Klatovy doma rozdrtily Sokolov

Napsal: | Dominik Podaný 6. 10. 2010
Klatovští hokejsté dnes po výborném výkonu konečně naplno bodovali. Tři zápasy čekali na bodový zisk a dnes se jim to s přehledem podařilo. Celý zápas měli pevně ve svých rukou a pouštěli hosty jen vyjímečně do šancí, a tak jim na cestu přibalili do kufrů 6 branek. Nejlepším hráčem utkání byl po zásluze vyhodnocen domácí golman Sedláček.
Klatovy
06.10.2010
7. kolo
6:1
(4:0, 1:1, 1:0)
HC Sokolov

Branky a nahrávky: 4. Švík (Steiner, Kajer), 10. Holub (Špaček), 16. Kepl (Špiler, Roušal), 17. Pavlis, 38. Kajer (Švík, Steiner), 46. Maxa (Kepl, Kašpar) - 21. Setikovský. Rozhodčí:Šmíd - Černý, Suchánek. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 345. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1

SHC Klatovy: Sedláček (Jež) - Fiala, Zeman, Špiler, Pouska, Trojan, Kašpar, Černý, Tureček - Kajer, Roušal, Maxa, Špaček, Steiner, Špindler, Kepl, Kocman, Švík, Holub, Pavlis, Čuban - Trenér: Mužík

HC Sokolov: Štelmach (Jakubal) - Kořínek, Říha, Mudra, Strýček, Toms, Diblík, Soukup, Bauer, Kukla, Sopr, Setikovský, Dobřemysl, Račanský, Topinka, Mareček, Nový, Záhora, Formánek - Trenér: Carvan

Domácí vstoupili do zápasu aktivněji než hosté ze Sokolova, kteří na ledě kroužili, jakoby šlo o veřejné bruslení. Už ve 2. minutě se před brankou octl Roušal, ale k jeho smůle mu puk sjel při koncovce z hokejky. Ve 4. minutě si šel na trestnou lavici sednout sokolovský Soukup a v tu chvíli domácí odstartovali svůj dnešní koncert. Kajer poslal puk za bránu Steinerovi, jenž si počkal na vhodný okamžik a přihrál najíždějícímu Švíkovi, který v pádu překonal Štelmacha poprvé. To domácímu týmu zvedlo sebevědomí a několikrát se jim podařilo hosty zmačknout v jejich obrané třetině. Následné dvě šance hostujícího Topinky skončily na dnes výborném Sedláčkovi. A jak se říká, nedáš, dostaneš. Puk si vzal Špaček, který přihrál do pohybu Holubovi a ten skrze obránce nedal hostujícímu golmanovi šanci. Ve 12. minutě se nezvykle až před brankou hostí objevil Fiala, který ve velké šanci trefil pouze padajícího Štelmacha do ramene. Tlak domácích v tu chvíli nabíral na obrátkách. Ve 14. minutě ujeli Kocman s Pouskou a poslední jmenovaný poslal puk jen těsně vedle branky. Následně si šel na trestnou lavici odpočinout opět Soukup a Klatovy znovu roztočili kolotoč v sokolovském útočném pásmu. Od modré vystřelil Špiler, Štelmach puk jen vyrazil před sebe do míst, kde stál Kepl, a ten už měl pozici jednoduchou. Hosté ani neměli čas se vzpamatovat po třetí obdržené brance, když se Klatovským zimním stadionem ozvalo bouřlivé "Gol" počtvrté. Pavlis si vzal ve střední třetině puk, dojel s ním až k hostující brance a tam střelou nad betonem překonal Štelmacha. V 18. minutě se do další velké šance dostal opět Fiala, který si párkrát prohodil puk s Kajerem, a jeho střela se následně otřela o vnější část hostující branky.

Na začátku druhé části to vypadalo, jakoby domácí byli spokojeni s výsledkem a nechali hrát hosty ze Sokolova. To se jim vymstilo hned na konci 21. minuty. Setikovský sebral puk ve středním pásmu, v klidu s ním dojel až na modrou čáru a než se k němu stihli sjet obránci, tak tvrdou ranou poslal puk k pravé tyči a snížil na 4:1. Ve 24. minutě se Steiner dokázal zbavit beka krásnou stahovačkou, ale střelu nedokázal vměstnat mezi tři tyče Štelmachovi svatyně. O dvě minuty déle se k těsné blízkosti branky prodral Čuban, ale Štelmach se štěstím vyrazil ramenem puk těsně nad bránu. Domácí vycítili, že mají zápas pevně v rukou a začali zase tlačit. Kajer zajel s pukem až za branku, přihrál najíždějícímu Švíkovi, který měl před sebou na půl odkrytou branku, ale bohužel pro domácí jen o pár milimetrů netrefil. V následných pár minutách se i hosté dostali k několika šancím, které skončily buď mimo branku, nebo Sedláčkovi v náručí. A tak domácí ve 38. minutě udeřili po páté. Švík už z pomalu nemožného úhlu vystřelil směrem k brance, Štelmach ho jen prodloužil vyrážečkou na Kajera a ten neměl problém odkrytou branku trefit. O minutu déle mohlo být ještě veseleji. Špiler dostal milimetrovou přihrávku a řítil se sám na golmana, kterého sice překonal, ale konstrukce branky byla proti.

Třetí třetinu začínali hosté v pěti proti třem, když se v poslední vteřině té druhé nechal zbytečně vyloučit Kocman. Ale hostům se dnes nedařilo, na co šáhli, a tak se domácí v klidu ubránili. Následně si šel sednout hostující Mudra a domácí zatlačili soupeře v jeho obraném pásmu, ale nedařilo se jim najít recept na další branku. Pak ale vystřelil Kepl, a ve chvíli, kdy Mudra naskakoval z trestné lavice na led, Maxa dorazil puk za Štelmachova záda. O dvě minuty déle přidali domácí sedmí gol, který jim nebyl pro postavení útočícího hráče v brankovišti uznán. To už hostům nevydrželi nervy a začali tvrdě dohrávat souboje. Po jednom z nich se do sebe pustili Čuban a Nový, po čemž si oba šli odpočinout k časoměřičům. Domácí mohli přidat ještě několik branek. Napřed si Steiner chytře počkal u modré, aby mohl dostat přihrávku do samostatného nájezdu, ale Štelmach výborně vykryl úhel a vytlačil Steinera ze střelecké pozice. O minutu déle si Kepl zahrál s hostující obranu hru na kočku a myš. Za brankou se zbavil napřed jednoho obránce, poté se obtočil kolem druhého, dojel až ke kruhu, kde se zbavil třetího a poté se jeho střela odrazila od tyče zpět do hřiště. Publikum mu za tento kousek tleskalo ve stoje. V 58. minutě mohli ještě hosté snížit poté, co Kukla přihrál Bauerovi, který ranou švihem poslal puk také do konstrukce brány. Stadion už ve stoje aplaudoval domácímu celku, když se čtyry vteřiny před koncem zápasu objevil před Sedláčkem osamocený Kukla, který mířil do horního růžku jeho branky. To ale Sedláček vytáhl nejhezčí zákrok večere a efektním semaforem šanci zlikvidoval.