Z ledu Draků tři body

Napsal: | Martin Karlík 22. 10. 2012
První čtvrtinu sezóny zakončili klatovští hokejisté vítězstvím na ledě Bíliny v poměru 7:5. Klatovy o svém vítězství rozhodly v první třetině, ve které nastřílely pět branek. Výbornou formu opět potvrdil Ondřej Steiner, který dal dvě branky a na dvě přihrál.
20.10.2012
9. kolo
Draci Bílina
5:7
(2:5, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Machulda (Přeučil), 16. Kabeláč (Urban, Hrubant), 28. Urban (Jirkovský, Hrdlička), 39. Urban (Hrubant, Hrdlička), 49. Urban (Jirkovský) - 2. Topinka (Pouska), 6. Vondryska (Čuban, Vizinger), 13. Steiner (Fiala), 14. Fiala (Pouska, Steiner), 20. Kocman (Pouska), 30. Steiner (Topinka), 46. Martinec (Steiner). Vyloučení: 11:10 navíc Přeučil 5+ TH, Švácha 10 OT. Využití: 0:2. V oslabení: 1:1.

Draci Bílina: Fikrt (6. Brzobohatý) - Müller, Hrubant, Polák, Kabeláč,Kuchyňka,Malovický, Jirokovský, Urban, Preučil, Machulda, Mackal, Švácha, Myšík, Hess,Šrámek, Novák M. Hrdlička, Novák J., Chotaš.

SHC Klatovy: Smejkal (Pravda) - Fiala, Martinec, Zeman, Herr, Hucl, Blumentrit, Petráček, Steiner, Pouska, Topinka, Pavlis, Čuban, Pacanda, Kocman, Vondryska, Vizinger, Baxa, Pitel.

Do utkání vstoupili aktivněji hosté. Po minutě vypálil na branku Pouska, jeho pokus vypadl Fikrtovi z výstroje, Topinka neměl s dorážkou problém. Hosté se z vedení neradovali dlouho, Machulda vystřelil z kruhů a trefil se přesně k tyči, Smejkal se po jeho pokusu natahoval marně. Ve 4. minutě se podél mantinelu prosmýkl Kocman, ale jeho zakončení skončilo v náruči Firkta. V 6. minutě nahazoval Čuban puk na branku, jeho pokus tečoval Vondryska a poslal hosty znovu do vedení. Po této brance domácí vystřídali gólmany. V 7. minutě ujel hostující obraně Urban, ale ani nadvakrát Smejkala nepřekonal. V 9. minutě se sám před ležícím domácím gólmanem zjevil Pouska, ale gólem tato situace neskončila. V 11. minutě byl vyloučen Urban, po minutě k němu přisedl jeden ze spoluhráčů a hosté měli možnost minutové přesilovky 5 na 3. Po půl minutě přesilovky vychytal Brzobohatý fantasticky tutovku Steinera. Tři vteřiny před návratem prvního vyloučeného hráče přihrál Fiala na kruhy, kde stál osamocený Steiner, který se trefil pod víko. O minutu později vystřelil od modré Fiala a kotouč se zastavil až za zády domácího gólmana. V 15. minutě přišla střela Kabeláče, která šla jen vedle branky. O minutu později se mohli domácí radovat, když Urbanovu střelu od modré tečoval do branky Kabeláč. V 17. minutě střílel z kruhu Hrdlička, jeho pokus zlikvidoval Smejkal betonem. V 18. minutě byl vyloučen Hucl. V přesilovce toho domácí moc nevymysleli, za zmínku stojí jen střela Přeučila, která skončila na betonu Smejkala. Naopak hostům se v oslabení podařilo skórovat, Pouska obloučkem vyhodil do středního pásma, kde se kotouče zmocnil Kocman a pelášil sám na branku, svým blafákem překonal domácího gólmana. Po první třetině tedy svítil na tabuli stav 2:5.

V úvodu druhého dějství byli aktivnější opět hosté, svou aktivitou si vybojovali přesilovku. V té se sám před brankou zjevil Pacanda, ale branku přestřelil. Brankou neskončila ani střela Topinky z mezikruží. V 24. minutě přišla dělovka Müllera, která jen pořádně zaduněla na mantinelu. O minutu později byl vyloučen opět domácí hráč. Přesilovku sice hosté nevyužili, ale k vidění byly pěkné střely od modré v podání Martince a Zemana. V 28. minutě vypálil od modré Urban, jeho střela skončila v horním rohu gólmana hostů. O minutu později skončilo nahození Hucla v náruči Brzobohatého. V 30. minutě v útočném pásmu zachytil Topinka rozehrávku domácích, poslal puk před branku Steinerovi, který vymáchal gólmana a zakončil. Domácí se pokusili o bleskovou odpověď, ale střela Nováka našla jen beton gólmana hostů. V 32. minutě ujel v oslabení hostům Urban, Smejkal ho však vychytal, ale Urban si neodpustil šťouchnutí do gólmana, což se nelíbilo Fialovi, který se do domácího útočníka pustil, rozhodčí udělil Urbanovi 4 minuty za sekání + hrubost a Fialovi dvě minuty. Tato situace darovala hostům přesilovku 5 na 3. Přesilovka se hostům nepovedla, navíc těsně před jejím koncem byl vyloučen Pouska. V 37. minutě jel sám na branku Machulda, ale Smejkala nepřekonal. O minutu později nahazoval puk na branku Urban a k překvapení všech z toho byl gól. V poslední minutě se v dobré šanci zjevil Švácha, ale šancí pohrdl.

Hned v úvodu třetí třetiny byl vyloučen Fiala. Domácí se v přesilovce zmohli na jedinou střelu v podání Hrubanta, s tímto pokusem si Smejkal poradil. V 43. minutě nahrál Steiner na modré Pouskovi, který vypálil z první, ale trefil jen beton domácího gólmana. V 44. minutě byl vyloučen domácí Urban, po půl minutě k němu přisedl Přeučil. Hosté hráli dlouhou přesilovku 5 na 3. V přesilovce nejprve pálil tvrdě Fiala, ale jen do betonu domácího gólmana. Další tvrdá střela, tentokráte z hole Martince, skončila v horním rohu domácí branky. V 47. minutě byl vyloučen Hucl, za deset vteřin si k němu přisedl Blumentrit a domácí měli možnost téměř dvou minutové přesilovky 5 na 3. V přesilovce předvedli domácí velký tlak, Smejkal ale odolal. V 49. minutě mimo hru napadl Přeučil Fialu, a navíc po odpískání se ještě Přeučil pustil pěstmi do hostujícího obránce. Rozhodčí udělil domácímu hráči pěti minutový trest plus trest ve hře. Hosté tedy hráli pěti minutovou přesilovku. V oslabení ale hostům ujel Urban, který svou střelou pod víko nedal Smejkalovi šanci. V 52. minutě skončila střela Martince v náruči domácího gólmana. V 54. minutě skončila střela Zemana v lapačce domácího gólmana. V 56. minutě přišla střela Hesse, která minula branku jen o milimetry. V 57. minutě ujel domácím Vondryska s Čubanem, změnu skóre to ovšem nepřineslo. Posléze přišlo vyloučení domácího Šváchy, který na trestné zlostně praštil hokejkou, za což mu byl udělen deseti minutový trest. Poté už hosté zkušeně drželi kotouč a po závěrečné siréně se mohli radovat z dalšího vítězství! Po utkání došlo k situaci, kterou na hokeji nevídáme rádi, jedna z domácích fanynek hystericky neunesla porážku a při odchodu rozhodčích do šaten hodila pet lahev, kterou zasáhla hlavního rozhodčího!