Z Jablonce s debaklem

Napsal: | Martin Karlík 31. 1. 2013
Velmi nedobrý výkon předvedli hokejisté Klatov na ledu Jablonce nad Nisou. Hosté se sice dostali po několika minutách do vedení 0:1, ale do konce první třetiny dokázali domácí otočit stav na 5:1. Klatovy se vrátily domů s debaklem 8:2. Za Klatovy skóre upravil pouze Čuban se Zemanem. Rozhodci Stolín
30.01.2013
30. kolo
HC Jablonec
8:2
(5:1, 3:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Červený (Tondr), 12. Stehno (Tondr, Bříška), 14. Vařecha (Kapička, Liška), 16. Bříška (Tondr, Kadeřábek), 17. Kedršt (Vařecha), 24. Vařecha (Liška), 30. Tondr (Bříška, Kapička), 33. Liška (Stehno) - 6. Čuban (Vizinger, Vondryska), 28. Zeman (Bernad, Pavlis). Rozhodčí: Stolín - Bosák, Šmika. Vyloučení: 8:6. Využití: 2:0. Diváci: 180.

HC Jablonec: Nedvídek (Bouška) - Petrmichl "C", Kadeřábek, Červený, Lacek, Zeman, Abraham, Peřina, Tondr, Bříška, Stehno, Vařecha, Liška, Kapička, Šulc, Kedršt, Hájek, Hloušek, Krátký, Vašek.

SHC Klatovy: Karafiát (16.-20. Rückl) - Mrázek, Zeman, Martinec, Blumentrit, Fiala, Pour, Pouska, Bernad, Maxa "C", Steiner, Baxa, Topinka, Pavlis, Vizinger, Čuban, Vondryska.

Úvodní buly vyhráli klatovští a po několika sekundách vyslal střelu na branku Pouska, ta skončila v lapačce Nedvídka. Na konci druhé minuty dopadla stejně střela Bernada. Na druhé straně minul branku bekhendovou střelou Tondr. O minutu později zablokovala obrana hostů střelu Abrahama. V 6. minutě si Nedvídek poradil s nahozením Zemana. Poté jeli 2 na 1 domácí Bříška a Tondr, ale druhý jmenovaný na přihrávku nedosáhl. Následně se potvrdilo staré známé přísloví, nedáš, dostaneš. Čuban se obtočil kolem branky a poslal kotouč ke vzdáleněji tyči Nedvídkovy branky. Zanedlouho jel sám na Nedvídka Steiner, ale v zakončení mu selhala mířidla. Zanedlouhou mířil do lapačky domácího brankáře Bernad. V 8. minutě byl vyloučen Čuban. Přesilovka domácích netrvala dlouho, na trestnou lavici byl poslán Petrmichl. Na konci 9. minuty vypálil tvrdě od modré Tondr, jeho střelu na třikrát procpal do branky Červený. V 11. minutě se sám před Nedvídkem ocitl Čuban, ale trefil pouze vyrážečku domácího gólmana. V 11. minutě v akci 2 na 1našel Tondr výbornou přihrávkou Stehna, který zakončoval do polo odkryté branky. V polovině 12. minuty se střelou z kruhů neprosadil Kapička. Ve 14. minutě našel Kapička výborným pasem Vařechu, na jehož zakončení neměl Karafiát nárok. O čtyřicet sekund později ukryl Karafiát v náruči střelu Peřiny. Další střela domácích mířila tentokráte vedle. V 16. minutě byl vyloučen Maxa. Domácí přesilovku dokázali rychle využít. Když se trefil Bříška po přihrávce Tondra. To už bylo moc i na Karafiáta, který odjel na střídačku a do branky nastoupil Rückl. Ten lovil puk ze své branky po minutě, když Kedršť objel branku a střelou z úhlu navýšil vedení domácích. V polovině 18. minuty zaduněly betony Rückla po střele Petrmichla. Poté si již třetina v klidu dohrávala.

Do druhé třetiny nastoupil do branky hostů opět Karafiát. Hned po pár vteřinách byl vyloučen domácí Bříška. V oslabení zahrozil dobře hrající Vařecha, ale jeho střela mířila vedle. Zanedlouho od modré vypálil Martinec, ale trefil jen masku Nedvídka. Ve 24. minutě projížděl před branku Vizinger, který byl hákován, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. Nasledující akce přinesla další gól, domácích Liška našel před brankou volného Vařechu, který přidal další gól domácích. O minutu později vypadla Nedvídkovi z lapačky střela Martince, ale nikdo z hostů se ke kotouči nedostal. Ve 28. minutě vystřelil od modré Zeman a jeho střela skončila za zády Nedvídka. Ve 29. minutě se sám na Nedvídka řítil Bernad, ale brankáře domácích nepřekonal. Následně byl vyloučen Pour. Přesilovku domácí využili, když po kombinaci Kapičky a Bříšky zakončoval do odkryté branky Tondr. Ve 32. minutě se z mezikruží uvolnil Tondr, ale Karafiát zasáhl. O minutu později přidali domácí další branku, když se po přihrávce od Stehna prosadil Liška. Ve 34. minutě zamířila do náruče domácího golmana střela Pavlise. V 35. minutě jel sám na branku Steiner, ale jeho střela skončila na betonu domácího gólmana, stejně dopadla i jeho dorážka. Ve 36. minutě byl vyloučen domácí Brokeš. V přesilovce z pravého kruhu vystřelil Maxa, ale Nedvídek byl pozorný. V 38. minutě utržil před zraky hlavního sudího jasnou sekeru Čuban, na což hlavní arbitr nereagoval, hostující střídačka to reklamovala a obdržela dvě minuty a po následné poradě s čárovými rozhodčími byl na trestnou poslán i domácí hráč. V 39. minutě mířil Liška do náruče Karafiáta. Po dvou třetinách vedli domácí vysoko 8:2.

Třetí třetina se hrála takřka z povinnosti. Ve 42. minutě se před Vařechu objevila prázdná branka, ale trefil pouze spoluhráče před sebou. Ve 43. minutě jeli v akci 2 na 1 Vařecha a Brokeš, druhého jmenovaného dobře vychytal Karafiát. Pak se hrála nezáživná pasáž. V 50. minutě se před brankou neprosadil Topinka. V 51. minutě se před branku natlačil Brokeš, ale Karafiáta nepřekonal. V 55. minutě zastavil Karafiát na čáře střelu Vaška z úhlu. Posledních pět minut utkání se už jen dohrávalo. Po závěrečné siréně mohli domácí slavit naprosto zasloužené vítězství.