Z Vrchlabí s debaklem

Napsal: | Martin Karlík 24. 10. 2013
S debaklem se vrátili hokejisté Klatov půl druhé hodiny po středeční půlnoci z dalekého Vrchlabí. Domácí hráči je deklasovali v poměru 9:2. Výhra domácích je zasloužená. Hosté se ale oprávněně cítí poškozeni, neboť to co předváděl hlavní sudí, se jen tak nevidí! To uznali i někteří domácí příznivci.
23.10.2013
10. kolo
Vrchlabí
9:2
(3:0, 2:2, 4:0)

Branky a nahrávky: 3. Svoboda (Březina, Kolář), 6. Pulec (Filip D.), 12. Svoboda (Bláha, Březina), 36. Svoboda (Březina, Bláha), 37. Šťastný (oppelt), 47. Bláha (Svoboda), 48. Fořt (Hlaváč), 50. Bláha (Svoboda), 60. Poskočil (Gengel, Hamerský) – 31. Bernad (Topinka), 32. Bastl (Vizinger). Rozhodčí: Hořínek – Prokop, Tasch. Vyloučení: 4:9 navíc Čuban 5 + OK (Hrub) + 10 OT (nesp.). Využití: 4:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 840.

Vrchlabí: Jeschke (Abrahám) – Hlaváč, Vondráček, Hamerský, Poskočil, Klement, Kolář, Lenoch, Pulec – Fořt, Filip M., Jirků, Šťastný, Gengel, Oppelt, Svoboda, Bláha, Březina, Marek, Filip D., Jakubec

SHC Klatovy: Mastík (48. Rückl) – Růžička, Zeman, Hucl, Martinec, Haney, Blumentrit, Kodýtek, Krch, Topinka, Bernad, Uhlík, Farný, Pitel, Bastl, Vizinger, Vondryska, Čuban

Domácí vstoupili do utkání aktivně a už po dvaceti vteřinách našel Filip zpoza branky Fořta, ale ten z dobré pozice těsně minul. Na druhé straně se do akce 2 na 1 dostal Uhlík s Topinkou, domácí obrana včas zasáhla a nedovolila hostům zakončit. Ve 3. minutě se domácí ujali vedení, Březina vypálil od modré, Mastík vyrazil a Svoboda nadvakrát dostal puk do branky. V 5. minutě ukryl Mastík v náruči tvrdou střelu Jirkůva. Za minutu domácí navýšili vedení, když Mastíka prostřelil Pulec. V polovině 7. minuty kryl Jeschke nahození Connora od modré. V 10. minutě byl vyloučen Blumentrit. Hosté oslabení dokázali ubránit, ale krátce po návratu hostujícího obránce se domácím podařilo skórovat z mezikruží se mezi betony Mastíka trefil Svoboda. V 15. minutě dostali domácí možnost přesilové hry. Přesilovka se hostům vůbec nepovedla. V oslabení zahrozili domácí, ale Mastík vše zachránil vyrážečkou. Po minutě napřáhl na modré Březina, jeho střelu Mastík vyrazil do rohu. V závěru první třetiny byl vyloučen Blumentrit.

Ve 21. minutě vyslal střelu na branku Březina, Mastík byl pozorný. Ve 23. minutě vystřelil Oppelt a puk těsně minul branku. Ve 27. minutě se před branku dostal Topinka, ale nedokázal přehodit Jeschkeho beton. Ve 28. minutě trefil Mastíkovo beton Poskočil svou střelou z levé strany. Ve 31. minutě se hostům podařilo snížit, když z kruhu prostřelil domácího gólmana Bernad. Za půl minuty hosté opět skórovali, když se do úniku dostal Bastl a trefil se mezi betony Jeschkeho. V 34. minutě se před branku natlačil Vizinger, který byl jasně faulován, ale sudí nepískal. Ve 36. minutě domácí vstřelili branku, když se nad beton Mastíka trefil Svoboda a zkompletoval hattrick, dokonce mu na led přilétla i jedna čepice. Po minutě domácí opět vsítili branku tentokráte se z hranice brankoviště trefil Šťastný. Ve 40. minutě vystřelil za kruhy Bernad, Jeschke vyrazil puk do ochranné sítě a sudí nechali k udivení všech hru pokračovat.

Hned po začátku poslední třetiny se do dobré střelecké pozice dostal Fořt, ale mířil jen do Mastíka. Hned po vhazování vypálil Oppelt, Mastík vyrazil, ale nikdo z domácích se k dorážce nedostal. Ve 45. minutě skončila v Mastíkově lapačce střela Hamerského od modré. Ve 46. minutě byl v obraném pásmu nejprve seknut a potě i podražen Čuban, sudí zůstal opět vůči tomu slepí. Čuban se poté dostal do šarvátky s jedním z domácích hráčů. Pak zaúřadoval hlavní sudí, který vyloučil jen Čubana, a to na pět minut plus do konce, poté odměnil hostujícího kapitána za reklamaci ještě deseti minutovým trestem. S přesilovkou domácí naložili náramně. Nejprve se krásnou střelou do pravého horního růžku, která shodila Mastíkovi lahev s pitím, trefil Bláha. Za minutu tečoval Hlaváčovu střelu Fořt a vyhnal Mastíka z branky, nahradil ho Rückl. Pouhé dvě minuty udržel Rückl čisté konto, překonal ho Bláha. V 56. minutě ujížděl sám na Rückla Fořt, ale Rückl ukryl bekhendové zakončení v náruči. O minutu později ujížděl na Rückla Gengel, byl mírně hákován a sudí nařídil přísně trestné střílení. Domácí útočník ale na Rückla nevyzrál. Za minutu sudí nařídil další trestné střílení, ale nikdo nechápal za co. Ani toto trestné střílení domácí neproměnili, tentokráte domácí hráč přestřelil branku. V 59. minutě zaúřadoval sudí, nejprve udělil hráčské lavici hostů menší trest. Když se hostující střídačka ozvala, tak sudí nejprve signalizoval trest ve hře, poté osobní trest, nikdo ani nevěděl komu byl trest přesně udělen. O této situaci se vedla poměrně dlouhá diskuze. Krátce před koncem domácí dali výsledku konečnou podobu, mezi betony Rückla se trefil Poskočil 9:2. Domácí vyhráli zaslouženě. Ale obrovským zklamáním byl výkon rozhodčího Hořínka, který poškodil hosty a znehodnotil tak celé utkání, toto uznali i někteří domácí příznivci. Nezbývá než doufat že na utkání byl přítomen delegát, a udělá z utkání pořádný zápis a že se tímto někdo bude zabývat!!!