Vyrovnané utkání s favoritem body opět nepřineslo

Napsal: | Jiří Zavřel, Redakce 10. 11. 2013
This text will be replaced
V sobotu přijeli do Klatov táborští Kohouti, kteří se od začátku sezony drží na špici tabulky. I přesto s nimi klatovští hráči sehráli vyrovnané utkání. Nepříznivý stav zápasu 0:3 dokázali Klatováci vyrovnat na 3:3 především díky dobře odehrané druhé polovině druhé třetiny. Lepší koncovku zápasu měli však Kohouti, kteří nakonec zvítězili 3:5. Klatované mohou litovat především špatně odehraných přesilových her, ve kterých inkasovali dvě branky. K lepší atmosféře na stadionu přispěla více než dvacítka táborských fanoušků, která dorazila podpořit své hráče.
09.11.2013
14. kolo
SHC Klatovy
3:5
(0:2, 2:1, 1:2)
HC Tábor

Branky a nahrávky: 31. Pacanda (Bernad), 32. Pejchar, 47. Vondryska (Hucl) – 14. Klíma (Matušík), 18. Kolomý (Krätzer), 23. Kolomý (Seidl), 52. Mařík (Kanov, Klíma), 58. Havran. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 245.

SHC Klatovy: Pravda (Lejsek) – Rajal, Zeman, Hucl, Martinec, Blumentrit, Holý, Farný, Haney – Pacanda, Bernad, Topinka – Vizinger, Vondryska, Čuban – Pejchar, Tulačka, Uhlík – Bastl, Němec, Pitel.

HC Tábor: Klestil (Panec) – Havran, Černý, Kanov, Heršálek, Liška, Klíma, Šimák, Pechánek, Krätzer, Kellner, Hájek, Sladký, Kratochvíl, Matušík, Drda, Kolomý, Mařík, Skidl, Hlaveš.

Úvod utkání patřil domácím, po několika sekundách prověřil pozornost hostujícího gólmana Hucl. Ve 4. minutě se Klatované dostali do dobré příležitosti, ke gólu však nevedla ani Pacandova dorážka před brankovištěm Klestila. Zanedlouho prověřil Klestila nebezpečnou střelou Zeman, puk se však odrazil od špičky hole gólmana do rohu kluziště. V 10. minutě byl vyloučen domácí Vizinger. Během oslabení táborští nikterak vážně branku neohrozili. V 13. minutě byl vyloučen hostující Šimák. Přesilovka se domácím ale vůbec nepovedla, do úniku se dostali táborští a Klíma střelou po zemi z úhlu skóroval. Po minutě mohlo být vyrovnáno, Martinec však puk do branky nedostal. V 17. minutě byl nebezpečně na mantinel naražen Vizinger, který se hodně těžce zvedal z ledu. V 18. minutě Kohouti zvýšili stav utkání na 0:2, a to díky Kolomému, který svou svižnou střelou doslova vymetl horní růžek Pravdovo branky. Do konce 1. třetiny se už nic vážnějšího neodehrálo. Ještě před jejím koncem se do kabin odebral zraněný Vizinger.

Ve 23. minutě byl vyloučen hostující Šimák. Hostům se i v tomto oslabení dařilo a povedlo se jim zásluhou Kolomého zvýšit na 0:3. Tento stav utkání vypadal pro domácí hrozivě, pomalu až zcela jednoznačně pro hosty. Domácí to ale nepoložilo a ve 31. minutě snížil stav utkání Pacanda. Tento okamžik Klatovany doslova nakopl. Minutu poté snížil Pejchar na 2:3. Domácí nadále pokračovali v tlaku, který jim však upustil hlavní rozhodčí Pražák vymyšleným faulem ve 33. minutě, sednout si šel Zeman. Po několika sekundách asi rozhodčímu došlo, čeho se dopustil, a tak „za nic“ vyloučil i hostujícího hráče Klímu, aby skutek nějak kompenzoval. Druhá třetina se pak už jen v poklidu dohrála. Do šaten se šlo za stavu 2:3.

Úvod poslední třetiny jednoznačně patřil domácím, během něho prověřil Klestilovu pozornost Hucl s Uhlíkem. Ke gólu vedla až střela Vondrysky v 47. minutě. A bylo vyrovnáno! Zanedlouho mohli hosté opět vést, do samostatného úniku se dostal Krätzer, branku minul. Skórovat se podařilo až v 52. minutě Maříkovi, který střelou z kruhu překonal Pravdu. Domácím se naskytla dobrá příležitost k vyrovnání 5 minut před koncem utkání, kdy byl vyloučen hráč hostí. Přesilovka se domácím ale opět vůbec nepodařila, během ní se nedostali ani k jedné střele na branku. V 58. minutě ještě upravil stav utkání Havran na konečných 3:5.

Z posledních dvou duelů, ve kterých se Klatované utkali s tabulkovými favority, je však vidět určité zlepšení oproti předchozím zápasům. Doufejme tedy, že se nejlépe již proti J. Hradci, do kterého jedou 16.11., naladí na vítěznou vlnu, kterou prodlouží před domácími diváky 20.11. proti Děčínu a následně hned 23.11., taktéž doma, proti Jablonci.