). Věřme, že ve čtvrtek, kdy se série stěhuje do Klatov, tomu bude jinak a klatovští sérii vyrovnají, zápas začíná v 18.00. Vstupné jednotné 50,- Kč, ženy a děti do 15 let vstupné ZDARMA.
25.02.2014
OF1
HC Tábor
8:3
(3:1, 2:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 4. Matušík (Havran), 5. Hájek T. (Seidl, Kolomý), 7. Matušík, 25. Krätzer (Kanov), 30. Mrkvička (Kellner, Nedorost), 43. Havran (Nedorost), 57. Mařík (Matušík), 60. Mařík (Matušík) – 7. Vondryska (TS), 32. Pacanda (Topinka), 39. Zeman (Štelmach). Rozhodčí: S. Mertl, Vokřál - J. Mertll, Dančišin. Vyloučení: 11:9 navíc Hájek 10 OT. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1220.

HC Tábor: Klestil (Panec) – Havran, Černý, Hájek A., Kanov, Heršálek, Liška, Klíma, Ošmyk – Pechánek R., Nedorost, Krätzer, Kellner, Hájek T., Sladký, Kratochvíl, Matušík, Seidl, Kolomý, Mařík, Mrkvička.

SHC Klatovy: Štelmach (Pravda) – Martinec, Zeman, Hucl, Blumentrit, Pouska, Růžička – Kodýtek, Vraný, Pacanda, Topinka, Bernad, Bastl, Němec, Vondryska, Pitel, Čuban.

První buly vyhrály Klatovy. Domácí byli v úvodu nervózní, čehož mohl využit Bastl, ale z kruhu mířil mimo. Zanedlouho předvedli domácí povedený signál, Matušík naskočil ze střídačky za hostující obranu, dostal přesný pas a rozjel se na Štelmacha a pokořil jej forhendovým blafákem. O minutu později to bylo o dvě branky, to v kombinaci skóroval do prázdné branky T. Hájek. Domácí mačkali hosty v pásmu a navýšili skóre, zpoza branky skóroval Matušík. Po vhazování ujel Vondryska, byl faulován a sudí nařídil trestné střílení. To Vondryska proměnil kličkou do forhendu a zavěsil pod víko. Ve 12. minutě byla k vidění bitka, do sebe se pustili Hájek s Čubanem, oba dostali čtyř minutové tresty, domácí hráč dostal desetminutový trest za shozené rukavice. Domácí hrali přesilovku, protože už před bitkou Čuban fauloval. Oslabení hosté v klidu přestáli. V 15. minutě domácí podržel Klestil při pokusu Pacandy, ale bylo to s faulem. V oslabení byli aktivnější domácí, kteří několikrát ohrozili Štelmacha, ten ale odolal. V poslední minutě mohl snížit Pacanda, ale jeho zakončení postrádalo přesnost.

Na začátku druhého dějství vytvořil hostující obránce chybu před brankou, ale Štelmach byl pozorný. Ve 22. minutě jeli v akci 2 na 1 Matušík s Maříkem, ale druhý jmenovaný na puk nedosáhl. Ve 24. minutě spálil tutovku Mrkvička, z dobré pozice mířil do Štelmacha. O minutu později vystřelil Kanov, jeho střelu tečoval Kratzer a domácí vedli o tři branky. Ve 27. minutě se snažil procpat puk za Štelmacha Kellner, ale hostující gólman byl proti. V polovině utkání navýšili domácí vedení, když Matušík doklepl do branky střelu Kellnera. Za dvě minuty hosté snížili, Topinkovu střelu tečoval za Klestila Pacanda. Ve 33. minutě trefil Čuban z úniku držadlo Klestilovy hole. Na druhé straně Štelmach se štěstím zlikvidoval střelu Mrkvičky. Ve 38. minutě byl vyloučen Matušík. Přesilovku hosté využili, za kruhy vystřelil švihem Zeman a puk zaletěl pod břevno. Po této brance přiletělo na led několik pet lahví. Těsně před odchodem do kabin se před Topinkou otevřela prázdná brána, nedokázal však dostat puk do branky.

V polovině 42. minuty byl vyloučen Bernad. Přesilovku domácí využili. Havran vystřelil od modré a jeho střela skončila za zády Štelmacha. Ve 45. minutě trefil Klestilovu vyrážečku Vondryska. Ve 46. minutě bylo nařízeno trestné střílení za faul na Maříka. Ten ale trestné střílení neproměnil, při zakončení mířil mimo. Tentýž hráč trefil o dvě minuty později spojnici břevna a tyčky. V 50. minutě poskakoval puk brankovištěm po střele Kolomého, ale Štelmach jej nakonec ukryl v lapačce. V 54. minutě jel sám na branku Mařík, ale dojel ho jeden z hostujících obránců a puk mu vypíchl. V 57. minutě přidali domácí další gól, po závaru před brankou se trefil Mařík. V polovině téže minuty byl vyloučen Heršálek. Půl minuty před návratem Heršálaka byl vyloučen Kolomý. To neunesli domácí příznivci a zasypali led vším, co měli po ruce, na led dokonce přilétl i pěti litrový soudek od piva. Konečnou podobu výsledku dali domácí půl minuty před koncem, když se nadvakrát trefil Mařík. Utkání skončilo výhrou Tábora 8:3