Z Děčína bod

Napsal: | Martin Karlík 9. 2. 2013
This text will be replaced
Necelá půl minuta rozhodla o tom, že si Klatovy nepřivezly tři body z Děčína. Ty vedly ještě půl minuty před koncem utkání 3:2, vyrovnávající gól však stihl vstřelit domácí Hříbal. Následovalo tak prodloužení, ve kterém se poštěstilo domácím. Vzhledem k velkému množství šancí Klatov je "pouze" bod ztrátou. V brance se opět dobře předvedl Hynek Kůdela.
08.02.2013
32. kolo
HC Děčín
4:3p
(1:1, 0:0, 2:2 - 1:0)
SHC Klatovy

Branky a nahrávky: 1. Vávra (Oliverius, Zika), 44. Kopas (Racek, Molnár), 60. Hříbal (Pořický), 63. Zika (Oliverius, Vávra) - 5. Bernad (Čurda, Martinec), 44. Čurda (Pavlis, Martinec), 47. Pavlis (Bernad). Rozhodčí: Schmejkal - Ledinský, Slavík. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 310.

HC Děčín: Lavinger (Šticha) - Stezka, Hříbal, Filipovský, Grin, Kaltenböck, Molnár, Zahradník, Dvořák, Vávra, Oliverius, Zika, Pořický, Růžek, Hošek, Racek, Chládek, Drnec, Řídel, Šetka, Kopas

SHC Klatovy: Kůdela (Rückl) - Mrázek, Zeman, Martinec, Soupír, Blumentrit, Čurda, Kodýtek, Pouska, Bernad, Tulačka, Knesl, Pitel, Bastl, Topinka, Pavlis, Vizinger, Vondryska, Reiniger, Čuban

Než se hosté stačili rozkoukat, poslal domácí do vedení Vávra střelou nad rameno Kůdely. Ve 2. minutě proletěla střela Čubana nad brankou Lavingera. Na konci 3. minuty fauloval domácí Dvořák Kodýtka. Hosté tak hráli přesilovou hru, kterou využili zásluhou Bernada, který ve skrumáži přehodil Lavingera a bylo vyrovnáno. Následně do pásma projel Pavlis, ale trefil boční konstrukci branky. V 7. minutě se na Kůdelu řítil Zíka, ale jeho střela mířila vysoko nad. Na druhé straně mířil Topinka z dobré pozice jen do Lavingera. V 9. minutě zablokovala obrana hostů střelu Kopase. V 10. minutě skončila v lapačce Lavingera střela Čurdy. V 11. minutě byli domácí v brejku 2 na 1, ale akci jim překazil Martinec. Ve 13. minutě byl vyloučen Blumentrit a za dvacet sekund si k němu přisedl Knesl, domácí hráli dlouhou přesilovku 5 na 3. Hned v úvodu domácí přesilovky se povedlo hostům vyhodit. Zanedlouho dokonce ujel Čurda, ale trefil jen Lavingera. Poté se vyznamenal Kůdela, proti střele Hoška. V 15. minutě tvrdá střela Kopase zasáhla Kůdelu do masky, hostující gólman si masku musel sundat, aby se rozhodčí uráčil přerušit hru. V 16. minutě vystřelil Pouska, ale Lavinger byl připraven. O minutu později se Tulačka zpoza branky snažil překvapit domácího gólmana, ale ten byl pozorný. O minutu později vychytal domácí brankář nájezd Knesla. Na druhé straně skončil bekhendový pokus Zíky na ramenu Kůdely. V 18. minutě byl vyloučen Martinec. V přesilovce od modré vystřelil Pořický, kotouč skončil v lapačce Kůdely. Po první třetině byl stav 1:1.

Hned v úvodu druhého dějství ukryl Kůdela ve výstroji střelu Zíky. Na druhé straně zablokovala domácí obrana střelu Bernada. Ve 22. minutě dobře vychytal Kůdela Růžka, na Kůdelu nevyzrál ani Filipovský střelou z kruhů. Ve 23. minutě vystřelil nebezpečně Vizinger, ale kotouč skončil na Lavingerovi. Ve 25. minutě skončila na betonu domácího golmana nebezpečná střela Bernada. Ve 27. minutě těsně minula branku střela Tulačky. Ve 28. minutě z kruhu vystřelil Oliverius, Kůdela zasáhl betonem. Ve 30. minutě byl vyloučen Drnec. V oslabení hostům ujel Oliverius, který byl faulován a sudí nařídil trestné střílení. To domácí borec neproměnil, když ho Kůdela vychytal betonem. Ve 32. minutě dělovka Martince, sražena do ochranné sítě. Poté nastřelil tyčku domácí Šetka. V 36. minutě si Lavinger poradil s tečovanou střelou Vizingera. V 36. minutě předvedl Lavinger semafor proti pokusu Čubana. V 38. minutě objel branku Pořický, ale Kůdela jej vychytal betonem. Pár sekund před přestávkou byl vyloučen Vizinger.

Do třetí třetiny vstoupili hosté v početní výhodě. Ve 42. minutě od modré vystřelil Hošek, Kůdela si s jeho pokusem bez problémů poradil. Ve 43. minutě trefil Topinka Lavingera. Ve 44. minutě se domácí dostali do vedení, když Rackovu střelu tečoval za záda Kůdely Kopas. Za dvanáct sekund bylo vyrovnáno, hned po buly projel do pásma Čurda a prostřelil Lavingera. Ve 46. minutě zkrotil Kůdela střelu Zíky. Na začátku 47. minuty poslal hosty do vedení Pavlis, který se trefil mezi betony Lavingera. Následně byl vyloučen Čuban, za půl minuty poté domácí Hošek. O minutu později ještě domácí Vávra na 4 minuty, což se nelíbilo domácím fanouškům a na ledovou plochu přiletěl zapalovač. V 49. minutě mířil Bernad pouze do Lavingera. O půl minuty později našel ten samý cíl svou střelou Topinka. V 52. minutě se Lavinger vyznamenal proti pokusu Čurdy. V 53. minutě skončila střela Martince na betonech Lavingera. V 54. minutě se v dobré střelecké pozici zjevil Pavlis, ale mířil do Lavingera. V 56. minutě vychytal Kůdela šanci Drnce. V 57. minutě se z úhlu snažil prosadit Vizinger, ale Lavinger ho vychytal. Poté už se hosté nikam nehrnuli, soustředili se na obranu. Hostující obrana ale chybovala půl minuty před koncem, když trestuhodně nechala před brankou volného Hříbala, ten poslal puk za Kůdelu. Hned po buly jel sám na Lavingera, Topinka, ale hostující útočník na domácího brankáře nevyzrál. Po základní hrací době byl stav 3:3, následovalo prodloužení.

V polovině 61. minuty to zkoušel Oliverius, Kůdela byl pozorný. V 62. minutě zahrozil Čurda, ale i Lavinger byl pozorný. Při další akci domácí vyhráli buly, kotouč se dostal k Zíkovi, který stál na mezikruží, odtud poslal puk nad lapačku Kůdely. Výhru 4:3 v prodloužení si tak zapsali domácí.