Ze Slaného si tři body odvezly Řisuty

Napsal: | Martin Karlík, Jiří Zavřel, Martin Karlík 16. 12. 2012
Ze sobotního utkání ve Slaném si tři body odvezly Řisuty. Tato výhra je katapultovala na průběžné první místo tabulky. Po vyrovnané první třetině přišly Řisuty na led mnohem odhodlanější a Klatovy během druhé třetiny nepustily k vážnějšímu zakončení. Vedlo to k tomu, že Řisuty odskočily na 3:1, ve třetí třetině si vedení pohlídaly. Za Klatovy skóroval dvakrát Čuban. V brance zmařil domácím několik tutovek dobře chytající Pravda.
15.12.2012
22. kolo
HC Řisuty
5:2
(1:1, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 12. Landa (Kos, Čermák), 31. Křepelka (Babický, Krpata), 38. Vlček (Landa, Kos), 42. Záleský (Krpata, Krepel), 49. Záleský (Krpata, Babický) - 8. Čuban (Maxa), 57. Čuban (Martinec, Vizinger). Rozhodčí: Horňáček - Chochola, Marek. Vyloučení: 5:3 navíc Kocman OK (NESP). Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50.

HC Řisuty: Schwamberger (Škubal) - Kašák, Sedláček, Čermák, Fiala, Slánský, Babický, Bílek - Landa, Kos, Hlusička M., Kraus, Křepelka, Veselý, Záleský, Doskočil, Krpata, Vlček, Hudíček, Hlusička J.

SHC Klatovy: Pravda (Smejkal) – Hucl, Martinec, Zeman, Mrázek, Herr, Blumentrit, Petráček- Kocman, Vondryska, Vizinger, Čuban, Topinka, Pouska, Kajer, Maxa, Pitel, Němec.

První vážnější akce přišla na konci druhé minuty, když od modré vypálil Mrázek, domácí brankář střelu vyrazil před sebe, ale nikdo z hostů se k dorážce nedostal. O minutu později neuspěl se svým pokusem domácí Kos. Na druhé straně neskončil golem pokus Topinky. V 5. minutě se ve velké šanci zjevil Kos, když zůstal osamocen před brankou, ale na Pravdu nevyzrál. V 6. minutě se domácí natlačili před brankou, ale kotouč do branky nedostali. V 8. minutě si před branku z levé strany dostal Čuban a zakončil do polo odkryté branky. O minutu později ujel hostům Kos, ale při zakončení mu sjel kotouč z hole. V polovině desáté minuty byl vyloučen Martinec. Přesilovku domácí využili, když se po střele z úhlu dostal puk jen těsně za brankovou čáru. Ve 13. minutě se v akci 2 na 1 řítili Čuban s Vizingerem, ale druhý jmenovaný na přihrávku nedosáhl. Ve 14. minutě před prázdnou brankou promáchl Němec. V polovině 16. minutě zůstal před brankou osamocen Kraus, ale ani na třikrát Pravdu nepřekonal. V 18. minutě od modré napřáhl Čermák, ale Pravda byl připraven. První třetina skončila 1:1.

Hned od začátku prostředního dějství vyzkoušel pozornost Pravdy Kos. V 22. minutě se před brankou nikým nehlídaný zjevil Krpata, ale nedokázal přehodit Pravdův beton. Ve 24. minutě trefil svou střelou Pravdu Babický. V 25. minutě sám před brankou neuspěl Vlček, trefil betony Pravdy. O minutu později po střele Kašáka poskakoval kotouč brankovištěm, ale nikdo z domácích se k němu nedostal. V 28. minutě přišla také střela hostů zásluhou Kocmana, ale domácí gólman byl pozorný. V 32. minutě se již domácí dočkali, když Babického střelu tečoval do branky Krpata. V 33. minutě se před Pravdu natlačil Vlček, ale ke gólu to nevedlo. V 34. minutě se sám před Schwambergerem zjevil Kajer, ale domácí gólman mu vypíchl kotouč. V 36. minutě se neujala střela Kosa. Ve 35. minutě vystřelil na branku Kajer, ale jeho střela postrádala razanci. Zanedlouho si domácí zahráli přesilovku, kterou využili. Landa našel krásnou přihrávkou Vlčka, který bez problémů zasunul puk do prázdné branky. V poslední minutě vyslal svůj pokus na branku Hlusička, ale neuspěl.

Do třetího dějství vstoupili domácí opět aktivněji. V 41. minutě z kruhu vypálil Kraus, Pravda jeho pokus vyrazil do rohu. Ve 42. minutě se trefili opět domácí, tentokráte Záleský, který zblízka dorazil střelu Krpaty. Ve 44. minutě minula střela Kašáka branku Pravdy o milimetry. Ve 47. minutě mířil svou střelu do náruče Schwambergera Vondryska. Ve 49. minutě skončila za zády Pravdy lehká střela od modré v podání Záleského. V 51. minutě se domácí natlačili před branku, ale nikdo z domácích kotouč do branky nedostal. V 53. minutě se do úniku dostal Čuban, ale Schwamberger ho se štěstím vychytal. V 54. minutě se neujala ani střela Martince. V 56. minutě byl jasně faulován Kocman, rozhodčího píšťalka zůstala němá, což hostující útočník reklamoval a obdržel 10-ti minutový trest a po následných protestech byl Kocman odeslán předčasně do kabiny. V 57. minutě korigovali hosté výsledek, když se z dorážky prosadil Čuban. Poté už domácí zkušeně kontrolovali a po závěrečné siréně mohli slavit výhru.