Z Jablonce bez bodu

Napsal: | Martin Karlík 18. 12. 2012
This text will be replaced
Klatovským hráčům se v pondělní dohrávce 12.kola nepodařilo oplatit jabloneckým Vlkům porážku 8:4, kterou utrpěli ve středu na domácím ledě. V Jablonci na Vlky opět nestačili a podlehli jim 5:2. Mohlo být ještě hůře, nebýt gólmana Příhody. Za Klatovy skóre upravil Vondryska s Maxou.
17.12.2012
12. kolo
HC Jablonec
5:2
(2:1, 2:0, 1:0)
SHC Klatovy

Branky a nahrávky: 12. Tondr (Klement), 12. Stehno (Mrkvička), 27. Kapička (Klement), 38. Stehno (Zeman), 48. Liška (Vařecha) - 5. Vondryska (Pouska, Martinec), 52. Maxa (Zeman, Pacanda). Vyloučení: 8:8 + Mulač a Čuban 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 120.

HC Jablonec: Nedvídek (Bouška) - Petrmichl, Kadeřábek, Klement, Mrkvička, Zeman. Abraham, Šulc, Tondr, Vařecha, Liška, Stehno, Mulač, Kedršt, Hájek, Peřina, Vašek, Niko, Lacek, Kapička.

SHC Klatovy: Příhoda (Lavička) - Mrázek, Zeman, Martinec, Blomentrit, Petráček, Pouska, Bastl, Maxa. Farný, Němec, Pacanda, Topinka, Soupír, Mainer, Čuban, Vondryska.

V úvodu byli aktivnější domácí, v polovině druhé minuty si Mrázek pomohl faulem a domácí hráli přesilovku. V přesilovce od modré napřáhl Klement, jeho pokus skončil v náruči Příhody. Poté se hostům podařilo vyhodit, domácí už se v přesilovce do pásma nedostali. V 5. minutě se hosté dostali do vedení zásluhou Vondrysky, který se z mezikruží trefil k tyči Nedvídkovy branky. V polovině 6. minuty dostali hosté možnost přesilové hry. Přesilovkou hosté pohrdli. V 9. minutě dostal pěknou přihrávku od Kedrště Stehno, ale střela mu nesedla. V 10. minutě vyslal svou střelu na branku Pacanda, ale Nedvídek byl pozorný. V polovině 11. minuty se z branky radovali hosté, a to po střele Vondrysky, ale hlavní rozhodčí rozpažil. Ve 12. minutě domácí vyrovnali, když Klementovu střelu od modré tečoval za Příhodu Tondr. Za čtyřiačtyřicet vteřin na modré napřáhl Stehno a poslal domácí do vedení. Na konci 13. minuty byl vyloučen Čuban. V přesilovce se domácí natlačili před branku, ale Stehno a následně ani Mrkvička, Příhodu nepřekonali. Ve 14. minutě našel Zeman Stehna, ale tomu kotouč při zakončení sjel z hole. V 17. minutě vystřeli z úhlu nebezpečně Němec, ale Nedvídka nepřekonal. První třetinu vyhráli domácí 2:1.

Do druhého dějství vstoupili aktivně hosté. Ale střela Topinky si cestu do branky nenašla, podobně skončil i pokus Pousky. Ve 23. minutě dostali hosté přesilovku. V přesilovce od modré vypálil Martinec, Nedvídek ale vyrazil. Poté domácí obránci čistě vyhodili puk z obraného pásma mimo hrací plochu, ale sudí nepochopitelně neudělil domácím dvě minuty. V 24. minutě zasáhl Nedvídek proti střele Mainera. Na začátku 27. minuty spálili hosté mega šanci, když Maxa nedokázal dostat puk do opuštěné branky. Zanedlouho se potvrdilo staré známé pořekadlo, nedáš, dostaneš. Před branku si najel Kapička a navýšil vedení domácích. V 31. minutě minul branku svou střelou Bastl. V 34. minutě ukryl Příhoda v lapačce střelu červeného. V polovině 38. minuty se střelou z kruhů prosadil Stehno. Půl minuty před koncem třetiny se vytáhl gólman Příhoda, puk, který plachtil do branky, dokázal fantasticky chytit lapačkou. Po dvou třetinách vedli domácí 4:1.

Úvodní minutky poslední části nikoho nenadchly. Až ve 44. minutě jel sám na Příhodu Vařecha, hostující gólman vychytal blafák pravým betonem. Ve 46. minutě netrefil Stehno z dobré pozice prázdnou branku. Ve 48. minutě z úhlu vystřel Liška, jeho střelu nešťastně tečoval některý z hostujících obránců za záda Příhody. V 52. minutě vychytal Příhoda nájezd Stehna. Na druhé straně při signalizované výhodě trefil Maxa. V 56. minutě vychytal Příhoda nebezpečnou střelu Mrkvičky z blízkosti branky. Poté už domácí kontrolovali stav utkání a po závěrečné siréně mohli slavit výhru 5:2.