Z Chrudimi bez bodu

Napsal: | (rp) Chrudim, Petra Jonášová 16. 2. 2008
K L A T O V Y - V dnešním zápase 31. kola 2.ligy se našim hokejistům na Východě Čech v Chrudimi nepodařilo vyzrát na favorita 2. ligy a horkého kandidáta postupu do vyšší soutěže, HC Chrudim. Marodka se rozrostla o další dva hráče, Richarda Kepla a Jardu Geltnera, kteří k zápasu neodjeli. Klatovští hokejisté v Chrudimi ve značně okleštěné sestavě sehráli důstojnou roli.
Klatovy

Branky a nahrávky: 2. Buchal (Žák), 8. Valko (Král, Vyskočil), 11. Stavenský (Buchal), 42. Fejgl (Žák) - 4. Straka (Maxa). Rozhodčí: Stolín - Goder, Svoboda. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 550. Střely na branku: 38:22 (14:8, 9:4, 15:10). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

Chrudim: Němec – Vyskočil, Fejgl, Doseděl, Šafařík, Suchý, Kuncl, Klaus – Valko, Král, Žák, Horák, Buchal, Stavenský, Potůček, Bělohlávek, Klejna, Semorád, Beránek, Polák

Klatovy: Štelmach, (Tvrdík) - Kuna, Černý - Mužík, Kreuzman - Horník, Kalafut - Pericat - Holý, Maxa, Polák - Vondryska, Straka, Dvořák - Čuban, Setikovský, Holub

Převzato s Chrudimkých stránek.
Autor (rp)(děkujeme)

Zajímavý, pohledný a co se týče kvality a úrovně i obstojný zápas sehráli v sobotu večer na svém ledě hokejisté HC Chrudim v zápase 10. kole nadstavbové části sudá – lichá. Hosté přijeli k utkání vedeni známým koučem, bývalým reprezentantem a ikonou extraligové Plzně Jiřím Kučerou, který byl před měsícem z lavičky právě tohoto klubu vyhozen. Kapitánem jejich výběru pak byl další matador ligových kluzišť, 36letý Michal Straka.

Chrudimští ale nastoupili do utkání s jednoznačným cílem vyhrát a pokračovat ve vynikajících výkonech poslední doby, a tak začali pěkně od podlahy. Úvodní střelu Semoráda ještě brankář Štelmach s námahou vyrazil, po 97 vteřinách hry jej ale po nahrávce Žáka ukázkově „vymotal“ Jaroskav Buchal a otevřel skóre. Chvíli poté byl vyloučen Černý, ale Semorád v jasné pozici rozvlnil jen boční síťku a bohužel platilo staré a otřepané pravidlo nedáš – dostaneš. V pokračujícím oslabení vypíchli hosté na modré puk, Maxa se Strakou jeli sami dva na Němce a Michal Straka zakončil nabídku Jiřího Maxy ke srovnání skóre. Nerozhodný stav trval jen do osmé minuty, kdy po krásném uvolnění Vyskočila vybídl Král ke skórování Valka. A za tři minuty bylo po akci Stavenského ještě veseleji (3:1). V 15. minutě mohl přidat čtvrtý úspěch Chrudimi Beránek, nájezd mu ale zneškodnil betonem Štelmach.

Hned v úvodu druhé části se Západočechům naskytla minutová přesilovka o dva hráče, prakticky se však vůbec nedostali k ohrožení Němcovy svatyně. V dalším průběhu domácí bezpečně kontrolovali hru, gólem ale neskončil ani příklep Žáka, ani průnik hákovaného Krále, po němž se marně (a asi oprávněně) dožadovali domácí trestného střílení.

Do závěrečné třetiny stáhli Chrudimští sestavu na tři formace a opět si vytvořili tlak. Stav se měnil hned ve 42. minutě, kdy se při přesilovce čtyři na tři napřáhl na modré Fejgl a padajícím obráncem tečovaný puk zapadl do sítě. Za šest minut měl na své hokejce pátou branku Klejna, s ležícím Štelmachem ale přehodil i břevno. Zápas se dohrával za velkého tlaku Východočechů, bohužel šance zústávaly nevyužity. V 50. minutě trefil Král levou tyč. O čtyři minuty později již místní fandové zvedali ruce nad hlavy po střele Vyskočila a dorážce Valka, puk ale brankovou čáru nepřešel a chvíli poté orazítkoval v nájezdu Valko jen břevno již překonaného Štelmacha. Utkání tak skončilo stejným výsledkem, jako před měsícem na západě Čech.