Ze Sokolova jen bod

Napsal: | Martin Karlík 29. 11. 2012
This text will be replaced
Klatovští hokejisté přivezli ze Sokolova pouze bod za porážku 2:3 v prodloužení. Hosté k utkání dorazili v oslabené sestavě, kdy jim chybělo šest hráčů, kteří byli nemocni. Samotné utkání bylo vyrovnané a hrálo se velmi slušně. Rozhodující branku v prodloužení zaznamenal Miroslav Kuncl.
28.11.2012
17. kolo
HC Sokolov
3:2p
(0:1, 2:0, 0:1, 1:0)
SHC Klatovy

Branky a nahrávky: 30. Pražák, 31. Pražák (Vrtek), 62. Kuncl (Pražák, Vrtek) - 12. Maxa (Němec, Mrázek), 50. Vondryska (Čuban, Pravda). Rozhodčí: Petružálek - Koskuba, Šulo. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 325.

HC Sokolov: Nechvátal (Švagr) - Kocek, Zmeškal, Formánek, Kuncl, Koblitz, O. Novák, Funk - Soukup, Dobřemysl, Pražák, Vrtek, T. Jakubal, Boušek, Táborský, Kašpar, Říha, Chaljavin.

SHC Klatovy: Pravda (Šmejkal) - Mrázek, Herr, Martinec, Hucl, Blumentritt, Petráček, Pouska, Maxa, Němec, Topinka, Vizinger, Hobl, Kocman, Čuban, Vondryska.

První střelu na branku v utkání vyslal hostující Čuban, ale Nechvátal byl připraven. Domácí měli velkou šanci ve 3. minutě, když Martince obral o puk domácí Dobřemysl, ale narazil jen na Pravdův beton. V 5. minutě se střelou z kruhů trefil Vondryska, ale sudí zcela regulérní branku nepochopitelně neuznal pro údajné postavení útočícího hráče v brankovišti. O minutu později se z blízkosti branky nedokázal prosadit Vondryska. V 7. minutě napřáhl na modré Kašpar, ale jeho dělovka jen zaduněla na mantinelu. V 11. minutě byl vyloučen domácí Kuncl. Přesilovku hosté dokázali využít, když odražený puk uklidil do branky Maxa. Ve 13. minutě vystřelil z kruhů Říha, ale jeho střela postrádala přesnost. V 16. minutě vystřelil zápěstím Čuban, ale na Nechvátala nevyzrál. V 18. minutě našel Maxa křížnou přihrávkou Kocmana, ale tomu při zakončení selhala muška. V poslední minutě zamkli domácí hosty v jejich pásmu, ale ke gólu to nevedlo. Domácí si ale svou aktivitou vysloužili přesilovku po faulu Herra.

V úvodu druhé třetiny měli domácí výhodu přesilové hry. V přesilovce nedokázal Pravdu prostřelit Boušek, neuspěl ani Dobřemysl. Ve 24. minutě svůj pokus do branky neumístil Topinka. Ve stejné minutě Boušek umístil svůj pokus do náruče Pravdy. V 26. minutě byli domácí potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě. Hosté přesilovku nevyužili. V 29. minutě byli opět domácí potrestání za špatné střídaní. V přesilové hře po chybné přihrávce jednoho z obránců, se do úniku dostal Pražák, kterého zastavil nedovoleně Herr, sudí nařídil trestné střílení. To domácí hráč zkušeně proměnil, když prostřelil Pravdu. O minutu později tentýž hráč poslal domácí do vedení, střelou po vhazování překonal Pravdu. V 32. minutě byl vyloučen hostující Martinec. V oslabení ujel Kocman, ale na Nechvátala nevyzrál. V 35. minutě se Táborský, neprosadil střelou přes beka. V 38. minutě vystřelil z buly Říha, ale branku netrefil. V poslední minutě prověřil Nechvátala Vizinger, ale domácí brankář byl připraven.

Do třetí třetiny hosté doslova vlétli. Po pár sekundách vyslal puk na branku Topinka, ale Nechvátal ukryl jeho pokus v lapačce. V 44. minutě se před branku natlačil Vizinger, ale Nechvátala nepřekonal. V 45. minutě vystřelil nebezpečně Kocek, ale Pravda jeho pokus velmi dobře vychytal. V 46. minutě od modré vystřelil Blumentrit, jeho pokus tečoval Kocman jen do Nechvátala. V 50. minutě se rozeznělo břevno domácí branky po střele Němce. V té samé minutě byl vyloučen domácí Kuncl. Hosté přesilovku bleskově využili. Pravda svou rozehrávkou našel na útočné modré Čubana, který přesným pasem našel Vondrysku, ten nedal Nechvátalovi šanci. V 51. minutě se perfektně uvolnil Kašpar, ale ztroskotal na Pravdovi. V 54. minutě rozpoutali hosté před domácí branou neskutečný kolotoč, ale ani několikrát se jim nepodařilo dotlačit puk do branky. V 55. minutě ukryl Nechvátal v lapačce pokus Herra. V 59. minutě ujel hostům domácí Jakubal, ale při zakončení neuspěl. V poslední minutě spálil tutovku Soukup, když byl sám před brankou. Po šedesáti minutách byl stav 2:2 a následovalo pěti minutové prodloužení.

V 61. minutě vystřelil od modré Mrázek, ale Nechvátal s touto střelou neměl problém. Na začátku 62. minuty byl vyloučen Hucl. Domácí přesilovku využili, když střelou od modré nedal Pravdovi šanci Kuncl, který rozhodl o tom, že bonusový bod zůstane v Sokolově.