Z Milevska s bodem

Napsal: | Radek Kolín, Radek Kolín, Jiří Zavřel 12. 1. 2014
This text will be replaced
Téměř dvacítka klatovských fanoušků vypomohla svým hokejistům v Milevsku urvat alespoň bod. A to i přesto, že Milevsko dvakrát vedlo v zápase o dva góly. Poprvé získalo dvoubrankový náskok dvěma slepenými góly v první třetině. Klatovy zanedlouho snížily a ve druhé třetině vyrovnaly. Milevsko však do konce druhé třetiny Klatovům ještě o gól odskočilo. Ve třetí třetině navýšilo vedení opět o rozdíl dvou branek, ale dvěma góly inkasovanými ze soupeřových přesilovek o něj znovu přišlo. O vítězi nebylo rozhodnuto ani po prodloužení, následovaly samostatné nájezdy, jejichž první série měla jediného střelce z řad milevských hokejistů.
11.01.2014
26. kolo
HC Milevsko
5:4
(2:1, 1:1, 1:2 - 0:0)
SHC Klatovy

Branky a nahrávky: 10. Stoklásek, 11. Urbanec (Decsy), 39. Drda (Hamerle, Stoklásek), 44. Hamerle (Drda, Stoklásek), 65. rozhodující nájezd Procházka - 14. Maxa (Vondryska, Němec), 37. Martinec (Uhlík), 54. Martinec (Maxa, Slavík), 55. Zeman (Němec, Martinec). Rozhodčí: Battěk - Marek, Rybáček. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 230. Střely na branku: 37:49. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:4, 5:4.

HC Milevsko: Pipek, 64. Škubal – Srdínko, Procházka, Štych, Dvořák, Štěrba, Hlinka – Urbanec, Decsy, Novotný - Stoklásek, Reiniš, Hamerle - Nevolný, Drda Homolka - Król

SHC Klatovy: Štelmach – Slavík, Farný, Zeman, Hucl, Blumentrit, Vilhelm, Škrak, Reiniger - Martinec, Topinka, Uhlík - Maxa, Vondryska, Čuban - Kodýtek, Pitel, Němec

Milevsko vstoupilo do utkání aktivně a vytvářelo si od počátku tlak v útočném pásmu. Šance mu to ale nepřinášelo a to ani v přesilové hře. Pak přišla hostující přesilovka. Slavík v ní střílel zpoza mezikruží, Pipek v domácí brance lapačkou puk vytěsnil mimo. Pak Srdínko vyhodil puk mimo ledovou plochu a pro Klatovy z toho vyplynula minutová početní výhoda 5 proti 3. V té měly Klatovy jedinou příležitost, když Čuban z dorážky před brankou přestřelil. Minutu po skončení oslabení Milevsko změnilo bezbrankový stav. Stoklásek nabral rychlost ve středním pásmu, prodral se podél mantinelu až na kruh, odkud se trefil k protější tyči branky hájené klatovským gólmanem Štelmachem. Za další minutu už to bylo o dva góly. Decsy se v rohu útočného pásma zbavil soupeře, vyjel s pukem před branku, kde byl zastaven, ale dokázal puk posunout k Urbancovi, který měl snadnou práci s dorážkou do odkryté brány. Ve 14. minutě nejprve znovu pálil Stoklásek z pravého kruhu, tentokrát branku přestřelil. Při následné protiakci domácí propadli ve středním pásmu, Vondryska uvolnil Maxu, jenž zakončoval z prostoru za kruhy a trefil horní roh branky. V 15. minutě se prohnal kolem Čuban, ale branku netrefil. Kotouč se dostal na pravý kruh, odkud střílel Vondryska, Pipek byl u tyčky včas. Kontaktní gól Klatovy povzbudil a rázem přešla aktivita na jejich hole. Milevsko se snažilo hrozit z protiútoků. Při jednom z nich Decsy objel hostujícího Hucla, předal kotouč na protější kruh Urbancovi, jehož střelu z kruhu dokázal Štelmach zastavit. Decsy byl při své akci faulován a Milevsko tak mělo další početní výhodu. Při té pálil od modré Procházka a před brankou dorážel Stoklásek. Štelmach obě situace ustál. Pak nepřesně rozehrál Urbanec, Topinka dostal pas za obránce a ve vlastním oslabení uháněl na Václava Pipka, kterého nedokázal ani nadvakrát překonat. Hra se znovu přesunula na druhou stranu, kde Stoklásek z levého kruhu zasáhl horní tyč. Ještě jednu možnost si Milevsko ke konci třetiny vypracovalo. Decsy přihrával zpoza branky, Stoklásek operující před ní minul.

Tak jak skončila první část, začala i ta druhá, tedy šancí Stokláska. Toho vyzval k útočnému výpadu přihrávkou Štych, Stoklásek zakončoval z pravého kruhu, Štelmach vyrazil. Klatovy odpověděly ve 24. minutě, kdy si v přečíslení Uhlík položil mezi kruhy obránce a ocitl se sám proti brankaři, který jej vychytal. Hra se okamžitě přesunula na opačný konec, kde Urbanec najížděl zleva sám na branku, na Štelmacha nevyzrál. Pak špatně zpracoval přihrávku k mantinelu Novotný, puk se od něj odrazil na kruhy přímo před Martince, jehož střelu Pipek ramenem vyrazil. V 28. minutě se protáhl kolem Hlinky Čuban, Pipek jej zastavil. Vyraženého kotouče se zmocnil Štěrba, vyslal do úniku Drdu. Ten byl při kličce atakován na hranici pravidel a puk z jeho hole skončil vedle branky. V 37. minutě bylo vyrovnáno. Srdínko propadl ve středním pásmu, Klatovy se tím dostaly do přečíslení, které využily perfektně. Uhlík načasoval přihrávku pro Martince, který trefil odkrytý kout branky. Hned po rozehrání se vrhl do útoku Dvořák, který si svoji střelu stihl ještě dobruslit a protlačit se k dorážce. Štelmach se zaskočit nenechal. I tak si Milevsko vzalo své vedení zpět. Po buly vystřelil Stoklásek. Jeho střele však byla sražena k tyči. Puku se ujal Hamerle, objel s ním branku a našel před ní Drdu, který využil situace a dříve než stačil gólman zaujmout pozici, poslal mu puk do branky. Poté Milevsko mělo přesilovku. Urbanec dorážel u tyčky, ale trefil jen boční konstrukci.

Třetí dějství začalo dohrávanou domácí početní výhodou. Po 21 vteřinách hry Jakub Hamerle našel přihrávkou od zadního mantinelu před brankou osamoceného Stokláska, Štelmach se překonat nenechal. V 43. minutě střílel z kruhu Čuban a před brankou dorážel Maxa, v obou případech vyšel ze souboje vítězně Pipek. Ve 44. minutě Drda ve středním pásmu objel protihráče, čímž se dostal do přečíslení 2 na 1 a před brankou našel hůl Hamerleho, jeho střelu dokázal Štelmach zastavit. Puk mu však zůstal pod betonem a Hamerle jej vleže protlačil do branky. Ve 45. minutě si Klatovy znovu zahrály ve dvojnásobné početní výhodě. V největší šanci u tyčky dorážel Maxa, Pipek jej vychytal. I v klasickém pokračování přesilovky v závaru před brankou znovu nebezpečně dorážel Maxa, Procházka v nepřehledné situaci zastoupil svého gólmana a puk směřující do horního roku branky zastavil. Ve 47. minutě při další hostující přesilovce vyslal Tomáš Novotný do útočného ataku zprava Urbance, ten po střele z kruhu branku netrefil. Pak mělo naopak početní výhodu Milevsko, když zůstal u tyčky hostující Němec, ale mířil nad branku. Potom se hrálo ve čtyřech na obou stranách. Novotný nahazoval od modré a Decsy lehkou tečí minul. Následovala hostující přesilovka s vystupňovaným tlakem a snižujícím gólem. Přečíslení 2 na 1 zakončené Čubanem Pipek vyrazil. Před brankařem nepokrytý Martinec také nedal. Pak se však znovu v nepřehledné situaci před brankou nejlépe zorientoval znovu Martinec a zblízka pověsil puk pod horní tyčku. Do půlminuty od gólu putoval další milevský hráč na trestnou lavici a Klatovy tuto přesilovku využily k vyrovnání. Střelu Martince z mezikruží Pipek ještě zastavil. Vyražený kotouč získal Němec, objel bránu, našel před ní Zemana, na kterého zívala prázdná branka. Klatovský obránce Martinec musel v tomto zápase nastoupit v útoku a v Milevsku se podílel na třech gólech. Až za nerozhodného stavu začalo Milevsko opět více bruslit dostávat se do šancí. Decsy přihrával od tyčky na kruhy, kde byl Novotný, s jehož bekhendovou střelou si Štelmach poradil. Po pasu Novotného z rohu střílel z kruhů Urbanec, Štelmach betonem puk vykopl. V 58. minutě Štych trefil po nahození od hrazení boční konstrukci a před dorážejícím Hamerlem udržel puk ve své výstroji. V té samé minutě se před brankařem po přihrávce Urbance dostal k zakončení Decsy, Štelmach vyrazil. Minutu před koncem byly Klatovy blízko otočení výsledku. Po nahození Slavíka tečoval těsně před brankaře Honzík, puk propadl brankařovou výstrojí a zastavil se o tyč.

Zápas dospěl do prodloužení. Střelecky v něm byli aktivnější hosté. Ale k zaznamenání jsou jen dvě skutečnosti. Útočný výpad Uhlíka z pravé strany, který bez potíží zastavil, Pipek. Ten pak odnesl souboj hráčů před sebou, po kterém jej srazila a přimáčkla skupina hokejistů. V čase 53:40 tak Pipek kvůli zranění z branky odstoupil a v brankovišti jej nahradil Škubal.

Poté přišly na řadu nájezdy. Jako první jel domácí Hamerle a trefil horní tyč. První hostující nájezd jel Martinec, zkusil kličku, ale Škubal jí přečetl a puk vyrazil. Jako druhý jel za Milevsko Procházka a procedil puk mezi gólmanovými chrániči do branky. Klatovský Maxa volil kličku. Už se zdálo, že mu tento úmysl vyšel, ale Škubal se roztáhl na brankové čáře a puk zastavil. Třetím milevským nájezdníkem se stal Stoklásek. Po bekhendové kličce nedokázal zvednout puk nad brankařův beton. Klatovský Vondryska už musel dát. Branku však minul, bonusový bod připadl Milevsku.

Milevští hráči nepodali špatný výkon, ale to jak trestuhodně ztratili dvě dvoubranková vedení, je na pováženou. Hráči propadli v taktice, nedokázali ubránit svůj náskok, hru rozkouskovat, předvedli hrubé chyby a nechali se zbytečně vylučovat. To všechno Klatovy potrestaly. Na druhou stranu si Klatovy za střeleckou aktivitu a vyložené šance minimálně bod zaslouží.