Žihadla si odvezla všechny body

Napsal: | Martin Karlík 3. 10. 2013
This text will be replaced
Nepovedené, tak trochu i smolné utkání mají za sebou hokejisté Klatov. V 5. kole druhé ligy, nestačili doma na Moravské Budějovice a podlehli jim 3:5. Domácí se sice bleskově dostali do vedení, ale pak přišla velmi špatná druhá třetina, kdy hosté otočili vývoj a vedli o dvě branky. Klatovští s tím chtěli ve třetí třetině něco udělat, na obrat již ale nedosáhli. Doplatili především na množství neproměněných šancí včetně trestného střílení.
02.10.2013
5. kolo
SHC Klatovy
3:5
(1:0, 1:4, 1:1)
M. Budějovice

Branky a nahrávky: 1. Bernad (Topinka), 22. Čuban (Vizinger, Hucl), 51. Pacanda (Zeman) – 21. Kovalský, 24. Sobotka (Paták, Trojan), 29. Kesner (Latner, Zahradník), 34. Latner (Kovalský), 60. Barták (Kovalský, Latner). Rozhodčí: D. Pražák – Černý, Vavruška. Vyloučení: 5:8 navíc Kocman OK nesp.chov. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 200.

SHC Klatovy: Pravda (Lejsek) – Hucl, Farný, Mrázek, Zeman, Martinec, Pour, Blumentrit, Pacanda, Kocman, Němec, Pavlis, Steiner, Vizinger, Vondryska, Čuban, Bernad, Bastl, Uhlík, Topinka.

M. Budějovice: Helešic (Štastný) – Nahodil, Matějka, Kesner, Dostál, Barták, Randa, Telesz, Kovalský, Tichý, Latner, Paták, Zahradník, Tobola,Přidal, Hobza, Trojan, Peška, Sechevec, Peroutka, Vlček.

Domácí se hned v úvodu dostali do vedení, když se po Topinkově střele dostal k dorážce Bernad a zavěsil pod víko. V polovině 3. minuty byl vyloučen Randa. V oslabení zahrozil Telesz, ale mířil jen do Pravdy. V 5. minutě nahrál Čuban Vizingerovi, jenže domácí útočník na gólmana hostů nevyzrál. Zanedlouho byl v úniku faulován Němec a sudí nařídil trestné střílení. To ovšem domácí útočník neproměnil. V 7. minutě vyslal kvalitní střelu Pour, ale kotouč proletěl jen těsně vedle. Poté se z kruhu uvolnil Steiner, ale trefil jen tyčku. V 9. minutě byl v úniku faulován Čuban, hostující obránce obdržel dvě minuty, dalo se však nařídit trestné střílení. Na druhé straně vyrazil Pravda střelu Toboly. Ve 12. minutě lízala tyčku domácí branky střela Zahradníka. Ve 13. minutě mířil do Helešicovy lapačky z blízkosti branky Uhlík. V 15. minutě skončila ve výstroji Pravdy střela Patáka. V 18. minutě mohl navýšit skóre Pacanda, hostující gólman byl proti. Půl minuty před koncem třetiny byl vyloučen hostující Tobola.

Druhou třetinu začali domácí v přesilové hře, ve které ale obránci na modré čáře vytvořili hrubou chybu a vyslali do úniku Kovalského, který se trefil střelou nad lapačku Pravdy. Jenže domácí měli rychlou odpověď. Nejprve předvedl Čuban krásnou samostatnou akci, ale neuspěl, kotouč se dostal k Vizingerovi, ten jej poslal na modrou Huclovi, který vyslal tvrdou střelu, Helešic jen vyrazil a z dorážky se prosadil Čuban. Ve 23. minutě si z dobré pozice najel Paták, ale domácí gólman jej vychytal. O minutu později přišla chyba domácí obrany, Paták nahrál zpoza branky volnému Sobotkovi, ten nedal Pravdovi šanci. Ve 26. minutě vyjel zpoza branky Uhlík, ale Helešic si místo u tyčky pohlídal. Ve 27. minutě byl vyloučen Martinec. Hosté přesilovku dokázali využít, když Latnerovu střelu od modré tečoval za záda Pravdy Kesner. Ve 30. minutě Holešic v klidu pokryl nahození Steinera. Ve 33. minutě vystřelil od modré Zeman, Helešic vyrazil. Ve 34. minutě minul branku z mezikruží Vlček. Zanedlouho nahazoval téměř z nulového úhlu Latner, kotouč k překvapení všech skončil v brance. Ve 36. minutě mířila Topinkova střela z levé strany do betonu hostujícího gólmana. Na druhé straně Pravda s problémy likvidoval střelu Telesze. V následující minutě byl vyloučen Latner. V přesilovce mířil mimo prostor třech tyčí Bernad. Neujaly se ani střely Blumentrita a Hucla od modré. V poslední vteřině zkoušel štěstí Pacanda, ale neuspěl.

Do poslední periody vstoupili domácí aktivně, už po pár vteřinách musel betonem zasahovat Helešic po střele Pacandy. Z aktivity domácích vzešla přesilová hra. V přesilovce tečoval Bernad Huclovu střelu od modré, ale Holešic ukryl puk ve své výstroji. Poté z kruhu vystřelil Mrázek, kotouč lízl břevno a skončil na brance. Proti hostujícímu gólmanovi se neprosadil ani Bernad. Ve 48. minutě vystřelil od modré Hucl, ale trefil jen tyčku. V 50. minutě spálil tutovku Němec, když nedokázal zvednout puk nad ležícího Helešice. Za minutu později se již domácí dočkali, když se od modré trefil Pacanda. V 53. minutě mířila Matějkova, střela do betonů Pravdy. V 55. minutě dostali domácí možnost přesilové hry. Přesilovka se domácím moc nevyvedla. V 57. minutě musel Pravda zasahovat proti pokusu Sobotky. Za několik sekund později byl vyloučen Bernad, což pro domácí byla velká komplikace. Nakonec oslabení dobře ubránili. Půl minuty před koncem zahrozil Steiner, vybojoval tak vhazování v útočném pásmu. Domácí odvolali gólmana, předvedli slušný tlak před brankou, ale puk za záda Helešice nedostali. Naopak zároveň se sirénou se trefil Barták, čímž dal výsledku konečnou podobu 3:5.