Vyrovnanou partii vyhrál Děčín

Napsal: | Martin Karlík 15. 11. 2012
Souboj o první místo prohrály Klatovy na ledě Děčína. Velice pohledný a vyrovnaný duel rozhodl ve prospěch domácích pět minut před koncem kanonýr Michal Oliverius. Klatovy tak přišly o první místo, nutno ale dodat, že mají odehráno o dva zápasy méně než Děčín.
14.11.2012
14. kolo
HC Děčín
5:4
(2:2, 1:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 7. Vávra (Oliverius), 10. Oliverius, 39. Grin, 53. Růžek (Baránek, Drnec), 55. Oliverius (Zika) - 6. Pavlis (Mrázek , Topinka), 14. Vondryska, 43. Steiner (Topinka), 53. Bastl (Pavlis). Vyloučení: 7:6. Využití: 3:2. Diváci: .

HC Děčín: Lavinger (Zámostný) - Stezka, Sádovský, Molnár, Hříbal, Nikl, Grin, Filipovský, Vávra, Oliverius, Zika, Pořický, Hošek, Chládek, Drnec, Růžek, Baránek, Šetka, Racek, Vacek, Kopas.

SHC Klatovy: Pravda (Smejkal) - Mrázek, Hanus, Herr, Martinec, Hucl, Blumentrit, Petráček, Pouska, Bastl, Maxa, Steiner, Pitel, Hájek, Topinka, Pavlis, Vizinger, Čuban, Kocman, Vondryska.

Po patnácti vteřinách se do pásma dostal domácí Zíka, jeho střela skončila v náruči Pravdy. Na druhé straně se neujal pokus Topinky. Ve 2. minutě od modré vypálil Pokořícký, ale Pravda byl pozorný. V 5. minutě byl vyloučen domácí Baránek. Hosté přesilovku dokázali využít, když střelou z mezikruží trefil Pavlis. V 7. minutě se domácím podařilo vyrovnat, nahazovanou střelou překonal Pravdu Vávra. O minutu později vyrazil Pravda před sebe střelu Vacka, hostující obrana, ale dostala puk do bezpečí. V 9. minutě se kolem mantinelu prosmýkl Bastl, ale Lavinger byl pozorný. O minutu později ujel hostům Oliverius, který byl jemně atakován Pouskou, sudí nařídil velmi přísné trestné střílení. Domácí kanonýr jej proměnil povedeným blafákem. Hosté se snažili o rychlou odpověď, střela Hucla, ale prolétla nad domácí brankou. Na druhé straně zaúřadovala Pravdova lapačka proti pokusu Růžka. Na začátku 13. minuty vystřelil Pouska z úhlu, ale Lavinger byl pozorný. Na druhé straně se v dobré šanci zjevil Oliverius, jeho pokus projel pouze brankovištěm. Poté byl v samostatné šanci atakován Vondryska, sudí nařídil trestné střílení. To Vondryska proměnil, bekhendovým zakončením nedal Zámostnému, který vystřídal Lavingera, šanci. Hra přelévala ze strany na stranu, oba týmy si nějakou tu šanci vytvořily, ale nedokázaly ji proměnit. Po první třetině byl stav 2:2.

V 22. minutě byl vyloučen domácí hráč. V přesilovce dostal křížnou přihrávku Steiner, který střelou z první trefil jen beton domácího gólmana. V oslabení se do úniku dostal Vávra, ale hostující obránci mu zakončení nedovolili. V 25. minutě se předvedl Lavinger ukázkový semafor po střele Vizingera. V 27. minutě střílel přes obránce Zíka, ale trefil pouze beton Pravdy. V polovině utkání vystřel z kruhů Maxa, domácí gólman byl však pozorný. V 34. minutě vychytal Lavinger, střelu příklepem v podání Topinky. V 38. minutě byl přísně vyloučen Martinec. Domácí přesilovku využili, když Grin od modré propálil vše, co mu stálo v cestě. Pár vteřin před koncem pálil znovu Grin, ale jen do betonu hostujícího gólmana. Po druhé třetině vedli domácí 3:2.

Do třetí třetiny vstoupili hosté s touhou vyrovnat. V 43. minutě byl sporně vyloučen domácí Chládek. Přesilovku hosté bleskově využili, když z těsné blízkosti branky nedal Lavingerovi šanci Steiner. V 46. minutě obkroužil branku Pavlis, domácí brankář si místo u tyčky pohlídal. O minutu později vyslal jedovku na branku Oliverius, ale na Pravdu nevyzrál. V 48. minutě se dostal do šarvátky domácí Zíka a hostující Čuban, domácí borec byl v souboji aktivnější a dostal čtyři minuty, hostující Čuban dvě. Tento výrok rozhodčího neunesl jeden z domácích příznivců a hodil na ledovou plochu pet lahev, která málem zasáhla gólmana Pravdu. V přesilovce přišla nebezpečná střela Hanuse, kterou Lavinger se štěstím zlikvidoval. V polovině 51. minuty byl vyloučen Maxa. V přesilovce vypálil od modré Hošek, jeho střelu vyrazil Pravda do ochranné sítě. Půl minuty před návratem Maxy, se domácí dostali do vedení, když se střelou z kruhů trefil pod víko Růžek. Hosté odpověděli za jedenáct sekund, když se z blízkosti branky nemýlil Bastl. V 54. minutě byl vyloučen Vondryska. Přesilovku hosté využili poté, co se puk dostal před branku, kde stál osamocený Oliverius a blafákem překonal Pravdu. V 59. minutě jel sám na branku Pouska, ale Lavinger ho vychytal. V 59. minutě lízla střela Baránka břevno hostující branky. Dvacet vteřin před koncem se hosté odhodlali k power play, ale k vyrovnání to nevedlo. Po závěrečné siréně se mohli radovat domácí z výhry a posunu na první místo tabulky. Obdiv si ale zaslouží oba týmy, za pěknou hokejovou podívanou.