Vlci Klatováky pořádně pokousali

Napsal: | Martin Karlík, Martin Karlík, Jiří Zavřel 13. 12. 2012
Ve středu 12.12. padlo v utkání Klatov proti Jablonci nad Nisou 12 branek. Bohužel pro domácí jich byla většina do jejich branky. Klatovští hokejisté nestačili na Jablonec a podlehli mu vysoko 4:8. Hosté o svém triumfu rozhodli již v první třetině, když domácím nasázeli čtyři góly.
12.12.2012
21. kolo
4:8
(0:4, 2:0, 2:4)
HC Jablonec

Branky a nahrávky: 31. Herr(Vondryska, Vizinger), 32. Pouska(Blumentrit), 58. Vizinger, 60. Maxa (Hobl) – 9. Šulc (Bříška), 11. Bříška ( Tondr,) 13. Bříška (Tondr,Šulc), 18. Liška (Vařecha), 42. Vařecha ( Niko), 56. Petrmichl, 57. Stehno, 58. Liška ( Vařecha). Rozhodčí: Grech - Fiala, Havelec. Vyloučení: 12:10 + Fiala 10 OT (NESP) – Bříška 5+ OK píchnutí špičkou hole. Využití: 1:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 223.

SHC Klatovy: Pravda (58. Smejkal) - Mrázek, Zeman, Herr, Martinec, Hucl, Blumentrit, Fiala, Petráček, Pouska, Kajer, Maxa, Steiner, Pitel, Topinka, Vizinger, Hobl, Kocman, Čuban, Vondryska.

HC Jablonec: Nedvídek, (Bouška) - Petrmichl, Kadeřábek, Hlousek, Peřina, Zeman, Niko, Šulc, Bříška, Tondr, Vařecha, Liška, Stehna, Mulač, Kedršť, Vašek.

Úvodní minuty patřili domácím. Po devadesáti sekundách, měli domácí možnost přesilové hry. V přesilovce hosté bránili dobře. Ve 4. minutě vyrazil Nedvídek střelu Martince, následná dorážka Topinky skončila na boční konstrukci hostující branky, dobrá také byla střela Fialy od modré, ale Nedvídek jí ukryl v lapačce. O půl minuty později zablokovala obrana hostů střelu Kocmana. V 6. minutě z kruhů napřáhl Kedršť, ale Pravda jeho pokus vyrazil. V 8. minutě byl vyloučen domácí Martinec. Přesilovku hosté využili, když Bříškovu střelu nadvakrát dorazil do branky Šulc. V polovině 10. minuty si šel za podražení sednout Kajer. A hosté byli v přesilovce opět úspěšní, Tondr nahrál Bříškovi, který střelou z první překonal Pravdu. Ve 12. minutě po střele Šulce zazvonila tyč, kotouč poté poskakoval brankovištěm, ale domácí obrana nebezpečí odvrátila. O minutu později našel Tondr Bříšku, který překonal Pravdu střelou pod víko. V 18. minutě ujeli domácím v akci 2 na 1, Vařecha přihrál Liškovi, který svou střelou nedal Pravdovi šanci. První třetina skončila 0:4.

Do druhé třetiny vstoupili domácí aktivně, už po dvaceti sekundách musel zasahovat Nedvídek proti střele Topinky. Poradil si i s nahozením Mrázka. V 23. minutě zaduněl Nedvídkův beton po střele Topinky. V 25. minutě zastavila střelu Nika tyč. V 28. minutě vystřelil nebezpečně Pouska, ale Nedvídek byl pozorný. Ve 30. minutě těsně minula branku střela Tondra. V 31. minutě se domácím podařilo snížit, když se ve zmatku před brankou hostů zorientoval Herr a poslal puk do branky. O minutu později se v akci 2 na 1 zjevil Blumentrit a Pouska, druhý jmenovaný dostal přesnou přihrávku a zakončil pod víko. Ve 32. si před branku sjel Maxa, ale jeho bekhendové zakončení skončilo v Nedvídkově náruči. Po této šanci se na ledě strhla potyčka. Na trestnou lavici byli odesláni z domácích Kocman na 4 minuty, na straně hostů zasedl na 4 minuty Kadeřábek. Ve 33. minutě zlikvidoval Pravda lapačkou střelu Tondra. V 37. minutě našla střela Kadeřábka pouze beton Pravdy.

Hned v úvodní minutě se za hosty z blízkosti branky prosadil Vařecha.V 56. minutě prostřel Pravdu mezi betony Petrmichl. O dvacet sekund později si Pravda totéž místo znovu nepohlídal, skrz betony se trefil Stehno. Minutu na to se prosadil Vizinger, když bekhendem přehodil Nedvídkův beton. Za necelých dvacet sekund hosté vstřelili další gól, když se z dorážky prosadil Liška. To už bylo pro domácího gólmana dost a odbruslil na střídačku, vystřídal ho Smejkal. V posledních sekundách skóre ještě upravil domácí Maxa. Utkání tak skončilo zaslouženě a překvapivě výhrou hostů 4:8.